Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Şanzıman Yağ Damlatma Sorunu Yardım Lütfen  (Okunma sayısı 7224 defa)

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
Şanzıman Yağ Damlatma Sorunu Yardım Lütfen
« : 14 Ağustos 2015, 10:51:01 »
Arkadaşlar merhaba;

Benim bu 1998 6N nin şanzıman yağ damlatmaktadır. Yavaş yavaş. Geçen tekrar her şeyi bildiğini zannedip fakat sallamaktan üstüne olmayan Trakya esnafı ( tabii paraya gelince acımıyorlar) şanzımandan damladığını 2-3 usta söyledi. Komple şanzımanın inmesi gerektiği ardından da bakılacağını söylediler en az 500 TL gibi bir fiyat çıkıyor tabii. Size sorum bu kadar maliyet olmadan bu sorunu basit bir şekilde nasıl çözebilirim? Resimler aşağıdaki gibidir..

Teşekkürler ilginize.

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Ynt: Şanzıman Yağ Damlatma Sorunu Yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2015, 16:02:39 »
güzel kardeşim aynı sorun bendede vardı usta bana motorun altını yıkat getir yapalım dedi , yıkattım guzelce bir şey aldı geldi ınan ne aldı bilmiyorum şuan hatırlaıyorum, sadece şanzıman tapasını söktü biraz yag eksiltti sonra bir şeyler yaptı aşağıda ama o an liftleri dolu oldugundan krikoyla yapmak zorunda kalmıştı bende göremedim ne yaptıgını yalnız benim sorunum çözüldü hepi topuda 50 lira verdim bununda 15 lirası würt balata spreydi. şanzıman ıncek diyen ustalara itimat etme kesinlikle vw ci bir usta bulmaya çalış Allah sabır versin :) 
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2015, 16:05:53 »
ustaylada görüşmüyorum artık yoksa yardımcı olurdum sana
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2015, 22:34:11 »
güzel kardeşim aynı sorun bendede vardı usta bana motorun altını yıkat getir yapalım dedi , yıkattım guzelce bir şey aldı geldi ınan ne aldı bilmiyorum şuan hatırlaıyorum, sadece şanzıman tapasını söktü biraz yag eksiltti sonra bir şeyler yaptı aşağıda ama o an liftleri dolu oldugundan krikoyla yapmak zorunda kalmıştı bende göremedim ne yaptıgını yalnız benim sorunum çözüldü hepi topuda 50 lira verdim bununda 15 lirası würt balata spreydi. şanzıman ıncek diyen ustalara itimat etme kesinlikle vw ci bir usta bulmaya çalış Allah sabır versin :) 

ilginize teşekkürler. ancak siz İzmir desiniz ben Lüleburgaz da. Bizim buraların ustaları bir tuaf hepsi Tofaş çı zaten. Edirne sanayiiye girdim ora da aynı sıkıldım artık yemin ederim.. Başka fikri yardımcı olabilecek olan var mı?

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2015, 23:08:47 »
Balata spreyiyle temizle sonra yağ nerden kaçıyor bulmaya çalış, umarım çatlak değildir tapadan falan kaçırıyordur ya da yağ aşırı doludur basınç yapıp atmıştır.

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2015, 08:28:55 »
Balata spreyiyle temizle sonra yağ nerden kaçıyor bulmaya çalış, umarım çatlak değildir tapadan falan kaçırıyordur ya da yağ aşırı doludur basınç yapıp atmıştır.

Anladım. Teşekkürler. Deneyeceğim.. Umarım öyle bir şeydir.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2015, 11:47:42 »
Yağı kontrol ettirin çok eksilmişse şanzıman zarar görür. Hatta kitler.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2015, 12:04:47 »
Yağı kontrol ettirin çok eksilmişse şanzıman zarar görür. Hatta kitler.

onu sürekli kontrol ettiriyorum, eksilince 5. vites dağılıyor zaten :) Teşekkürler.