Gönderen Konu: Pololara uygun direksiyon kılıfı?  (Okunma sayısı 11621 defa)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
Pololara uygun direksiyon kılıfı?
« : 20 Ekim 2008, 02:45:41 »
Merhabalar, belki çok önemsiz bir konu gibi gelecek size ama benm aracımın direksiyonu pul pul dökülmeye başladı ve elimi boyuyor. Araçtan indiğimde kendimi tornacı, lastik tamircisi veya motor ustasından farksız hissediyorum :) çok fazla sayıda aksesuarcıya gittim fakat hiçbirinde pololara uygun direksiyon kılıfı bulamadım. Bizim poloların direksiyonu tofaş veya renault lara göre 2-3 cm kadar daha küçük. Aranızda direksiyonunda kılıf bulunan varsa nereden bulabileceğimi veya hiç olmadı kendi kılıf markasını yazarsa sevinirim. Tesekkurler.
Polo (6N)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pololara uygun direksiyon kılıfı?
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2008, 09:36:38 »
airbag yoksa, çıkma temiz bir direksiyon almanı öneririm

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2008, 11:13:13 »
ama var :( aslında almayı dusunuyorum ama eminde değilim. tek bildiğim acil kılıfa ihtiyacım oldugu :S

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2008, 11:54:43 »
Piyasada satılan kılıflar uyuyor. Ben bir tane almıştım. Tam uymuştu ama alışamadığım için söktüm attım.
Direksiyonu tutarken çok kalın geliyordu elime..

Çevrimdışı bluestanbul

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2008, 15:47:53 »
Kardes o sıkıntı hepımızde var..
İstanbul maslakda atatuk oto sanayı 2 ksımda üçel otomotivin karsınızda oto döşemecisi var ve 100 YTL gibi bir rakama direksiyona deri kaplıyor ve kesınlıkle örjınalden farksız oluyor..Dükkanında örnekleri mevcut..Özellikle airbeg li direksiyonlarda muhtesem duruyor..
degerlendir bence..

Çevrimdışı captain_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2008, 16:48:55 »
mrb arkadaşlar ben de çok aradım bu direksiyon kılıfını. çok yere sordum ''bulamazsın abi bunların direksiyonu küçük dediler'' ben ısrarla aradım ve kaucuk malzeme diye nitelendirdikleri sert süngerimsi bir kılıf buldum. konya da aksesuarcıda.. var hala devamı. nasıl tarif etsem bilmiorum, markası falan yoktu. inşallah bulursun.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2008, 18:28:34 »
konya biraz kastırabilir tabiki :) ama deri kaplatmak fikri çok mantıklı aslında...fiyatından ötürü olsa gerek bilinç altım silmiş aklımdan :)
piyasada bi çeşit var 10-15 ytl ye satıyorlar, deriyi kaplayıp ustune ip sarıyorsun. okadar uğraşıyorsun 1 hafta sonra elinde kalıyo.

Çevrimdışı starsky64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2008, 19:49:35 »
valla ben almıştım 10 ytl ye geçen gün. çokta memmunum. sadece alışasıya kadar biraz kalın geliyor ama şimdi rahat. bu arada 6N ile 6N2 direksiyon boyutları farklımı bilmiyorum.

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2008, 20:00:42 »
dostum ben markasını bilmiyorum ama 4.5 ytl ye delikli etrafına kendi teli (ip gibi bişey) ile sarılanlardan aldım. Direksiyona bırak büyük gelmesini esneterek zor geçirdim ve 2 aydır kullanıyorum ve memnunum.Yaz sıcağında güneşte kalınca fazla dayanmaz ama bi 4.5 daha verip yenisini alırım  :)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2008, 23:46:39 »
sanıyorum farklı cunku bukadar kolay bulmanız imkansız. 6N2 lerinki demekki standart buyuklukte.ben asla bulamıyorum kılıf...