Gönderen Konu: Polo'da Düşük Hız ve Vitesteyken Ses Geliyor  (Okunma sayısı 8598 defa)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
Polo'da Düşük Hız ve Vitesteyken Ses Geliyor
« : 13 Ağustos 2008, 23:43:25 »
Merhabalar ben VW ailesine foruma yeni katıldım. Geçenlerde 98 model 1.6 AC HB polo aldım. Şu an için memnunum ama birkaç gündür düşük viteste ve hızdayken motor kısmından uğultu şeklinde ses geliyor. Bir ustaya gösterdim , şanzıman yağına baktı sorun yok dedi. Usta ile beraber birkaç km. yol yaptık ve usta diferansiyel içinde bir parçadan bahsetti, "o parçadan yapar" dedi. Önümüzdeki hafta bakıma vericem 2 gün falan kalır araba dedi. Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. Çünkü her türlü tavsiyeye ihtiyacım var şu an.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo'da Düşük Hız ve Vitesteyken Ses Geliyor
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2008, 01:01:51 »
Merhabalar ben VW ailesine foruma yeni katıldım. Geçenlerde 98 model 1.6 AC HB polo aldım. Şu an için memnunum ama birkaç gündür düşük viteste ve hızdayken motor kısmından uğultu şeklinde ses geliyor. Bir ustaya gösterdim , şanzıman yağına baktı sorun yok dedi. Usta ile beraber birkaç km. yol yaptık ve usta diferansiyel içinde bir parçadan bahsetti, "o parçadan yapar" dedi. Önümüzdeki hafta bakıma vericem 2 gün falan kalır araba dedi. Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. Çünkü her türlü tavsiyeye ihtiyacım var şu an.

usta yardımcı olacak işte kapalı kutu sesi duymadan nasıl yardımcı olalım...

hoşgeldin bu arada aramıza..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2008, 02:12:29 »
Vitesteyken ayağını gazdan çektiğindemi geliyor ses?? vites dişlilerinden kaynaklanıyor olabilir, fazla zorlama Allah korusun şanzumanı yakarsın sonra çok cebin yanar..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2008, 22:04:23 »
Vitesteyken ayağını gazdan çektiğindemi geliyor ses?? vites dişlilerinden kaynaklanıyor olabilir, fazla zorlama Allah korusun şanzumanı yakarsın sonra çok cebin yanar..
Hayır ayağımı gazdan çekince değil düşük vitesteyken düşük hızla giderken yapıyor.Yani gaza basılı durumda.2. ve özellikle 3. vitese geçince titremeyle karışık ( bi parça sallanıyormuş gibi) ses duyuluyor. İnşaallah sorun ustanın dediği gibidir ve halledilir.

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2008, 23:28:13 »
Hayır ayağımı gazdan çekince değil düşük vitesteyken düşük hızla giderken yapıyor.Yani gaza basılı durumda.2. ve özellikle 3. vitese geçince titremeyle karışık ( bi parça sallanıyormuş gibi) ses duyuluyor. İnşaallah sorun ustanın dediği gibidir ve halledilir.
Benzer bi sorun yaşamıştım. Aks iç kafası (sol) bozuktu, titremeyi bu yapıyodu. Uzun süre böyle kullanmaktan da diferansiyel çıkış bilyeleri ve şanzıman içi bilyelerinden bi kaçı bozulmuştu, onlar da ses yapıyordu. Geçmiş olsun...

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2008, 00:38:10 »
düşük vites dişlilerinde problem olabilir.

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2008, 17:29:32 »
Tuhaf gelebilir ama debriyaj balatasından şüphelenebilirsin..
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2008, 13:36:18 »
Tekrar merhaba arkadaşlar bir süredir yoktum. İlginize teşekkür ederim. Arabamı babama bırakmıştım bir süre o da rahatsız olmuş ve baktırmış şanzıman bilyası dağılmış ve değiştirmiş. Sorun şimdi yok. Yalnız şimdilerde ilk çalışmada araba benzini almıyo gibi silkeleniyo 2. ya da 3. de alıyo biraz da ben gaz veriyorum. Sabah soğukta olsa anlıcam sıcakta da yapıyo neyse eğer bu konuda da fikriniz varsa söyleyin lütfen. Herkese iyi günler...

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2008, 01:23:08 »
gaz keleb eğine tamizlet :tamamdir

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2008, 15:19:24 »
gaz keleb eğine tamizlet :tamamdir
boğaz kelebeği mi bu dediğiniz ? hatta forum içinde temizliği resimli anlatılmış.