Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo'ya Cold Air Intake  (Okunma sayısı 193025 defa)

Ynt: Polo'ya Cold Air Intake
« Yanıtla #98 : 15 Temmuz 2007, 18:52:27 »
konuyu açan olarak bu kavurucu yaz sıcaklarında green kutu içi kullanıyorum, simota kiti kışın kullanmaya karar verdim...

« Yanıtla #99 : 22 Ağustos 2007, 21:09:29 »
saol spy,

Buda kaputun altından bir resim arkadaşlar....

koyduğunuz fotolar acılmıyo rica etsem tekrar koyabilirmisiniz ve daha baska sportline'a uygulanmıs filtre fotoları varsa cok makbule gecer. tesekkurler

« Yanıtla #100 : 01 Mayıs 2008, 21:24:00 »
kutunun içindeki flitreyi  cıkar al koy bagaja sonra cıkan ses bak yeter

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #101 : 02 Mayıs 2008, 10:55:45 »
kutunun içindeki flitreyi  cıkar al koy bagaja sonra cıkan ses bak yeter
amaç sadece ses değil doğru uygulama yapmak ;) ses + verimlilik
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #102 : 10 Temmuz 2008, 10:56:15 »
arkadaşlar benim bu konularda çok bilgim yok ama teknik olarak motara giren hava kadar çıkan havanında hesaplanması gereklı dıye düşünüyorum..sonuçta bu işlem ekzoz sistemi ile beraber genişletilmeli..ozaman eminimki daha fazla verim alınır..

« Yanıtla #103 : 27 Ekim 2008, 20:59:06 »
belki çoğunuz bu konuyu unutmuştur ama ben yalnızca 3 ay önce üye oldugum için şimdi sormak kısmet oldu. benm polomda karter havalandırmasıda hava filtresinden sağlanıyor. o boruyu katlayıp metal bi telle sarsam yani iptal etsem sorun yaratırmı?

« Yanıtla #104 : 29 Ekim 2008, 00:03:24 »
polo 34 benim pederde caglayanlı haberin olsun caglayanın neresinde oto yedek parcacı du ben sana söleyim senin aracı gördüm cünkü otoköylü var onun ordamı

« Yanıtla #105 : 03 Kasım 2008, 22:13:33 »
arkadaşlar sadece açık hava filitresiyle çok düşük miktarlarda güç alına biliyor 3-4 beygir gibi sadece ilk kalkışlarda biraz daha seri oluyor araç ama açık hava filitresi olan araçlarda son hız düşüyor bizzat kendim farklı model araçlarda bire bir denedim 2000 model vectra 2.0 cdx-1998 mazda practica  tekkapı 1.5 motor-2001 ford focus 1.6 sedan güç artışı ve sonsüratin iyileşmesi için sadece hava filitresi yeterli değil emme ve egzost manifoltlarınında  elden geçmesi gerekir bizim araçlar için  orjinal headers  bulunması zor ve pahalı bir parça ancak sanayilerde el yapımı olanlar mevcut yada aracınıza göre yaptırmak mümkün daha makul fiyatlara çıkar yani sözün özü sadece açık hava filitresiyle araçlarınızdan fazla birşey beklemeyin çok çok ses alırsınız ve çok cüzzi bir beygir

« Yanıtla #106 : 19 Haziran 2009, 19:26:10 »
bizim araçlara header bulmak zor değil, gümrüğe takılmadan ben aşağıdaki linklerden almıştım, kapıma kadar gelmişti, bir başka arkadaşta almıştı, ona da gelmişti sorunsuz ...

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=polo+6n+header&_sacat=See-All-Categories

« Yanıtla #107 : 20 Eylül 2009, 16:05:41 »
tamponu kesip oraya hava portu taktırmak istiyorum, bu işlemi nerede kaça yaptırırım, istanbuldayım ...
herhangi bir usta da delip o bas kutusunu portunu yapıştırabilir oraya ama bu işi sık sık yapan biri olsun istiyorum, tampon bir kere delinince geriye dönüşü olmayacak :)

Çevrimdışı serkan82

• red devil
« Yanıtla #108 : 13 Nisan 2010, 13:48:15 »
simota diyorum bide 100 luk alimiyum boru kullanın alimiyum olmazzsa ısı yalıtkanlığı hemen alır alimiyum geç ısınan çabuk soğuyan bir maddedir biliyorsunuz başka bişey demiyorum ben taktım hem ses hemde verim aldım kalkışlarda bir rahatlama söz konusu
poloya asıgım

« Yanıtla #109 : 14 Ekim 2010, 16:04:42 »
arkadaşlar, ara hızlanmaları iyileştirmek için yani tork artırımı için ne yapmak gerekiyor. hava filtresi katkı sağlarmı acaba.

« Yanıtla #110 : 15 Ekim 2010, 12:47:36 »
Hava filtresi hissedilir bir katkı sağlamaz maalesef. Tork attırımı için chip yaptırabilirsiniz. Bizim arabalarımız tork fakiri ne yazık ki, ben böyle kullanmaya alıştım.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
« Yanıtla #111 : 16 Ocak 2011, 13:18:24 »
bende  :)
ADK