Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polom çalışmıyor  (Okunma sayısı 8389 defa)

polom çalışmıyor
« : 31 Mayıs 2014, 21:57:38 »
sa arkadaşlar arabayı dün park ettim  çalışıyordu bu sabah marşa bstım marş basıyo araç çalışmıyor. daha öncede benzer sorun olmuştu sıkıntı bobindendi şimdi yine aynı sıkıntı olabilirmi araç marş gec alıyodu zor çalışıyodu şimdi oda gitti fikirlerinizi bekliyorum izmit derincedeyim yerinde yardımada açığım şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Ynt: polom çalışmıyor
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2014, 22:10:41 »
kontak açıp tüm elektirip gelip marş hiç basmıyormu yoksa marş basıp yani marş motoru çalıyor araba çalışmıyomu?
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2014, 22:50:32 »
marş motoru çalışıyor elektrik var ışsklar yanıyor araba çalışmıyor

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2014, 23:27:52 »
marş motoru çalışıyor elektrik var ışsklar yanıyor araba çalışmıyor

marş motoru çalışıp araba çalışmıyorsa iş biraz karışır diger türlü olsa marş hiç basmasa basit bir kontak soketi olabilrdi ancak bu durumda herşey olabilir vallahi aklıma ilk gelenler marş motoru olabilir benzin pompası olabilir disdirbütör olabilir akü olabilir yani biraz karışık benim aklıma gelenler bunlar...
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 23:29:03 Gönderen: ramazan_40 »
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2014, 02:47:39 »
bobin elektrik göndermezse çalışmaz, bir önceki arıza yani bobin olabilir, öyleyse eğer orjinal bobin kullanın.

« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2014, 10:58:40 »
benzin pompasına bi baktır
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2014, 12:29:16 »
bu konuda tecrübem olmuştu kışın.Kafayı yedirtmişti bana en sonunda bi usta buldum aldı baktı etti neyse motora bağlı bir şase kablosu varmış o kopmuş tam anlamadım ama halletti tüm sıkıntı ortadan kalktı
İstanbul masalı

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2014, 20:53:01 »
Distiribitöre ateşleme bobininden çıkıp giren kabloyu söküp şaseye yaklaştırın o arada biri marşa bassın çıt çıt diye şaseye atlama varsa benzin pompası, hararet müşürü, vs yoksa ateşleme bobini,ecu.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2014, 22:33:05 »
ateşleme sistemi beyin kontrol edildi kontak termiği değişti en son lpg iptal edildi araç açlışıyo ama marş uzun basıyo usta motor kompresyonu düşük motor yapılnalı diyo en az 3500 fiyat verdi görüşleriniz nelerdir yada izmitte derincedeyim yakınlarda usta tavsiyesi olan varmı... :o

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2014, 00:44:27 »
ateşleme sistemi beyin kontrol edildi kontak termiği değişti en son lpg iptal edildi araç açlışıyo ama marş uzun basıyo usta motor kompresyonu düşük motor yapılnalı diyo en az 3500 fiyat verdi görüşleriniz nelerdir yada izmitte derincedeyim yakınlarda usta tavsiyesi olan varmı... :o

motor AEE ise 3500 bana fazla gibi geldi.  :-\
Shadow...

« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2014, 00:59:10 »
aee varmı kocaelide tanıdık bi usta veya senin gittiğin bi yer bide geç marş alması marş motorundan olabilirmi

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2014, 02:24:04 »
valla benim arabada sabahları geç çalışıyordu bir ustaya gittim bana sibopların bitmiş üst kapak yapılcak dedi pek kulak asmadım o ustaya izmire merkeze gittiğimde bir usta eliyle avans ayarı yaptı düzeldi bence iyi araştırma yapın 3500 lira az değil yani

üst kapak yapılcak diyen usta demeyim ona şimdi kişi benden 1000 tl istemişti ben 10 tl ye avans ayarı yaptırdım düzeldi sabahları geç çalışma
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 07:13:47 Gönderen: gkhan35 »