Gönderen Konu: rölanti oynaması ve stop etme  (Okunma sayısı 3544 defa)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
rölanti oynaması ve stop etme
« : 16 Nisan 2012, 11:05:39 »
arkadaşlar geçen başıma bir olay geldi aracı ilk çalıştırırken ilerlemediğim zaman tüpe geçerken stop ediyordu bunun sebebi gaz ayarını düşürdüm ondan kaynaklı sanırım ancak geçen rolantide vites p'deyken 800 ile 1100 arasında kafasına göre gaz vermeye başladı benzine aldım olmadı gaza aldım yine başladı sonra benzine aldım tekrar bir tur basıp geldim sonrasındada bir tur gazla basıp geldim sonrasında hiç bir sorun yoktu neden böyle yaptı acep normalde basmam öyle kolay kolay en fazla 70 80 acaba bas mı demek istiyor araç anlamadım :)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: rölanti oynaması ve stop etme
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 11:13:04 »
Son iki gündür benim rölanti de yerinde durmamaya başladı. Benim LPG ve benzin fark etmiyor, hepsinde rölanti dalgalanıyor

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2012, 11:25:01 »
Az önce Seçkin Karbüratör ve enjeksiyon sistemlerinde çalışan usta ile konuştum 100 TL'ye boğaz kelebeği tamiri yaptıklarını söylediler, sizce boğaz kelebeğinin tamiri var mı? Yanlış anlamadıysam yerleri büyükçekmece'de.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2012, 11:30:12 »
ilk ustaya gitme hemen büyük ihtimal temizleyip adaptasyon yapacak ben bastım düzeldi biraz saçma evet ama sende bir dene :D

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2012, 17:59:43 »
Muhtemelen Kelebek temizlenecek, şansın varsa bi süre daha idare edeceksin, ama eninde sonunda ya cıkma yada sıfırını alacaksın.
Ama sitede arkadaşlar temizliğiinden bahsetmişti, elin anahtar tutyorsa kendin yap. Kolay gelsin...

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2012, 18:04:01 »
Muhtemelen Kelebek temizlenecek, şansın varsa bi süre daha idare edeceksin, ama eninde sonunda ya cıkma yada sıfırını alacaksın.
Ama sitede arkadaşlar temizliğiinden bahsetmişti, elin anahtar tutyorsa kendin yap. Kolay gelsin...

Stop etmenin gazdan kaynaklandığından eminim ama o günden beri oynama olmadı devirde umarım bundan sonrada olmaz sanırım arada bir basmam gerekiyor pek sert kullanmadığımdan şımardı mı ne :)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2012, 18:06:28 »
Ayrıca geçen devirdaimi değiştirirken usta kelebeği çıkarmadan bayağı bi temizledi poloların kronik sorunu bu kelebek pislenmesi

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2012, 20:47:09 »
forumda bogaz kelebeğinin temizlenmesi ilgili konu var... bence ilk önce o konuyu bi oku....

dalgalanma bogaz kelebegın kirlenmesinden kaynaklanır.... hava filtre kutusunu bi kontrol et belki ayakları kırılmıstır ordan hava ile birlikte toz giriyordur... tek bi ustaya gitme bulunludun ilde illakı iyi bir usta wardır forumdan arkadaslar yardımcı olurlar usta konusunda....