Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polom tekliyo, bilgisi olan var mı?!!!!  (Okunma sayısı 14190 defa)

Polom tekliyo, bilgisi olan var mı?!!!!
« : 16 Aralık 2008, 16:43:22 »
arkadaşlar bu konuyu açmıştım ama silinmiş,2000 model 75 bg hb polom tekliyor sanki biri aracı arkadan çekip bırakıyor,bujiler değişti,buji kabloları değişti,boğaz kelebeği temizlendi,benzin filitresi değişti(bu işlemler yapılalı 4 ay olmuştur)sorun birtürlü çözülmedi,120 ile  giderken bile tekleme yapıyor,servisinden birşeyden anladığı yok(çanakkale arkadaşlar oto),belkilerle hareket ediyor hep. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum neden olabilir acaba,sırf bu yüzden satacağım artık

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
Ynt: Polom tekliyo, bilgisi olan var mı?!!!!
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2008, 16:54:53 »
akışmetre oksijen sensörüne baktır.
Mk3 gti

« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2008, 20:39:28 »
arkadaşım aracını makinaya bağlattın mı ?
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2008, 09:49:44 »
arkadaşım benim de başıma geldi tam iki buçuk ay uğraştım. arabam servislerde yattı kalktı uzun süre. aynı benim de bujiler buji kabloları değişti ama yine çözülmedi. sonra distrübütör dediler onu da biryerden emanet aldık denedik problem onda da değilmiş. beyin dediler onu da bulduk denedik ondan da değilmiş. sonra elektrik tesisatçısı buldu arızayı. tesisat emme manifoldusen sörüne şase yapıormuş. arızayı tamir ettiler. senin ilk yapacağın distrübütör denemek olmazsa eğer elektrik tesisatını elden geçirtmek.

« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2008, 15:11:40 »
arkadaşım benim de başıma geldi tam iki buçuk ay uğraştım. arabam servislerde yattı kalktı uzun süre. aynı benim de bujiler buji kabloları değişti ama yine çözülmedi. sonra distrübütör dediler onu da biryerden emanet aldık denedik problem onda da değilmiş. beyin dediler onu da bulduk denedik ondan da değilmiş. sonra elektrik tesisatçısı buldu arızayı. tesisat emme manifoldusen sörüne şase yapıormuş. arızayı tamir ettiler. senin ilk yapacağın distrübütör denemek olmazsa eğer elektrik tesisatını elden geçirtmek.
sağol arkadaşım,şimdi sanayiden geliyorum arızayı bulacağını  hiç tahmin etmediğim bir ustaya gittim adam motorun sesini dinledi ve sorun distrübütörden dedi,içini açtı ne kömür kalmış ne birşey üstelik mili çok oynuyordu,yan sanayi takıldı hemen orada fakat düzgün çalışmadı,orijinali 500 ytl dedi,şimdilik eskisiyle idare ediyorum.

« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2009, 01:33:36 »
sorun hakkında bir gelşime var mı.. bilgilendirmelerini bekliyoruz
arkadaşlar bu konuyu açmıştım ama silinmiş,2000 model 75 bg hb polom tekliyor sanki biri aracı arkadan çekip bırakıyor,bujiler değişti,buji kabloları değişti,boğaz kelebeği temizlendi,benzin filitresi değişti(bu işlemler yapılalı 4 ay olmuştur)sorun birtürlü çözülmedi,120 ile  giderken bile tekleme yapıyor,servisinden birşeyden anladığı yok(çanakkale arkadaşlar oto),belkilerle hareket ediyor hep. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum neden olabilir acaba,sırf bu yüzden satacağım artık

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2009, 02:22:05 »
Yan sanayi distrübütörler sorun çıkarıyor kendimde denedim tamir etmek,çıkmasını bulmak yada orjinalini almakta fayda var.

« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2009, 03:16:57 »
bu tekleme baskı balatadan olabilirmi peki?

« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2009, 03:34:16 »
benmde yapmadığım şey kalmadı sorunu kimse bilmiyor. kimsenin kendi derdi olmadığı için belki diyip duruyor herkes. enjeksiyonlarda sorun var falan diyorlarda alakası yok. lpg taktırdım enjeksiyonlar yepyeni. çekiş düşüktü distributore avans ayarı yapıldı, kapak ve kablolar değişti duzeldi çekişdeki sorun. boğaz kelebeği yeni temizlendi ve adaptasyon yapıldı. ama hala bazen stop ediyor, hala bazen devir rolantideyken oynuyor ve hala tekliyor özellikle 2. vitesde. butun bu sorunları yaşayan polocular toplanıp sanayiyemi gitsek ne yapsak...

« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2009, 13:58:06 »
benmde yapmadığım şey kalmadı sorunu kimse bilmiyor. kimsenin kendi derdi olmadığı için belki diyip duruyor herkes. enjeksiyonlarda sorun var falan diyorlarda alakası yok. lpg taktırdım enjeksiyonlar yepyeni. çekiş düşüktü distributore avans ayarı yapıldı, kapak ve kablolar değişti duzeldi çekişdeki sorun. boğaz kelebeği yeni temizlendi ve adaptasyon yapıldı. ama hala bazen stop ediyor, hala bazen devir rolantideyken oynuyor ve hala tekliyor özellikle 2. vitesde. butun bu sorunları yaşayan polocular toplanıp sanayiyemi gitsek ne yapsak...

önceleri benim de sadece 2. vitese yapıyordu ama sonra sonra bütün viteslerde yapmaya başladı.nihayet sorun bulundu ve geçici olarak çözüldü,distribütöre yeni kömür takıldı içi temizlendi

« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2009, 19:29:12 »
yeni kömür dediğin ne oluyor tam olarak? dist kapağımı? milden bahsediyor olamazsn herhalde :S

« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2009, 23:15:03 »
bogaz kelebeginden olabilir

« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2009, 00:39:48 »
akışmetre oksijen sensörüne ozel servisler bakar mi?nasil bakiliyor acaba?

« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2009, 22:53:46 »
akışmetre oksijen sensörü her araçta varmıdır?
96-99 model bir arabadan bahsediyoruz sonuçta. distributorle ateşleme yapıyor. bahsettiğimiz sensör bana biraz yukarı teknoloji geldide ondan soruyorum???