Gönderen Konu: rolanti, silkeleme, stop sorunları çözüldü  (Okunma sayısı 3290 defa)

Çevrimdışı typhoon123

• Profili Görüntüle
rolanti, silkeleme, stop sorunları çözüldü
« : 30 Mayıs 2009, 10:09:18 »
merhaba arkadaşlar, benim aracım 97 otomatik hb lpgli
yaklaşık bir ay önce arabamı çalıştırmak istediğimde çalışmamıştı.sorunun distribütör olduğu anlaşıldı ve çıkma bi distribütör alıp taktık ve çalılştı. fakat arabanın rolantisinde düzensizlik başladı. sıkışık trafikte çok sık stop ediyordu. distribütör bozulmadan önce böle sorunlarım olmadığını ustaya annatmaya çalışsam da o sorunu başka yerlerde aradı. yok tüpten oluomuş da yok  şöle yok böle derken en son beyni açıp bakalım deyince benim şalter attı. aldım arabayı başka bi yere götürdüm. arabanın heryerini tek tek kontol ettikten sonra distribütörü tekrar yeni yansanayiyle değiştirdik. şimdi hiçbi sorun görünmüyor. ama dikkat edin bu distribütör yenisini alıp takmakla olmuyor, ustanın ayarını çok iyi yapıp öyle denemesi gerekiyor. sorun çıkarsa tekrar sizle paylaşırım. bu sorun yüzünden arabayı yakacaktım. benzer sorunu olanların işine yarar umarım.

Çevrimdışı omer.ercan

• Profili Görüntüle
Ynt: rolanti, silkeleme, stop sorunları çözüldü
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2011, 14:10:22 »
merhaba bende 2000 polo var ve ilk aldığımda bendede aynı sorun vardı kelebek boğazı kirleniyor bu arabaların sık oranda bende kendim temizleyici spreyle temizliyorum ama belli bi km sonra araba tekrara dengesiz çalışmaya başlıyordu 2 gün evvel bosch car service ye telefon açtım ve aracımın neden bu şekilde çalıştığı konusunda bilgi aldım ustanın ilk sorduğu şey elini kelebekten içeriye soktunmu demesi oldu evet dedim temizlemek için soktum kesinlikle yanlış bişey yapmışsın o arabalar çok hassastır pc ile ayarlandıktan sonra kesinlikle ellenmemesi gerekir dedi ve adaptasyon yaptırdım arabayı sorun çözüldü. burdan polo sahiplerine söylüyorum sokak aralarındaki tamirciler kelebeği söküyorlar temizliyorlar falan takıp oldu diyorlar asla öyle bişey yok her temizlemeden sonra mutlaka adaptasyon yapılması gerekmekteymiş bu araçların veya kelebek bozuk deyip yenisini aldırıyorlar 400 tl civarında bu parça yazık verilen paraya bilginize sunarım..