Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ankarada bogaz kelebegi tamiri  (Okunma sayısı 26880 defa)

ankarada bogaz kelebegi tamiri
« : 08 Haziran 2010, 20:38:02 »
Merhaba arkadaslar polo 1.6  75hp sahibiyim. aracim stop ediyor. bogaz kelebegi temizlendi 1 gun normal calisti yeniden stop etmeye basladi.artik bilgisayar kelebege ayar yapmiyor. bogaz kelebegenin arzali oldugunu soylediler parcayi degistirmeden once tamir edilip edilemeyecegini ögrenmek istiyorm.eger ankarada tamir edebilen yer varsa yardimci olursaniz sevinirim.

Ynt: ankarada bogaz kelebegi tamiri
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2010, 22:58:27 »
Merhaba arkadaslar polo 1.6  75hp sahibiyim. aracim stop ediyor. bogaz kelebegi temizlendi 1 gun normal calisti yeniden stop etmeye basladi.artik bilgisayar kelebege ayar yapmiyor. bogaz kelebegenin arzali oldugunu soylediler parcayi degistirmeden once tamir edilip edilemeyecegini ögrenmek istiyorm.eger ankarada tamir edebilen yer varsa yardimci olursaniz sevinirim.
hocam malesef öyle bi ihtimal yok parca tamamen elektronik işin kötü yanı parca pahalı 350 lira olması lazım cıkmasını bulursnda 150 falan onuda adaptasyon yapmadan taktırma bu arada aracın asırı yakıt sarfiyatına sebep bu bogaz kelebeg,i
herkesten farklıyız karşıyakalıyız !

« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2010, 23:00:14 »
bnde en son 270 tl ye aldım sıfır , 170 e çin yapımı var , alma randuman alamıyosun , bnce çıkma riskine girme sıfır al , önemli bi parça

« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2010, 23:49:54 »
tamam cok tesekkur ederim. birde tam olarak sorunun burdan kaynaklandigini nasil tespit edebiliriz? adaptasyon yapmiyo dendi ama beyinden olma ihtimalide yokmu yani

« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2010, 13:36:43 »
tamam cok tesekkur ederim. birde tam olarak sorunun burdan kaynaklandigini nasil tespit edebiliriz? adaptasyon yapmiyo dendi ama beyinden olma ihtimalide yokmu yani

beyinden yapsa , bırak stop etmeyi , makineye bağladığında adaptasyonu kabul etmiyo , bu araçların hastalığı boğaz kelebeği , sitede değiştirmeyen yoktur  ;) zaten takılınca geçmezse anlaşılır

« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2010, 17:26:18 »
arkadas ankara ercıyes sanayınde yokup ustaya gıt aydogdu woswogwn eger parca degısmeden kurtulursa o muhakkak kurtarır aynısı banada oldu o sadece 10 mılyona hallettı

« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2010, 12:17:16 »
tesekkur ederim ...

Bogaz kelebegi tamiri
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2010, 22:20:52 »
Arkadaşlar panik yapmayın, benimde başıma aynı sorun geldi, yetkili servis boğaz kelebeğimin motorunun veya potansiyumetresinin arızalı olduğunu beyinden gelen sinyallere cevap vermediğini ve değişmesi gerektiğini söyledi, sıfırı 857 tl dediler, ben ise onarımını sordum servis bana onarımının olmadığını komple değişmesi gerektiğini söyledi ve ben ayrıldım, çıkmaları bile 250-300 tl dediler bense tamir yoluna gittim. 2 hafta ince uğraşlarım sonucunda tamir etmeyi başardım yetkili serviste boğaz kelebeği ok. testi verince sevincimi anlatamam, 8 aydır sorunsuz tek marşta alıyor stop etme veya rölanti değişmesi olmadan tıpkı eskisi gibi çalışıyor, ben herhangi bir servis çalışanı değilim, elektronik teknikeriyim, tecrübe olarak her 10 yaşını doldurmuş arabadan bu arıza beklenir vede normaldirde bence, bu tarz sıkıntılı olan boğaz kelebeklerinin onarımı için yardımcı olabilirim, malüm herkezin başına gelebilir böyle bir sorun, irtibat için mesaj veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2010, 01:45:04 »
hocam buradada tam olarak nasıl yaptığını anlatırsan herhez ukuyarak faydalanabilir aslında buna benzer birçok işlem resimli olarak anlatılmış.sizde burada anlatırsanız iyi olur

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2010, 00:20:09 »
Arkadaşlar boğaz kelebeğinin tamirini nasıl yaptığımı resimli olarak istemişsiniz keşke bu yazmak kadarda kolay olsa, şöyle açıklayayım, içerisindeki motor ve potansiyometre ve dişli üniteden ibaret komple ayrılmaz parçalanmaz bir sistem vardır, bu sisteme zarar vermeden motorunu değiştirebilen varsa buyursun denesin diyorum, çünkü bir tane dişli çarka işlem yapmam benim sabah 09:00 dan öğlen 15:00 e kadar uğraştırdı, motoruyla uğraşmak zaten ayrı bir maharet istiyor, zaten boğaz kelebeğinin temizliği kadar basit bir işlem olsaydı herkez yapabilirdi, sanayileri ben çok dolaştım buyrun sizlerde dolaşın, tamir edebilen yoktur demiyorum mutlaka vardır, fakat çok işcilik vede zaman isteyen tamamiyle uğraş isteyen çok dikkat isteyen bir konu, bu yüzden kimse onarımına yanaşmıyor, herkez çıkma parçaya yönleniyor haliyle onunda zaten eli kulağında olan bir malzeme, sonuçta birkere elektronikten anlayan ehli usta olmak gerekiyor, şöyle özetliyeyim, nasıl bir motosiklet tornacısı iki motoru birleştirip tek bir güçlü motoru nasıl yapıyorsa ve bunu bu sitede resimli olarak açıklaması çok zor ise bunuda böyle kabul edin.

« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2010, 01:00:54 »
sağolasın bende içini açtım potansiyometreyi temizleye bildim sadece sonrada düzeldi gerçi :D benim tahmin ettiğim bobin gibi olan kısımdan arıza yapıyor yani yanlış anlamadıysam ama genede verdiğin bilgi için sağol bir süre önce benim basıma sürekli stop etme sorunu geldi boğaz adaptasyon olmuyodu bende sanayide aksesuarcı bir arkadasıma gittim oda madem değiştirmeyi kafaya koymussun dağıtalım dedi bende başladım dağıtmaya sonra potansiyo metre kısmını temizledik kelebeğin alt kısmına conte kestirdik ve taktık adaptasyon yaptırmadım ama o günden beri sorun yasamadm hiç ama verdiğin bilgi için çok sağol tekrar

« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2017, 15:27:55 »
ARKADAŞLAR BENİM ARABANIN Kİ BOZULDU. TAMİRİ İMKANSIZ VEYA DÜZEN VERMEZ DEDİLER. ARAŞTIRIRKEN BU USTAYI BULDUM VE ARAÇ DÜZELDİ DÜŞÜNEN OLUR İSE BİLGİLERİ AŞAĞIDA.

ANKARA İVEDİK 88 OTO 1. BÖLGE 1560 SOK. NO:8 DE MAHMUT USTA VAR. KELEBEK BOĞAZ TAMİRİNİ GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTADIR.
MAHMUT USTA CEP: 05425964794
tamir edip ne yaptı elektronik kısmına mı müdale etti ?