Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Rampada Salma  (Okunma sayısı 5029 defa)

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Rampada Salma
« : 24 Mayıs 2014, 09:36:19 »
Herkese hayirli gunler. Kuzenle kafamiza takilan sordukca degisik cvplar aldigimiz bir konuyu danisacaz sizlere.
Iki kuzen ikimizinde polosu var ucuncu poloda yolda neyse gecen hafta koye gittigimizda araclarmizi denedik aklimiza takilanlara baktik. Kuzenin 97 model polosu rampa yukari biraktik stop edip 1. Vitese aldik  (el freni bosta) arac geriye kacip gitmeye basladi benim arabada aynisini denedik hafif geri gitti ve durdu bikac sanayiciye sorduk baski balata bitmis kavramiyor dedi bir tanesi debriyajda bosluk var falan dedi disliler sıyırıyor olabilir dedi aracin debriyaji vites gecisi iyi zorlanma yok basina gelen boyle bir durum fikirleriniz ney neden boyle yapti sıkıntı varmi dusuncelerinizi bekliyoruz...
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: Rampada Salma
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2014, 10:05:29 »
Herkese hayirli gunler. Kuzenle kafamiza takilan sordukca degisik cvplar aldigimiz bir konuyu danisacaz sizlere.
Iki kuzen ikimizinde polosu var ucuncu poloda yolda neyse gecen hafta koye gittigimizda araclarmizi denedik aklimiza takilanlara baktik. Kuzenin 97 model polosu rampa yukari biraktik stop edip 1. Vitese aldik  (el freni bosta) arac geriye kacip gitmeye basladi benim arabada aynisini denedik hafif geri gitti ve durdu bikac sanayiciye sorduk baski balata bitmis kavramiyor dedi bir tanesi debriyajda bosluk var falan dedi disliler sıyırıyor olabilir dedi aracin debriyaji vites gecisi iyi zorlanma yok basina gelen boyle bir durum fikirleriniz ney neden boyle yapti sıkıntı varmi dusuncelerinizi bekliyoruz...

Duran araçtada giden araçtada sorun yok uğraşmayın  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2014, 10:12:42 »
Benim arac rampada duruyor kuzenin arac durmuyor neden durmuyor kafamiza takilan bizim o konu

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2014, 10:43:43 »
Benim arac rampada duruyor kuzenin arac durmuyor neden durmuyor kafamiza takilan bizim o konu
Sizin aracın balataları sıkıdır fren tutuyordur, Bilyeleri eskimiştir zor dönüyordur vs... vs.. vs..

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2014, 14:45:22 »

Debriyaj balatası bitikse kaçırır.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 15:10:20 »
o el frenini koyan adamın bi bildiği varmış demekki :D şakası bi yana benim araçta biraz kaçıyo :D

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 15:14:10 »
Yani bosuna koymamis ama tutmasi gerekmezmi?

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2014, 16:18:45 »
Debriyaj balatası bitikse kaçırır.
Hayır balatayı yenide taksanız motor çalışmaz vaziyette olduğundan yokuş aşağı el frenini indirseniz kerkine kerkine yine iner aşağıya ben baskı balatayı sıfır taktım denedim aynı sonuçta tekerler motoru ordanda şanzımanı döndürüp ilerletiyor. Geri vitese takın inmez. Bu yüzdendirki yokuş aşağı geri vitese yokuş yukarı ise 1. viteste araç bırakılır. :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2014, 16:23:14 »
Hayır balatayı yenide taksanız motor çalışmaz vaziyette olduğundan yokuş aşağı el frenini indirseniz kerkine kerkine yine iner aşağıya ben baskı balatayı sıfır taktım denedim aynı sonuçta tekerler motoru ordanda şanzımanı döndürüp ilerletiyor. Geri vitese takın inmez. Bu yüzdendirki yokuş aşağı geri vitese yokuş yukarı ise 1. viteste araç bırakılır. :tamamdir

Tamamdır  :tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt: Ynt: Ynt: Rampada Salma
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2014, 14:29:03 »
dogru diyorsunuz arac birakilabilir bizde rampa yukari 1. Viteste denedik arac saliyor kendini rampa yukari geriye taksak salsa normal deriz bu rampa yukari 1. Viteste saliyor bir anormallik var bunda

« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2014, 20:34:37 »
 balatalarla alakalı olabilir

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2014, 22:16:25 »
motor kompresyonu iyi durumda olan salmaz heralde, sadece tahmin bildiğimden değil. ayrıca bu durumda motor tersine dönüş yapıyor, salması iyi mi kötü mü bilemedim :-X

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2014, 14:03:36 »
Düşen kompresyon değeri yüzünden oluyor bu...Arıza yok, binmeye devam..
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)