Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Rolanti Devri ?  (Okunma sayısı 13019 defa)

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
Rolanti Devri ?
« : 22 Temmuz 2014, 21:50:34 »
selam arkadaşlar.

AEE motorların rolanti devri kaç olması lazım. benim aracın 864 devir sabit çalışıyor. bir üst devri 890 civarı. avans ayarı yaparken farkettim. 890 yapmak istiyorum rolanti devrini. malum arada bir Lpg de stop etme durumları var. rolantiyi yükseltirsem stop etmenin önüne geçebilirmiyim ? Lpg ci bugün rolantiyi yükselt kolay kolay stop etmez dedi. arada kaldım bi zararı olurmu acaba ?

Teşekkürler...
Shadow...

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
Ynt: Rolanti Devri ?
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2014, 10:51:12 »
864 ile 890 arasında çok fark yok. Stop sorununuz çözülecek ise bence yapılabilir ancak bence sorununuzu bu çözmeyecek. Rölantiniz 864'de iken avans ayarınız olması gerektiği konumda ise, 890 yapmak daha verimli bile olabilir çünkü lpg'li araçlarda avans biraz daha arttırılır(çok az)

Eğer ki stop sorununuz sadece lpg'de ise, lpg sistemine bakılacak. Genelde lpg ustaları bizim araçları görünce kaçıyorlar. Benim arkadaşımın 97 model AEE polosu vardı ve rölanti sabit 800 de duruyordu(hem benzin hem lpg). İsteyince bu araçlar gayet güzel ayarlanıyor yani.

Size bir önerim lpg ayarı yaptırırken aracı biraz zorlayın. Uzun farları açın, cam rezistansını ve fanı açın, hatta mümkünse frene de basın. Araç yük atındayken ayar yaptırısanız daha verimli olacaktır. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm..

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2014, 13:03:26 »
864 ile 890 arasında çok fark yok. Stop sorununuz çözülecek ise bence yapılabilir ancak bence sorununuzu bu çözmeyecek. Rölantiniz 864'de iken avans ayarınız olması gerektiği konumda ise, 890 yapmak daha verimli bile olabilir çünkü lpg'li araçlarda avans biraz daha arttırılır(çok az)

Eğer ki stop sorununuz sadece lpg'de ise, lpg sistemine bakılacak. Genelde lpg ustaları bizim araçları görünce kaçıyorlar. Benim arkadaşımın 97 model AEE polosu vardı ve rölanti sabit 800 de duruyordu(hem benzin hem lpg). İsteyince bu araçlar gayet güzel ayarlanıyor yani.

Size bir önerim lpg ayarı yaptırırken aracı biraz zorlayın. Uzun farları açın, cam rezistansını ve fanı açın, hatta mümkünse frene de basın. Araç yük atındayken ayar yaptırısanız daha verimli olacaktır. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm..

eyvallah kardeşim. sorun sadece LPG de. bizim ustalar tam tersini yaptırıyorlar. herşeyi kapattırıyorlar. avansı yükseltip herşey açık şekilde bi ayar yaptırayım. birde onu deneyelim bakalım :)
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 13:05:20 Gönderen: kerem0537 »
Shadow...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2014, 22:59:59 »
eyvallah kardeşim. sorun sadece LPG de. bizim ustalar tam tersini yaptırıyorlar. herşeyi kapattırıyorlar. avansı yükseltip herşey açık şekilde bi ayar yaptırayım. birde onu deneyelim bakalım :)
  Eninde sonunda yan  sanayi distribitörün arıza vereceğini söylemiştim. Bizim araçlarda manul rölanti artmaz ekü kendi otomatik ayarlar tek çözüm distribitör değişecek!!!
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2014, 23:21:51 »
 Eninde sonunda yan  sanayi distribitörün arıza vereceğini söylemiştim. Bizim araçlarda manul rölanti artmaz ekü kendi otomatik ayarlar tek çözüm distribitör değişecek!!!

o kadar para veremem orjinale bu aralar. kalsın böyle ne yapalım artık idare edicez...
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 23:31:16 Gönderen: kerem0537 »
Shadow...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2014, 13:01:23 »
o kadar para veremem orjinale bu aralar. kalsın böyle ne yapalım artık idare edicez...

Kerem abi bende çıkması var 200 tl ye vericem diyorum sana anlamıyosun  >:( Yarın öbürgün satılır sende kalırsın öyle ara beni 0533 489 01 19

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2014, 23:53:31 »
Kerem abinin sorununu çözdük inşaAllah bu gün yanıma geldi, yan sanayi distribitörü söktüm yerine bendeki orjinal çıkma distribitörü taktım. Avans ayarını yaptım. Lpg nin sinyal ucunu bobinden değil distribitörün sinyal okuyucusundan almışlar düzettim. İş tamam inşaAllah

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2014, 00:24:48 »
Kerem abinin sorununu çözdük inşaAllah bu gün yanıma geldi, yan sanayi distribitörü söktüm yerine bendeki orjinal çıkma distribitörü taktım. Avans ayarını yaptım. Lpg nin sinyal ucunu bobinden değil distribitörün sinyal okuyucusundan almışlar düzettim. İş tamam inşaAllah

eline koluna sağlık Resül. Memnun oldum tanıştığıma...

şimdi parkederken stop etti. bendenmi kaynaklandı yoksa başka birşeymi bakalım artık zaman gösterir :) yalnız araba akıyor yolda. çekişi falan düzeldi resmen...  :tamamdir
Shadow...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2014, 09:08:44 »

şimdi parkederken stop etti. bendenmi kaynaklandı yoksa başka birşeymi bakalım artık zaman gösterir :) yalnız araba akıyor yolda. çekişi falan düzeldi resmen...  :tamamdir

Debriyajı yağlayınca stop ettirirsin tabi  ;D

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2014, 09:09:27 »

Bende diyorum bu araba nasıl gitmiyor. Bastınmı ön kaldırıyor abi

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2014, 11:40:54 »
Hadi hayırlı olsun demiştim orjinal candır diye... halletmenize sevindim umarım daha aksilik çıkmaz.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2014, 19:00:24 »
hayırlı olsun arkadaşlar
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2014, 19:36:40 »

Hocam lpg nin sinyal okuyucu kablosunu bobinin ortadaki kablosuna taktınız değilmi? Bu kabloda elektrik varmı bilmiyorum ancak kimi usta bu yöntemin doğru, kimisi ise yanlış olduğunu söylüyor. Hatta bununla ilgili piyasada saçma sapan ara cihazlar da çıkmış.

Ben bu ortadaki kabloyu avometre ile ölçtüm ancak herhangi bir akım göremedim. Tabi benim avometre çok kalitesiz ondan dolayı da olabilir. Bende de ortadaki kabloya bağlı ancak aklımda soru işaretleri var.

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2014, 20:16:48 »
Debriyajı yağlayınca stop ettirirsin tabi  ;D

;D debriyaj baya rahatladı sürdükçe. bugün biraz gezdim bi sıkıntı yok. inşallah böyle devam eder. sağol tekrardan...
Shadow...