Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1998 POLO ve LPG  (Okunma sayısı 39970 defa)

Ynt: 1998 POLO ve LPG
« Yanıtla #56 : 06 Temmuz 2007, 11:41:28 »
arkadaşlar sorun boğaz kelebeğinde ve bujilerdeymiş. kelebeği temizledim bujiyi değiştirdim düzeldi. kelebek çok önemli. aman dikkat.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #57 : 06 Temmuz 2007, 11:48:18 »
ilginç bi durum kelebekte olsa benzindede sorun olması gerekirdi....neyse sağlık olsun...

« Yanıtla #58 : 10 Temmuz 2007, 03:00:26 »
ilerde sorun yaşıyabilirsin ve ozaman direk rolanti motoruna bak genelde rolanti motoru sorun çıkarıyormuş ve motor deviri garipleşiyomuş,,bu bilgiyi lpg taktırmak için danışdığım bi usta söledi
pOWERED by istanbuloSSS

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #59 : 14 Temmuz 2007, 12:31:20 »
Oldum olası lpg'ye ısınamadım kendimi hiç rahat hissedemiyorum ve şimdiye kadar aldığım arabalarıma Lpg taktırmadım.Birde üstüne üstlük böyle sorunlar çıkınca insan kafayı yer herhalde,Lpg servisi arıza bizden değil der normal servise gidersin gaz sisteminde arıza var der.Tabi bunları ben yaşamadım ama aşağıdaki sitedeki yazılanları okuyunca LPG de sorun yaşayanlara  Allah sabır versin diyorum. Forum bölümünü bir okuyun

====== Türkiye nin OTO LPG OTOGAZ portalı ====== Otogaz Lpg Dönüşüm Servisleri - Otogaz Lpg İstasyonları - Otogaz - Lpg Üreticileri - Otogaz - Lpg Distribitörleri
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #60 : 14 Temmuz 2007, 12:45:41 »
Bir kaç alıntı

---------------------------------------------------------------
 Tarih: Cmt Tem 14, 2007 12:47 am
   Mesaj konusu: Usta var mı Usta???

Merhaba, uzun araştırmalardan sonra aracıma buradaki yetkili kulanıcı lpg servislerinin (adını en azından şu an vermek istemiyorum) birinde mercedes c180 aracıma BRC fast taktırdım lanet olsun... taktırmaz olaydım...
Aracım sabahları alıyor, daha sonra çalışsam mı çalışmasam mı diye uzun uzun marşlara bastıktan sonra bazen alıyor bazen almıyor, daha çok motor sıcakken yapıyor garip bir durum, yalnız şunu gördüm ki motor sıcakken çalıştırdıktan hemen sonra yeşil ışık (lpg ışığı ) yanıyor araç acaba lpg'de mi çalışıyor sorunu çözebilmiş değilim...
Tabii ki sorunun çözüm mevkii ben değilim, ama lpg servisiyle akraba olduk her gidişte "adam bu ne ki, senin araçta bi şey yok bak bizimki de öyle diyorlar" ben şunu anladım ki TR'de usta da yok başka birşey de, değil yetkili servis feriştahı olsun adam olmadıktan sonra...

Acil yardımlarınızı bekliyorum, usta varsa usta, not Ankara'dayım...
 ----------------------------------------------------------------------------
Tarih: Cum Nis 27, 2007 12:29 am
   Mesaj konusu: SİTE YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUMMMMMM

