Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: El freni lambası ve ABS lambasının yanıp sönmesi  (Okunma sayısı 6988 defa)

Arkadaşlar sürekli yazıyorum ama..

bu sabah oldu olay taşlı bir yolda yokuş aşşağo gelirken uyarı sesi geldi2-3 kere sonra ABS ve El freninin işaretleri

yanıp sönmeye başladı ..tamircimi aradım hirdrolik azalmış olabilir dedi..kontağı kapatıp açınca herşey düzeldi..

acaba nedir fikri olan varmı?

Ynt: El freni lambası ve ABS lambasının yanıp sönmesi
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2009, 01:52:19 »
ani fren yapınca abs lambası geçiçi arıza gösterip yanıyo dediler banada .belli bi süre sonra geçermiş.hatta ben yanınca kendim söndürüyorum artık alıştım.hatta bu lambanın bu tip ani frenlemelerden sonra yanmaması normal değilmiş. bu olay ne kadar doğru arkadaşlar.fikri olan varmı?

« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2009, 13:47:11 »
bende de olmuştu serviste abs pompasına giden sokette sorun olmuş onu temizlediler onardılar ve düzeldi.yani abs pompasında değilmiş

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2009, 14:15:02 »
Benim de ABS ışığım yanıyor ve uyarı sesi veriyordu... Sorun şanzumanda çıktı.. (Otomatik Şanzuman) selenoid lerinde imiş problem ama tam olarak neydi bilmiyorum...
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2009, 16:54:23 »
ABS ve ! işareti sorunu bendede vardı.izmir bornova 3. sanayide beyin ustası 5 dk da ayarladı.tekerlekler ve diğer aksam kurcalandığında olabiliyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2009, 18:25:14 »
ABS ve ! işareti sorunu bendede vardı.izmir bornova 3. sanayide beyin ustası 5 dk da ayarladı.tekerlekler ve diğer aksam kurcalandığında olabiliyor.

Büyük bir aşkla yazmışsın yunus devamınıda bekleriz. Sıralamışsın yukardan aşağı tüm konulara hatta eskilere.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di