Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şanzıman  (Okunma sayısı 6960 defa)

şanzıman
« : 19 Şubat 2008, 10:26:49 »
herkese  merhaba...yeni uye oldum..98 polo hb var ama artık son 6 ayda maaşımı arabama verdim..hep sorun hep sorun ...saymakla bitmez valla.. yağ pompası, benzin boğaz kelebeği,şarj dinamosu,motorda eksamtrik mili, kadehler,sübaplar,ve şimdi ensonda şanzıman.....ben artık sanayiye gitmekten nerdeyse mesleği değiştirecem  :) her masraftan sonra tamam artık oldu derken hep bunları yaptırdım ama azimliyim yine satmıcam..bakalım gelecekte ne arıza olucak..polo aşkı bu olsa gerek :) bakımını yapan arkadaş her defasında tamam artık oldu diyo ama  :)  benim sorunum şimdi şanzıman arkadaşlar nerelerde bulabilirim..arabaya binmekten çekiniyom artık :) birde devir  12000 -  14000  arasında gösteriyo sanayideki arkadaş herşeyi değiştirdim galiba devir saatin bozuk diyor ama bilemiyorum ..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: şanzıman
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2008, 10:42:18 »
Hoşgeldiniz.Yağ pompası biraz cebinizi yakmış sanırım..şanzuman benimde bi ara başımı ağrıtmıştı azcık, bakıma aldık babayla birlikte çıkmacılarda dolu polo şanzumanı var fakat bizim aradığımız bi parçayı bulamamıştık sıfır almıştık sanırım 150-200 ytl arasında bi meblağydı yaz sonunda..Sehir olarak istenbuldaysanız birkaç yer önerebilirim şanzuman hususunda
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2008, 10:46:12 »
servis komple şanzımanı indirdi..ve yeni şanzımana bakalım dedi..elimizdeki şanzımanın masrafı çok olurmuş..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2008, 10:52:41 »
Yeni şanzumanmı bakalım.Çıldırmış olmalı, şanzumanı yaksanız bile komple değişmez :bekleriz:
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2008, 12:13:31 »
bende çıldırmış olamlı diye düşündüm  :) ama elimizdeki şanzımanı yapsakda yenisinide baksak masraf hemen hemen aynı olabileceğini söyledi... ???

« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2008, 17:44:52 »
Komple 1.6 şanzıman var polonun bende ama ankaradayım.

« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2008, 19:41:14 »
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. aynı şanzıman sorunu bundan 1 ay önce başıma geldi. vw servisi yeni şanzuman için 6.000 ytl dedi. bazılarının çıkmasını bazısının da yan sanayisini buldum. değiştirdiğim parçalar, 5. vites dişlisi ve karşılığı, geri vites dişlisi ve karşılığı, ayna marti, rulmanlar ... bi kaç parça daha vardı. hepsini işçilik dahil 750 ytl ye değiştirdim. bursada yaşıyorum ikinci el bulması da çok zor bu parçaların. ankara ve istanbuldan bazı çıkma şanzuman buldum hurdacılarda. 750 - 1000 ytl arasında değişiyordu fiyatları. ancak satıcı hiç bir şekilde içini açtırmıyor veya garanti vermiyor. bozuk çıkarsa şansına diyor hurdacı. ondan dolayı tek tek parçaları araştırdık ve elimizden gelenin en iyisini yaptık. sana tekrar geçmiş olsun. iyi günler

« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2008, 09:36:15 »
lamec061 arkadaşım bende aynısını yapıcam :)