AÇMIŞ OLDUĞUNUZ SİTE GERÇEKTEN AMACINA UYGUN OLARAK KULLANILIRSA ÇOK FAYDALI OLACAĞINA EMİNİM FAKAT AMACINA UYGUN KULLANILMADIĞI KANATİNDEYİM.ŞÖYLEKİ BU SİTEDE PROBLEM YAŞAYAN TÜKETİCİLER SORDUKLARI SORULARA ÜYELERİNİZ OLAN YETKİLİ AĞIZLARDAN HERHANGİ BİR CEVAP ALAMIYOR ADETA HEPSİ SAKLANMIŞ DURUMDA SİTEDE BİR TAVSİYEDE BİLE BULUNMUYORLAR AMA İŞ ÜRÜNLERİNİN REKLAMINI YAPMAYA GELİNCE ASLANLAR GİBİ YAZIYORLAR FAKAT SORU SORUPTA CEVAP BEKLEDİĞİN ZAMAN TIK YOK.ARIZA TECRÜBELERİ OLAN BİZLER KENDİ ARAMIZDA BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ BUDA BÖYLE BİR HAYATİ KONUDA NE DERECE DOĞRU TARTIŞILIR.ŞİMDİ BUKADAR MONTAJ YAPANLAR ARASINDA KENDİSİNE GÜVENEN ÇIKIP ASLANLAR GİBİ CEVAP VERECEK HİÇBİR USTA YOKMU?????SİZDEN RİCAM ZANNEDERSEM DİĞER ÜYE ARKADAŞLARDA BANA KATILACAKLARDIR ÇÜNKİ BU ÖYLE BİR İLLETKİ İNSANI SİNİR HASTASI YAPIYOR.SİLER BIRAKIN BİZ TÜKETİCİLER SORULARIMIZA CEVAP VERMEYEN FİRMALARIMIZIN ADINI AÇIKLAYALIM BAKIN SİTE NASIL GERÇEK AMACINA ULAŞIYOR GÖRÜN.BAŞARILAR DİLEKLERİMLE

-------------------------------------------------------------------------

Tarih: Çrş Ekm 11, 2006 9:55 am
   Mesaj konusu: bora comfort acil yardım

bora confort 2001 model 1.6 aracıma voltran sıralı sistem taktırdım iki ay once iki aydır sürünüyorum ve söktürmeyi düşünüyorum.
aracımda şu problemler oluştu
1-arac soguk iken calışınca hemen lpg ye geciyor soguk lpg oldugu icinde stop ediyor ve tekrar calışmakta zorlanıyor bu arıza icin 2 ay ugraştım ayar yaptı ecu degişti en son arızayı ben tesbit ettim sensör bozulmuş 25 derecey 125 gösteriyor degiştirdi.
2-şimdide şoyle bir arıza var arac belli bir müdet calıştıktan sonra normal giderken hoplayarak gidiyor şoyleki sanki gazı acıp kapıyor veya elektrigi acıp kapıyor gibi oluyor boyle calışırken benzine alıyorum hic bir şey olmuyor.
3-lpg yi benzininen aynı yakıyor o zaman lpg nin ne anlamı var.
servis devamlı lpg takıyor ama bir şeyden anlamıyor gibi lpg taktırmadan önce konuştuk brc -romano-voltran hangisi iyi olur diye fark etmez hepsi aynı dedi bende yerli olsun diye voltran tercih ettim malı satarken gayet iyi davranılıyordu ama şimdi lpg taktırdık suc işledik.
şimdi benim ne yapmam lazım voltran yazılımı olsa bilgisayardan kendim yapacagım
bana yardımcı olacak kimse yokmu tüketici mahkemesinemi baş vurayım şimdiden tşk
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #61 : 14 Temmuz 2007, 12:50:17 »
Oldum olası lpg'ye ısınamadım kendimi hiç rahat hissedemiyorum ve şimdiye kadar aldığım arabalarıma Lpg taktırmadım.Birde üstüne üstlük böyle sorunlar çıkınca insan kafayı yer herhalde,Lpg servisi arıza bizden değil der normal servise gidersin gaz sisteminde arıza var der.Tabi bunları ben yaşamadım ama aşağıdaki sitedeki yazılanları okuyunca LPG de sorun yaşayanlara  Allah sabır versin diyorum.

Kutluyorum seni  :tamamdir

« Yanıtla #62 : 24 Ağustos 2007, 14:08:23 »
anladığım kadarıyla volkw. ne tüp uyum sağlamıyor.

« Yanıtla #63 : 18 Eylül 2007, 10:04:39 »
Ocak ayında 1998 Polo satın aldım. 1600 motor. Önceki sahibi Tartarini marka sıralı LPG taktırmış. Gayet iyi çalışıyor. Haftasonu İzmir-Çanakkale yaptım. Giderken 27 lt. LPG aldım. Yaklaşık 260 km. götürdü. LPG İzmirde 1.39, Çanakkalede 1,52 civarı olduğundan gidiş daha ucuza geldi tabii  ;D