Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo'ya Cold Air Intake  (Okunma sayısı 193040 defa)

Çevrimdışı spy

Ynt: polo ya cold air intake
« Yanıtla #56 : 02 Eylül 2006, 00:43:14 »
aradaki plaka pek saglıklı degil bence.. motor ısısını cektigi surece plaka da ısınacak, dolayısıyla pek fayda saylamayacagını dusunuyorum.. onun yerine plastik yalıtkan kullansan metal plakadan daha iyidir

« Yanıtla #57 : 02 Eylül 2006, 07:38:26 »
plakanın her iki yüzüne izolasyon malzemesi yapıştırdım, önce motor tarafına yapıştırdım, üzerinede Al yanmaz folyo yapıştırdım, baktım izolasyonlu kısım ısınmıyor ama filitrenin tarafındanki levha ısınıyordu, sonra her iki yüz, şimdi iyi oldu..

« Yanıtla #58 : 02 Eylül 2006, 12:48:52 »
şu simotanın polo 1.4 16v ye yaptığı filtrenin resmini bile bulamadım kendi sitelerinde bile yok, online satış yapan yerlerdede temsili resmi var doğru düzgün bi resim bile koymadan nası satış yapıcaklar anlamıyorum.

« Yanıtla #59 : 03 Eylül 2006, 12:12:25 »
keşke foto makinam yanımda olsaydı da çekseydim bakardın...
gayet hoş güzel bir hava filitresi kutusu, kit dememek lazım çünkü hortumu yok, aracın orjinal hava alma kanalına bağlanıyor

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #60 : 11 Eylül 2006, 00:02:09 »
buda benim yaptığım kit,pipercross sünger filtre,kauçuk boru,yalıtım bantı ve dış kaplama için siyah bant,motorla filtre arası panel ise sert karton üzerine yalıtım bantı ve onun üzerine aluminyum folyo kaplama maliyeti hepsi dahil 100 ytl...

« Yanıtla #61 : 11 Eylül 2006, 19:03:46 »
ya erhan merak ettim sizde gaz telinin konumu nasıl boğaza sağ yandan mı geliyor,sizde gaz kelebeği daha büyükmüş iyi bunuda öğrendim ::)

evet kelebek daha büyük, gaz teli sağ yandan olmalı.

« Yanıtla #62 : 22 Eylül 2006, 17:46:30 »
işin aslı kassak bu tip bişeyler kendmizde yapabiliriz bi de bildiğim kadarıyla bazı markalarda universal olanları da var bunların yani boruyu yumuşak bi malzemeden yapıp çevresini ısı almayacak şekilde koruyabiliriz ama şunu da unutmamak lazım ki aracın hava emiş yolunu nr kadar uzatırsanız o kadar da güç kaybuı yaşıyorsunuz bu da acı bi gerçek yani çok serin hava alacam diye çok uzağa da koymanın bi anlamı yok bence çünkü aynı hesaba gelecek bu da boşa zaman emek ve maddi anlamda kayuıp demek oluor

« Yanıtla #63 : 19 Kasım 2006, 21:41:25 »
pipercross bulmuştum ben ama adam bana bu arabaya sığmaz bu kit demişti.kutuyu sökmeden yapamazmıyız,sökmesine sökülür 4-5 vidası var ama,istanbulda olan ve aynı model polo'su olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Polo 1.4 8V Redline Sport
Polo 1.4 16V Trendline

« Yanıtla #64 : 19 Kasım 2006, 22:52:41 »
sana diğer forumda söylediğim gibi kutuyu çıkartıp yaparsan daha verimli olur ses istiyorsanda daha iyi olur, yukarda yapılmışı var mesela. Kutuyu sökmeden de yaparsın, istersen önce kutuyu sökmeden bir dene kutudan gelen boruya filtreyi takıp dene.

polo ya cold air intake
« Yanıtla #65 : 20 Kasım 2006, 09:01:46 »
sığmıyor gibi duruyor ama?kutunun solunda bir boşluk var ama orayada ancak dikine girer.yukarıda verilen 1.6 motor kasası için bir modifikasyon.bende solda o kadar boşluk yok. :'(
Polo 1.4 8V Redline Sport
Polo 1.4 16V Trendline

« Yanıtla #66 : 20 Kasım 2006, 14:20:08 »
soldaki boşluk aynı bütün pololarda yani aldığın filtre aşırı büyük boy değilse takılır.

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #67 : 23 Kasım 2006, 16:18:59 »
ben bu filtreyi takarken ortadan yarılacaktım,gerçekten sabır istiyor,filtre eskiye göre baya büyük ve geniş sağından solundan altından yaklaşık bir parmak boşluk kaldı ama bunu ayarlayana kadar 4 saatim gitti,şuan çalışırken bile biryere değmiyor ama uğraşman lazım,eğer filtre piper'ın en büyüğü ise bence hiç deneme oraya girmez,ayrıca şöyle bir durumda var çamurluğa çok yaklaştırırsan arabayı yıkarken veya yağmurda kaputtan akan su kaputla çamurluk arasındaki aralıktan filtreye akar

« Yanıtla #68 : 23 Kasım 2006, 16:32:54 »
bende tekrar açık filtre takmayı düşünüyorum, açığın tadı başka oluyor, ısınmaması için düzgün birşeyler düşünüyorum.

« Yanıtla #69 : 23 Kasım 2006, 16:51:33 »

bi ara bu tarz şeyler vardı heryerde şimdi bulunmuyor.