Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sag stop su alma  (Okunma sayısı 2820 defa)

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
sag stop su alma
« : 18 Haziran 2014, 01:30:22 »
arabamı yıkamacıda yıkattıgım zaman su alma olmuyor ama gecen ben hortumla yıkayınca su alma oldu sizce sadece stobu söküp plastiğini slikonlayıp geri yapıştırsam yeterli olurmu
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 01:31:16 Gönderen: gkhan35 »

Ynt: sag stop su alma
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2014, 08:00:50 »
öncelikle geçmiş olsun,
stoplardan aldığına eminmisin,kapı fitillerin gevşemiş olabilir birde aracın altına su tutturduysan alttaki yağmur tıpalarından da girebilir.aynı sıkıntı bendede var ama daha tam çözüm sağlayamadım eğer çözüm bulabilirsen paylaşmanı rica ederim.
İstanbul masalı

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2014, 19:22:05 »
Sağ stop içine mi girdi su yoksa sağ stobun olduğu o boşluğa m.kilit pompasının olduğu bölgeye mi?eğer sadece stobun içine girdiyse çözülür.stobun vidalarını sök arada bir sert keçe olacak. Fitili al eline sanayide fitilciler oluyor, aynısında bir şablon kestir eskisinin yerine tak ben kestirdim hem biraz daha kalın oluyor hemde yeni olduğundan daha güvenilir. Hiç bir şey yapamıyorsan sista şeffaf silikon ya da sista ısıya dayanıklı RTV silikon al çok ince düzenli bir tabaka şeklinde etrafına koruyucu yap sorununu çöz.
Red Machine!!!

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2014, 00:00:19 »
Sağ stop içine mi girdi su yoksa sağ stobun olduğu o boşluğa m.kilit pompasının olduğu bölgeye mi?eğer sadece stobun içine girdiyse çözülür.stobun vidalarını sök arada bir sert keçe olacak. Fitili al eline sanayide fitilciler oluyor, aynısında bir şablon kestir eskisinin yerine tak ben kestirdim hem biraz daha kalın oluyor hemde yeni olduğundan daha güvenilir. Hiç bir şey yapamıyorsan sista şeffaf silikon ya da sista ısıya dayanıklı RTV silikon al çok ince düzenli bir tabaka şeklinde etrafına koruyucu yap sorununu çöz.

valla abi o merkezi kilitin artı hep su oluyor ama merkezi kilit kutunun üstünde ya o yüzden su gelmiyor ben bakarken kuzene su tutturdum hortumla tam stobun alt tarafından damla damla aşşagıya aktıgımı gördüm stopu daha önce söküp consatsını ve etrafını temizlemiştim ama bi faydası olmadı söylediklerini boş bir anımda yapcam abi teşekkürler