Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Servise Bakım İçin Araç Bıraktım  (Okunma sayısı 7516 defa)

Servise Bakım İçin Araç Bıraktım
« : 24 Şubat 2008, 19:05:00 »
2000 model polo 1.6  aracımın sol aksından ses geliyordu bostancıda yıılar öncesinden tanıdığım servise götürdüm yaklaşık 15 yıl öncesi son  olarak gittiğim servisti servise aracıma normal bir bakım yapılmasını buji yağ filitre gibi ve frenlerimin değiştirilmesini  sol aksımın yapılmasını triger ve  devirdaim de değişsin dedim bana hesap çıkardı 550 dedi oki dedim bıraktım akşam al dedi abi akşam geldim aracımı almak için araçta 2 salıncak değişmiş 2 rotil  2 adet viraj demir inmesi demiş 1 adet sol dış aks demiş ayrıca yağ buji filitreler fren balataları yapılmış.triger hiç değişmemiş  bana 1.126 ytl hesap kızdım bana sorulmadan yapılmasına ve aracımı aldım pazartesi görüşelim dedim hesabı inceleycem dedim arkadaşlar sorulmadan yapılması kusur değilmidir..

Ynt: Servise Bakım İçin Araç Bıraktım
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2008, 19:22:48 »
Kusurdurda Golf I'le ne alaka ?

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2008, 21:49:32 »
kusurkı ne kusur'!! >:(
bu ne üç  kağıtçılık be adam seni her halde saf belledi >:( >:(

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2008, 22:01:21 »
Sana sormadan neden değiştirirki, ha olur hayati parça bi derece belki ama zaten şu belirttiğiniz parçalar bile bana çok yüksek geldi meblağ
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2008, 10:06:08 »
Bencede çok yüksek. Artık servislerde malesef bu söz konusu :t En son servise bıraktığımda yağım bir hafta önce değişti değiştirmenize gerek yok dememe rağmen yinede değiştirmişlerdi ve ödemedim! Bende uyuz müşteri moduna geçtim direk. Zaten kalemlerin en pahalısı triger kayışı. Yaklaşık işçilikle birlikte 300 - 350 YTL arasında tutuyor. Geçmiş olsun diyelim

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2008, 13:44:17 »
Desene adamlar kafalarına göre takılıyo?Hayret bişey ya.Paramızla rezil oluyoz,desenize...

« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2008, 21:19:53 »
ya ödemem de yada 5 taksit yapmayı kabul etsinler kendi hataları...

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2008, 21:52:58 »
  Al işte güzel kardeşim şu memlekette işini layıkıyla yapan adam yok mu be!! Artık ciddiyetsizlikten mi yoksa çok afedersiniz salağa yatıp adam kandırmaca mı bilemedim..Çok geçmiş olsun ve kesinlikle yapılmasını istediğin arızalar dışında ücret ödeme ve orayı terk et derim kardeşim. :t
03.06.2005

« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2008, 14:59:34 »
bence ödeme kardeş, böyle esnaflık mı olur hiç geçmiş olsun

« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2008, 05:45:49 »
parçaların gerçek fiyatlarını bir oto yedep parçacıdan öğrenmenizi tavsiye ediyorum, sadece parça parasını verebilirsiniz, işçilikten kafanıza göre kesinti yapın, ilk başta konuşulan 500 ytl nerede, sonradan çıkarılan 1100 ytl hesap nerede, fark çok, ha diyince insanın içinden 1100 ytl ödemek gelmiyor :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2008, 14:40:44 »
bendede olmuştu bu durum bi kere eski aracımda. kendi ustama gitmemiştim uzak diye basit bi parça değişimi yaparlar dedim ama adam uyuz etti bana söylediği fiyatın 2 katını istedi neymiş o daha kaliteli takmış ben sana demedimki onu tak diye. vermedim dediği parayı ilk söylenen rakamı verdim. sökmekte yemedi mecbur kabullendi. o gün bu gün hiç gitmedim o servise hep kendi servisime gittim uzak ama en azında adamlar dürüst ve garanti iş yapıyorlar :tamamdir

« Yanıtla #11 : 01 Mart 2008, 11:43:30 »
Sanayiye gittin mi bildiğin yerden şaşmayacaksın,zamanla öğrendik  :)

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2008, 12:24:21 »
özgür senin yaptırdığın bakımları izmirde nuri küçük te ve ilave fren diskleri 600 ytl ye 2 taksite yaptırdım.bence git konuş bu parayı ödemem de benim isteğim dışında nasıl değiştirirsiniz şikayet ederim sizi falan de gerkirse sökün ben eski parçalarımı takın falan de bu tamamen bi üçkağıt geçmiş olsun derim...
Mk3 gti

« Yanıtla #13 : 24 Mart 2009, 22:20:59 »
izmir doğuşa debriyaj takılıo diye araba bıraktım 12 gün sonra zar zor alabildim sonuç mu debriyaj hala takılıo sanzumandaki hız dişlisini kırmışlar şamandırayı bozmuşlar baskı balatayı yemişler
sanayide balata değişti şamandıra tamire girdi hız dişlisi değişti ve bena doğuş 350 ytl fiyat çıkardı ödemezsen arabayı alamzsın dedi yap bişi dedim 250 olsun dedi haram olsun
sanayiye de 650 verdim helal olsun servisten daha iyi bildiklerini düşünüyorum servis olarak doğuşa gitmeden önce bir daha düşünün arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler  dilerim
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM