Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: radyatör fanı sorunu  (Okunma sayısı 6823 defa)

radyatör fanı sorunu
« : 06 Ağustos 2007, 02:51:38 »
arkadaşlar arabamın radyatör fanından bazen geneldede küçük vitesteyken hararet 90 a yakınken aşırı derecede uğultu geliyo kısa bi sürede 5-10 sn de kesiliyo,,,birde aracımın motoru soğukken ilk çalıştırdığımda motordan garip bi ses geliyo oda 3-5 sn içinde kesiliyo ilk fırsatta servisime gitmeye niyetim warda size danışmak istedim daha önce yaşayan bilgisi olan warsa neden kaynaklanabilir?
pOWERED by istanbuloSSS

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: radyatör fanı sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2007, 05:58:14 »
ilk çalıştığında gelen ses muhtemelen yağ basıncıyla çalışan lifterlerinden geliyorki bu normaldir lifterli araçlarda...fanındaki uğultuda muhtemelen çift devirlidir müşür ve fanın 2.devri ilkinden yüksek sıcaklıkta acar ve yaklaşık 2 kat daha hızlıdır ilk devre göre bu sebeble hızından dolayı uğultu yapar :)küçük viteslerde olduğunu sanmanın sebebide yüksek vites = yüksek hız bu hızlarda uğultuyu duyamazsın...eğer ses ve uğultu tahmin ettiğim gibiyse hiç bir sorunun yok gayet normal seyler bunlar ;)

Ynt: radyatör fanı sorunu
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2007, 14:04:33 »
motor sesi hakkındaki yorumunuz doğru sanırım çünkü birkez acelem wardı motor soğukken arabayı çalıştırır çalıştırmaz taktım vitese devam ettim yağ sinyali çıktı ikaz sesi geldi durdum bi süre geçti..fandan gelen sesle ise 1 senedir karşılaşmadım ondan şaşırdım bilgilendirdiğin için tşkler escocem