Gönderen Konu: rolanti yığılma sorunu  (Okunma sayısı 3728 defa)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
rolanti yığılma sorunu
« : 19 Mayıs 2012, 01:03:24 »
arkadaşlar bundan bır kac gun once aracım sureklı ıstop ediyordu boğaz kelebeği temizliği gaz ayarı yapıldıktan sonra düzeldi fakat bu seferde aracı calıstırıyorum ilk kalkışta sorun yok ama biraz zaman gecınce dur kalklarda araba stop edecek gıbı oluyo bende gaza biraz daha fazla basıyorum kendini toparlıyo eskiden hıc boyle olmazdı sımdı kalkıslarda hafif gaz verip debraj dan ayağımı cekınce tam kalkıs noktasına denk anında devır aniden düşmeye baslıyo   bilgisi olan varmı yoksa gaz ayarı yaptırdıgım yere bır daha ugruyacam ama benzındede aynı şekilde oluyor :S

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: rolanti yığılma sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2012, 13:50:14 »
arkadaşlar bundan bır kac gun once aracım sureklı ıstop ediyordu boğaz kelebeği temizliği gaz ayarı yapıldıktan sonra düzeldi fakat bu seferde aracı calıstırıyorum ilk kalkışta sorun yok ama biraz zaman gecınce dur kalklarda araba stop edecek gıbı oluyo bende gaza biraz daha fazla basıyorum kendini toparlıyo eskiden hıc boyle olmazdı sımdı kalkıslarda hafif gaz verip debraj dan ayağımı cekınce tam kalkıs noktasına denk anında devır aniden düşmeye baslıyo   bilgisi olan varmı yoksa gaz ayarı yaptırdıgım yere bır daha ugruyacam ama benzındede aynı şekilde oluyor :S

Ateşleme bobini gitmek üzere gibi görünüyor
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2012, 00:32:03 »

Resul abi benim arabanın devri nasıl dalgalanıyordu, araç nasıl stop ediyordu biliyorsun, Arızalı dediğin Lambda sensörü değiştikten sonra stop olayı kalmadı  :sevgi:
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2012, 00:34:04 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2012, 02:24:23 »

kontrol edildi gayet normal dediler :S ama pazartesi bir gaz cıya ugruyacam :D bide baska br yere gosterıyım bakayım ozaman

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2012, 11:49:58 »
Resul abi benim arabanın devri nasıl dalgalanıyordu, araç nasıl stop ediyordu biliyorsun, Arızalı dediğin Lambda sensörü değiştikten sonra stop olayı kalmadı  :sevgi:

Hüseyin abi biz kelebeği temizleyince araba rahatladı fabrikasyon halini aldı lamdanın arızası asıl o zaman ortaya çıktı işte zaten vag-comdan bakıyorduk hatırlarsan araç enjeksiyon süresini arttırıyordu yani yakıt basıyordu çünki lambda fakir çalışıyorsun diyordu beyne düzeldiğine sevindim güle güle kullan abi

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2012, 11:50:15 »
kontrol edildi gayet normal dediler :S ama pazartesi bir gaz cıya ugruyacam :D bide baska br yere gosterıyım bakayım ozaman

Hocam varmı bi gelişme

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2012, 17:54:37 »
Hocam varmı bi gelişme
hocam yarın gıtcem bugun pazar her yer kapalı :) saolasın ılgın ıcın ama onceden yoktu işte gaz ayarından sonra boyle oldu bır konusayım umarım halledilecek birşeydir.. bırde serviste adaptasyon yaptırmayı dusunuyorum yararı olurmu acaba ve  bu arada bılgın varsa bızım aracların lastıklerı kac para 2 lastik alcam sade 170 lık takılıyo demı arkaya uzerınde 175 lık varda ve bılyada degısecek dedıler tıkır tıkır ses gelıyor ozellıkle vıraj donerken