Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo yokuş yukarı çıkarken çok zorlanıyor......  (Okunma sayısı 9832 defa)

sevgili arkadaşlar,
97 polo otomatik vites 1.6 polo hatcback model araca sahibim sorunum şu araç yokuş yukarı çıkarken çok zorlanuyor gaz pedalına sonuna kadar basmama rağmen araç hiç gitmiyor ve motor çok zorlanıyor fakat bir müddet sonra motor ısınınca bir problem olmuyor birde motor ısınınncaya kadar otomatik vites geçişlerinde motoru silkeliyor yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler......

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: polo yokuş yukarı çıkarken çok zorlanıyor......
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2009, 22:24:44 »
merhaba ...

ilk olarak aracınızın şanzuman yağı soğutma sistemini kontrol ettirmeniz gerekiyor....kontol sonucu normal ise daha sonra ki yapılacak bir kaç kontrolü i bilginiz olması açısından sıralayabilirim......

otomatik şanzumanınız vites değişimi ile ilgili seçimi ,motor kontrol ünitesi ve şanzuman kontrol  ünitesine aracın anlık durumunu bildiren sensörlerden aldığı bilgiler ile yapar ....

ilk önce motor ve şanzuman kontrol ünitesi arıza hafızası sorgulanmalı arıza var  ise giderilmelidir ...
arıza yok ise şanzuman kontrol ünitesine gelen bilgilerin doğru olup olmadığı gelişmiş test cihazları ve deneyimli kişilerce kontrol edilmelidir.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 20 Mart 2009, 00:13:44 »
çok dik ve uzun bir yokuşsa (özellikle tarabya, gülbağ yokuşları) benim poloda resmen sürünüyor sonuna kadar yapıştırıyoum zar zor tırmanıyor,  + otomatik şanzuman şanslısın yokuşun en dik noktasında trafik kitlenipte durmak zorunda kaldığımda düz vites aldığıma bin pişman oluyorum:)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2009, 01:09:57 »
Bence araçlarınıza baktırın ben Polo'nun zorlandığı yokuş bilmiorum desem yeridir...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2009, 01:14:44 »
1 ile de aynımı acaba otomatikten çok anlamam ama 1-2 varya onlar yokuş için değil mi
Mk3 gti

« Yanıtla #5 : 20 Mart 2009, 01:29:39 »
aklıma gelmişken sorayım

diyelim ki sokak arası uzun dik bir yokuşu tırmanıyorum 2. viteste devir 1000 gibi araba hem gidiyor hem gitmiyor gibi,  fakat 1. vitese atıp gazı kökleyince patinaja başlıyor araba, hele bugünlerde yağmurda çok yerler ıslak, araç patinaja alınca sağa sola kayma bile yapabilir.....

şimdi motor istediği halde arabayı 1. vitese takmayıp, 1000 devirde 2. vitesle devam etmek normal mi? zararı varmıdır
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2009, 00:19:52 »
1.viteste köklemiycen işte az gazla çıkıcan.

« Yanıtla #7 : 21 Mart 2009, 01:17:29 »
1.viteste köklemiycen işte az gazla çıkıcan.
yani..

« Yanıtla #8 : 21 Mart 2009, 01:21:13 »
çok dik ve uzun bir yokuşsa (özellikle tarabya, gülbağ yokuşları) benim poloda resmen sürünüyor sonuna kadar yapıştırıyoum zar zor tırmanıyor,  + otomatik şanzuman şanslısın yokuşun en dik noktasında trafik kitlenipte durmak zorunda kaldığımda düz vites aldığıma bin pişman oluyorum:)
trafikde cinnahda (ankarada uzun ve epey dik cadde) kaldim 1 saatte anca çıkabildim indiğimde topallayarak yuruyodum  :D :D