Gönderen Konu: Polo'daki arka silecek;  (Okunma sayısı 55874 defa)

Çevrimdışı samsam

• Sade'yim Sade'sin Sade'yiz.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo'daki arka silecek;
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2007, 21:24:20 »
Garip bir sorun, iptal yargısız infaz gibi olacak ama bugün aklıma gelmedi değil sileceği havaya kaldırmak kuru havada arkadaşın dediği gibi silerken ki ses hiç hoş değil.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2007, 21:28:03 Gönderen: samsam »
Bir hiçim ben, sıfırım..
Toplarsan etkisiz, çarparsan yutan olurum!
Bölersen sonsuz, çıkarırsan kendin olurum! Sıfırım ben, ben bir hiçim!

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Ekim 2007, 17:56:02 »
arka silecek için evet bi kere itince calısıor taa ki bidaha kolu itene kadar durmuyor,ben alıştım artık ya,
bu arada şu ön sılecekler calısırken geri vitese takınca arka silecegin calısması olayı cok akıllıca  düşünülmüş bi olay bence,  ama hıc bılmıyordum bunu bi ara deneyeyim ben, way be 10 yıllık arabada bilmediğim bi özellik daha cıktı  :D

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Ekim 2007, 18:01:54 »
geri vitese takınca arka silecegin calısması olayı cok akıllıca  düşünülmüş bi olay bence,  ama hıc bılmıyordum bunu bi ara deneyeyim ben, way be 10 yıllık arabada bilmediğim bi özellik daha cıktı  :D

Yine benim dediğime geldiniz dimi  ;D

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Ekim 2007, 19:18:09 »
yani şöyleki
ön silecekler calısıyorsa zati yagmurda yagıyordur :D
ha ön sileceklerden bagımısz her geri vitese takınca calışması tabiki mantıksız ki zaten böyle değilmiş ön silecekler calıstıgı zaman calıısıyormus guzel bi fikir ve düşünce
bide aynalar aşağı dogru hareket edip yeri gosterse hiç  fena olmucaktı hani  ;D

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #18 : 16 Ekim 2007, 20:02:31 »
Benimde silecek devamlı çalışıyor devreye soktuğumda ancak arabayı stop ettirmem gerekiyor ozaman duruyor kolun olduğu bölümü söktüm ama bişey bulamadım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Ekim 2007, 20:55:06 »
ya bu benim basıma geldi ( bizim düldülde yok arka silecek ) sirketteki bi fordu servise götürürken içimden cam parlasın diye bi ilham geldi ne nalet bişey kardeşim durmaz kontak kapat duruyor aç çalısıyor trafıkte birden hareket ediyor korkutuyor dikkat dağıtıyor bende korkmustum meğer bozulmamış sizden öğrendim.....  ;D ;D daha neler öğrenecez bakalım yarıldım gülmekten

deniz abi demekki sen hiç yağmurlu havada geri geri gitmemişsin .. ;D ;D ;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Ekim 2007, 21:59:46 »
he ya gitmedim galiba  :D :D

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Ekim 2007, 22:29:16 »
Deniz o geri viteste silecek olayı 9n de moruk  bizimkilerde yok bu özellik :)

bu arada fordun arka sileceğini hiçbi zaman çözemedim çözemicem kurcalamicamda banane :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Ekim 2007, 22:50:12 »
Arkadaşlar hem 6N hem de 9N kullanmış biri olarak konuya umarım son noktayı koyuyorum şimdi :) 6N Polo'da arka cam sileceğini çalıştırmak için kolu bir kez öne ittirmek gerekir. Su fışkırtmak içinse kolu ileri itik şekilde tutmak lazım, istediğiniz kadar su fışkırdığı zaman kolu bırakabilirsiniz. Şimdi gelelim durdurmaya. Bu gerçekten kritik ama gerekli trik öğrenildiğinde bir daha asla sorun yaşamazsınız. Diyelim arka silecek fasılalı olarak çalışıyor. Durdurmak için yalnızca bir kere ileri ittirin. Silecek bir kere daha çalışıp duracaktır. Yani 2, 4, 6, 8, 10... kere ileri ittirirseniz sileceği durdurup tekrar çalıştırmış olursunuz :)
Şimdi dikkat, bir trik daha var: Suyu bir iki fıs değil de biraz daha fazla fışkırtırsanız silecek bir kere değil bir kaç kere çalışacaktır. Bu arada siz kolu bir kere ittirseniz bile silecek durmaz çünkü çalışma modundadır. Böyle çok su fışkırttığınız ve sileceğin çalışmakta olduğu durumda sileceği durdurmak için mutlaka sileceğin önce durması gerekir. Silecek durup bekleme moduna geçtiğinde kolu bir kez ileri ittirin. İşlem tamam. İşte 6N Polo arka silecek hakkındaki tüm sırlar ortaya çıkmış oldu :)

Şimdi gelelim 9N arka sileceğine. Eğer aracınızda yağmur sensörü varsa ve sileceğiniz bu modda ise yaz günü kuru bir havada ön silecekler doğal olarak çalışmaz. Amaaaa, geri vitese taktığınız an arka silecekler çalışır çünkü ön cam kuru olabilir ama arka camda su ve çamur birikmiştir genellikle. Geri giderken çalışan arka silecek bence harika düşünülmüş bir özellik. Yani silecek kolunuz kapalı konumdayken geri vitese taktığınızda arka silecek ÇALIŞMAZ, yok böyle bir şey. Yağmur sensörüne dikkat!

Sevgiler saygılar :)
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #23 : 16 Ekim 2007, 23:51:00 »
Bilgi için teşekkürler.Hazır konu sileceklerden açılmışken Erdem senin sileceklerin yeni tip takmak için ayrıbr parça gerekiyormu yoksa herşey üzerindemi ve arka sileceklerin nasıl?

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Ekim 2007, 09:04:24 »
6N de fasılalı varmı yahu  ??? ???
bizim skoda da vardı ama sonra poloda goremedim ben onu
aslında cok kullanıslı ve guzel bi ozellik  ne ön cam için ne arka cam için fasılalı mod yok herhalde galiba sanırsam  :D

Çevrimdışı emrahisilti

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Ekim 2007, 09:06:33 »
ya bu arka silecekler nekadar? ben bi yere sordum 45 ytl dedi yuh dedim

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Ekim 2007, 09:09:31 »
aslında almak lazım benımkı epey eskidi , bide şu su fıskırtma şeysınde tazyik yok pek, he bide bi ucu cama fıskırtıyor bi ucucda arkadaki arabanın ön camına gidiyor  :D

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Ekim 2007, 14:22:18 »
Yeni tip ön silecekler biraz tuzlu, 40 YTL. Maslak Oto Sanayi'de taktırmıştım. Gerekli tüm parçaları beraberinde geliyor. Sileceklerin silgi kısmının iki yanına takılan parçalar var, onlara dikkat etmek gerekiyor, basınçlı su ile araba yıkatıyorsanız çıkabilir. Arka silecekler standart benim.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.