Gönderen Konu: 6n conta yaktı acil yardım  (Okunma sayısı 4447 defa)

Çevrimdışı tugrasam

• Profili Görüntüle
6n conta yaktı acil yardım
« : 14 Eylül 2012, 17:10:28 »
ARKADAŞLAR MERHABA ARANIZA YENİ KATILDIM.1 AY ÖNCE 1997 MODEL POLO 6N ALDIM.TÜM BAKIMLARINI YAPTIRDIM.FAKAT 1 HAFTA ÖNCE MOTOR ROLANTİDE APTAL ÇALIŞMAYA BAŞLADI.SERVİSE GÖTÜRDÜM BU KADAR SARSINTI NORMAL DEDİLER.ARAÇ GÜNDE 1 LT SU EKSİLTİYORDU TAŞIRMA KABINDANDIR DEDİLER DEĞİŞTİRDİK YİNE DÜZELMEDİ.FAKAT İÇİME SİNMEDİ EMEKTAR USTAMA GÖTÜRDÜM EGZOSTAN SU ATTIĞINI CONTANIN YANIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.ARAÇ BENDE İKEN HİÇ HARARET YAPMADI.BÜYÜK İHTİMALLE CONTA ,EN KÖTÜ İHTİMALLE SİLNDİR KAPAĞI TAŞLAMASIYLA KURTARIRIZ MAX:800 TL FİYAT VERDİ.AKŞAMI MOTORUBERABER AÇTIK.KENDİ GÖZÜMLE GÖRDÜM SİLİNDİR KAPAĞI ALTI SU ALIP ÇÜRÜME YAPMIŞTI.NEYSE USTA BİR KAYNAK TAŞLAMA VE CONTAYLA DÜZELİR İNŞALLAH DEDİ.BEN REKTİFİYE USTASINA GÖNDERİYİM SANA HABER VERİRİM DEDİ.KAPAK TESTTE İÇ KISIMDAN ÇATLAK ÇIKTI.

ASIL SORUM ŞU YETKİLİ SERVİSTE DOLU KAPAĞA 4,000,00 TL +KDV FİYAT ÇEKİYORLAR.PARAMOLSAN YAPTIRACAĞIM AMA MAALESEF.

ÇIKMA KAPAK DOLU OLARAK ATATÜRK SAN.SİTESİNDE 600-800 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR.

SİZ HANGİSİNİ TERCİH EDERDİNİZ İMKANLARI SONUNA KADAR ZORLAYIP ORJİNALMİ,YOKSA İMKAN DAHİLİNDE KALIP ÇIKMA KULLANMAK MI?

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
Ynt: 6n conta yaktı acil yardım
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2012, 19:24:57 »
sağlam çıkma alın kullanın hocam. geçmiş olsun
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2012, 21:50:39 »
sağlam çıkma kapak al. Döküm blok kapak ömürlük parçalar, ustanla kontrol ettir al sıkıntı yaşamazsın.  İnşallah başka sıkıntın yoktur. İyi usta toplarsa 5-6yıl daha götürür.

Yalnız sıkıntı neyden kaynaklanmış o bulunmalı aksi taktirde tekrar yaşarsın. Bütün ustaların belkide kasıtlı ihlal ettiği termostat eskimiş vazifesini yitirip sıkışmış olabilir.
devir daim pompası bozulmuş su kaçırıyor olabilir vs vs. Problem çözülmeden sigorta değiştirirsen tesisat yanar gibi düşün Sebep bilinsinki çözüm ömürlük olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2012, 21:54:41 »
iletileri küçük harfle yazıp kapağıda çıkma alın sorun olmaz
H.G WORKS

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2012, 21:57:44 »
bende onura katılıyorum bu araçtaki sorun motordan kaynaklanmıyor.
Motoru açmanız aracınızın sorunlarını çözmeyebilir.
Onurun dediği gibi termostat ,devirdaim ,hatta müşürler ve radyatörünüde kontrol ettirmende fayda ver sanırım.
kolay gelsin
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2012, 21:58:16 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı tugrasam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2012, 13:48:54 »
Arkadaşlar teşekkür ederim.Sorun maalesef silindir kapağından kaynaklanıyor.Bugün ikitelli atatürk sanayi sitesinden 550 tl'ye gayet temiz bir kapak alıp rektifiyeciye gönderdik.Aracın müşürlerini aldığımda 1 ay önce hepsini değiştirdim.Değişmeyen sadece termostat ama onunda görevini yaptığını düşünüyorum.Fakat genede sizin söylediklerinizi ustama söyledim.Aracın hiçbir şekilde hiçbiryerden kaçağı yok suyu sadece contadan içiyordu.Bana toplam maliyeti olayın 300 tl işçilik +550 tl kapak+200 tl rektifiye +vs küçük parçalar: 1150,00 tl.dir.Yardımlar için teşekkürler.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2012, 14:26:22 »
Arkadaşlar teşekkür ederim.Sorun maalesef silindir kapağından kaynaklanıyor.Bugün ikitelli atatürk sanayi sitesinden 550 tl'ye gayet temiz bir kapak alıp rektifiyeciye gönderdik.Aracın müşürlerini aldığımda 1 ay önce hepsini değiştirdim.Değişmeyen sadece termostat ama onunda görevini yaptığını düşünüyorum.Fakat genede sizin söylediklerinizi ustama söyledim.Aracın hiçbir şekilde hiçbiryerden kaçağı yok suyu sadece contadan içiyordu.Bana toplam maliyeti olayın 300 tl işçilik +550 tl kapak+200 tl rektifiye +vs küçük parçalar: 1150,00 tl.dir.Yardımlar için teşekkürler.

Güle güle kullan usta