Gönderen Konu: Polo'ya Cold Air Intake  (Okunma sayısı 193431 defa)

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo'ya Cold Air Intake
« Yanıtla #112 : 21 Ocak 2011, 16:22:23 »
 ???    slm..... 

bnm bi sorum olacak  ??  bende  98 polo hb 1.6  75 bg.  klima var vede lpg var....

ben aracıma hava filtresi uygulamak istiyorum ama sadece ses için arabamda extra hiç bişi yok sadece motor sesi için istiyorum... nasıl bir yol izleyebilirim ?
bilgisi olan arkadaşım varsa beni aydınlatabilirmi?   boğaz kelebeğine zararı olurmu ?
>> LoNeLyWoLf  <<

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 25 Mart 2011, 12:31:01 »
lpg li araçta ses çok tizleşiyor inanın hiç zevk vermiyor benzindeyken ştatmin edici olmasına rağmen. birde araç 16v değilse hiç takmayın bence 16v motorda alacağınız ses çok daha farklı aracınız hem 8valf hemde lpg li ise masrafına değmez. öte taraftan sesi almak için sürekli dip gaz yapıyorsunuz ister istemez buda yakıtı oldukça olumsuz etkiliyor. verim açısındanda daha öncede abilerim söylemişler gördüğüm kadarıyla kalkıştaki baygınlıkta çok ufak bir değişiklik oluyor fakat son süratteki değişime şahit olmadım iki türlüde 220 kadranı sonuna kadar gördüm opel astra 1.6 16v ecotec motorda

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 18 Nisan 2011, 14:54:28 »
arkadaslar bende açık hava filtresi taktırmak istiyorum ama bir kaç yere uğradım ses vermez dediler. aracım 97 model 1.6 75 bg benzinde biniyorum ses alabılırmıyım ? sadece ses istiyorum baska hiçbirşeyistemiyprum

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 18 Nisan 2011, 15:13:08 »
valla  bende dusunuyorum ama  sportline lar  kadar etkili olmıcagını dusunuyorum

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 20 Nisan 2011, 00:31:04 »
Hava filtresinin kapağını açın, üstü açık kalsın ve tozsuz bir yerde bir kaç dk arabayı sürün. Bu gelecek ses filtreden alabileceğiniz maksimum sestir. Filtre takınca biraz daha azalır buna göre düşünüp alın bence. Ses çıkmaz diye bir şey yok, çıkar ama öyle aşırı çıkmaz.

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 20 Nisan 2011, 11:51:29 »
denemek lazım sımdı o acık hava filtresinin içinde dönen bir aparat varmı acaba ? yoksa düz borudan çekilen hava ne kadar ses yapabilirki onu merak ediyorum

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 20 Nisan 2011, 12:42:51 »
Hiçbir hareketli bir parça yok içerisinde. Sesi yapan motorun hava emişi zaten. Üzerinde ne kadar az engel olursa o kadar çok ses verir dışarıya. Deneyin filtre kutusunun üstü yokken, memnun kalırsanız filtre taktırın :)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 29 Aralık 2011, 01:07:18 »
arkadaslar aee motor için dış hava filtresini tavsiye etmıyorlar kutu içi green filitre daha faydalı olur denılıyor... sizce hangisi daha verımlı....

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #120 : 30 Aralık 2011, 23:05:45 »
arkadaslar aee motor için dış hava filtresini tavsiye etmıyorlar kutu içi green filitre daha faydalı olur denılıyor... sizce hangisi daha verımlı....
gökhan kardeş sanırım sende dış filtre var bende yapmak istiyorum umarım soruna cvp alırsın bende o yolu izlerim bu aradakutu içi "green filtre" ne?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 09 Nisan 2012, 20:18:06 »
arkadaşlar bana 90mm den 75 mm dönüştürücü silikon boru + 75 mm 90 derecelık sılıkon boru lazım.... bildiğiniz veya cevrenızde satan varsa yardımcı olurmusunuz.. acil lazım...

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 29 Nisan 2012, 00:36:20 »
suan aracıma dıs filtre kıtı uygulaması yaptım.... fazla bir değişim hissetmedım... ( ses bakımından)...

ama 1.4 sportline si olan arkadaslara omer ustanın aracında kullandıgı kıtı tavsiye ederim mükemmel bir ses cıkartıyordu...

Çevrimdışı nomoremx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 18 Haziran 2012, 22:59:53 »
konuyu hortlattım ama bende 6n2 polo var hersey tamam da boru ıhtıyacım var metal veya alımınym seklınde  satacak olan var mı?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 01 Ocak 2013, 15:07:04 »
ben bir kaç ay önce mareadan çıkan bi hava filtresini aldım mareada acayip bi ses veriyordu 3binden sonra motor çıldırıyodu ama gel gelelim bizim haylaza bağladık tık yok önce kağıt boruyla denedim olmadı niyeti bozduk madem deyip başladık teyzeoğluyla boru yapmaya nerden baksan 2 saatımızı aldı ki kendisi egzozcu tıkır tıkır biliyo boru bükmeyi falan neyse bağladık ses yok dedim acaba ben mi duyamıyorum farketmiyorum girdim hemen battı çıktı ya 6bindevirle geçiyorum fark yok 1 hafta ugrastık ama olmadı bende kaldırdım attım arka balkona olan bzim 50 liraya oldu :)

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #125 : 23 Şubat 2014, 00:08:07 »
ben bir kaç ay önce mareadan çıkan bi hava filtresini aldım mareada acayip bi ses veriyordu 3binden sonra motor çıldırıyodu ama gel gelelim bizim haylaza bağladık tık yok önce kağıt boruyla denedim olmadı niyeti bozduk madem deyip başladık teyzeoğluyla boru yapmaya nerden baksan 2 saatımızı aldı ki kendisi egzozcu tıkır tıkır biliyo boru bükmeyi falan neyse bağladık ses yok dedim acaba ben mi duyamıyorum farketmiyorum girdim hemen battı çıktı ya 6bindevirle geçiyorum fark yok 1 hafta ugrastık ama olmadı bende kaldırdım attım arka balkona olan bzim 50 liraya oldu :)

çok güzel bi filtre buldum. öylede güzel bi ses alıyorum ki  :saygılar resim çekersem eklerim...
Shadow...