Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLOMA YAPTIKLARIM  (Okunma sayısı 3564 defa)

Çevrimdışı alen29

• Polo 6n1 1997 101hp 16v 1.4 tek kapı
POLOMA YAPTIKLARIM
« : 09 Aralık 2007, 19:12:45 »
Arkadaşlar merhaba.
bu hafta sonu yine sanayideydim.
arabamın hararet göstergesi bir türlü yükselmiyordu bende termostattan şüphelendim ve 25 ytl ye 1 adet termostat aldım.
takmak için boru ve termostat kapağını söktüğümde eski termostatın kırılıp 3 parçaya ayrıldığını gördüm ve yenisini takrık o sorun düzeldi fakat arabam halaa 70 dereceyi geçmiyordu.aracı bilgisayara bağlayınca hararet müşürünün arızalı olduğu anlaşıldı.onuda satın aldım 30 ytl ve 5dk ya değiştirdim.bu sefer arabam 90 derecede sabit çalışır duruma geldi.

arabamın motortunu incelerken gözüme çarpan silecek fiskiyelerine elektrik girişinin olduğuydu. tahminimce soğuk havalarda donmayı ve tıkanmayı engellemek için ısıtıcı olduğuydu.bilgisi olanların yanıtlamasına çok sevinirim.

birde motorun en ön kısmında ince hava borularının bağlı olduğu sarı renkli trafoya benzer birşey var o nedir bir borusu eksikti birde ateşleme bobininin cıvarında 2 tane hortum ve bir elektrik jakı bağlı olan siyah bir valfe benzer birşey var hava kaçırır gibi tıslıyor. o konuda bilgisi olan varmı acaba ?.

saygılar.

Çevrimdışı r76

Ynt: POLOMA YAPTIKLARIM
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2007, 19:41:11 »
Alıntı
arabamın motortunu incelerken gözüme çarpan silecek fiskiyelerine elektrik girişinin olduğuydu. tahminimce soğuk havalarda donmayı ve tıkanmayı engellemek için ısıtıcı olduğuydu.bilgisi olanların yanıtlamasına çok sevinirim.
evet onlar silecek ısıtması
bugun passat alırken bile opsiyonel sunuyolar  highline almıyorsan tabi  :D

Çevrimdışı alen29

« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2007, 09:44:47 »
espirtlotus  Teşekkür ederim cevabın için.

Yokmu arkadaşlar diğer sorularıma cevap.

Çevrimdışı alen29

« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2007, 10:20:15 »
veya elinde bu araca ait service manuel (servis kitabı) i olan varsa bana mail atabilirmi acaba.

saygılar.