Gönderen Konu: POLOM HAKKINDA MERAK ETTİKLERİM  (Okunma sayısı 2827 defa)

Çevrimdışı PoloWalker

•  
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N
POLOM HAKKINDA MERAK ETTİKLERİM
« : 23 Mayıs 2016, 05:03:54 »
Merhabalar Adım İslam yaş 20 mart ayında polo 1999 hb 145.000'de benzinli araç aldık fakat bazı sıkıntılarım var
1-Araç Isınmıyor, hararet 70 i geçmiyor hiçbir türlü hortumlar cihazla ölçüldü aynı ısıyı gosteriyor gösterge bozuk degil çözüm olarak termostat degişti sorun hala var
2-Araç Sabahları ilk çalışmada tekte marş alıyor fakat gaz vermeyınce stop ediyor,bazen gaz versemde boguluyomus gibi olup stop edıyor.Jikleyle alakalı bir durum olabilcegini düşünüyorum 10 dakika binince araca rolantı 800de çakılı kalıyor bir dalgalanma yok
3-Sadece Sol arka lastik arkaya 3 kişi oturunca esnemelerde sürtüyor sag lastikte sıkıntıyok.Sol arka lastik çamurluga sürtüyor
4- Araç 1200-1700 devirleri arasında bazen zırr diye ses geliyor boştada vitestede aynı sesi cıkarıyor bazende cıkarmıyor
5-Araçta 100 km hızın ustune cıkınca direksiyon titriyor, aynı şekilde frene basıncada ne kadar hızlıysam okadar vuruyor tık tık abs gibi yavaslayınca o vuruntuda yavaslıyor ama durana kadar gitmiyor pedaldaki vibrasyon

Cevaplarınızı merakla bekliyorum aracımı sevıyorum satmak ıstemıyorum ama can sıkıyor böyle şeyler

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Ynt: POLOM HAKKINDA MERAK ETTİKLERİM
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2016, 07:49:00 »
öncelikle hoşgeldiniz.İstediğimiz sorudan balayabiliyorsak 5.Soruyu cevapliyim.Belli bi hızın ustune çıktığınızda titreme varsa rot balans ihtiyacı vardır.Frene bastiginizdaki titreme de disklerdeki sorundan kaynaklanır disk ve balata değişimi ile sorun çözülür
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2016, 09:46:37 »
Merhabalar,

Sorunlarınızı o kadar genel cümleler kullanarak anlatmışsınız ki, tam nokta atış arıza tespit yapmak zor. Bildiğim kadarıyla cevaplayayım;

1) Termostatın oturduğu plastik bir mekanizma var. Eğer ki bu mekanizma arızalandıysa termostat açık kalabiliyor. İsmi flanş' dı sanırım. Termostatın içine oturtulduğu bir parça. Piyasada uygun fiyatlı komple termostat kütükleri var. Topran marka ve fiyatları uygun. Keşke direk termostat kütüğü alsaydınız. Daha önce ben de aynı sorundan dolayı termostatımı değiştirmiştim ancak ustam termostatı düzgün takamadığı için değişen birşey olmadı. Sonra ustama söktürdüm ve kendim dikkatlice takınca sorun ortadan kalktı. Bence ustaya tekrar götürün bir baksın. En kötü komple kütük değiştirin.

2)Boğaz kelebeği, oksijen sensörü, lambda sensörü, buji v.s. v.s. Bunun çok sebebi var. Ancak benim ilk aklıma gelen map sensörü ve boğaz kelebeği oldu.

3)Sürten sol lastik ile sağ lastik arasında fark var mı? Yani biri daha dışarda veya biri daha çamurluğa yakın gibi.. Eğer ki iki lastiğin de duruş pozisyonu aynı ise, ben direk amortisör arızası diyorum.

4)O zırr ses benim aracımda da bazen kulağıma geliyor. Bir yerde birşey var ama ben hala bulamadım :) Bende sağ taraftan geliyor. Sanki bir vida metal yüzeyde titreme yapıyormuş gibi.

5)Sen aracı bir rot balans ayarına sok. Rotcuya arka tekerdeki sürtme sorunundan da bahset. O na da bakmış olur. Hem de ön takımın bir kontrolden geçer.

Vag-Com cihazı ile hata varmı diye baktırmayı da unutma.

Çevrimdışı PoloWalker

•  
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2016, 00:10:02 »
 İlginiz için tesekkur ederim en yakin zamanda dediklerinizi uygulayacagim