Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo vs palio  (Okunma sayısı 6629 defa)

polo vs palio
« : 30 Haziran 2011, 16:51:44 »
arkadaşlar bende 1.6 polo var 6n kasa.
arabam aldığımdan beri sıkıntılı zaten. 1 senedir bende maddi sıkıntılardan sadece baskı balata ve yağını değiştirebildim. siz düşünün. 1 sene önce aldığım arabanın üstündeki bujiler bile kendisnin değilmiş. bujileri değiştirdim araba canavar gibi oldu bana göre çünkü öncesinde çok berbat bi durumdaydı.
ne zamandır bakım yapılmıyor siz tahmin edin.

şanzumandan da ses geliyor debriyaja basınca kesiliyor baskı balata değiştiği sırada debriyaj bilyesi de değişti ama ses kesilmedi. bilyelerden olduğunu söylediler masrafını da açmadan göremeyiz dediler.

şanzuman yağ kaçırıyor. keçeler falan komple değişmesi lazım.

triger değişmeli. bobin vs biliyorsunuz. he bide boğaz kelebeği arzalı. orjinali 500 tl.

şimdi sorum şu bi galerici benim polo ile 2005 1.3 multijet palio kafa kafaya takas olur diyor.

bana sıkıntılı geldi. arabayı ben görmedim gerçi ama sadece fikirlerinizi merak ediyorum. eğer palio sıkıntısız ise takasa girmeyi düşünüyorum. nelere dikkat edeyim. bu arabanın performansı ile bizim polonun performansı çok fark edermi? gerçi benim arabada pek performans yoktu ama neyse :D siz neler diyeceksiniz?

birde arkadaşlar araba adapazarında arabayı biyerlere göstermek istersek nerelere gösterelim fiat yetkili servisine mi? bu konuda da bişey söylerseniz çok mutlu olurum.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2011, 17:17:10 Gönderen: eemmree »
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Ynt: polo vs palio
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 18:05:29 »
2005 palio multijet şirket arabası olabilir, fiat servisinde bir kmsini sorgulat. eğer şahıs arabası ise yakıtta seni üzmez, parçası ucuzdur,  baskı balatası 50-60 tl gibi birşeydi bir ara. vw olsun çamurdan olsun diyenlere kulak asma. temizse kaçırma.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 19:43:58 »
performansta çok büyük fark eder mi acaba usta ya? bizim polo 40 kuruştan fazla yakıyor ve en az bi 1500 lira masrafı var belkide daha fazla.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2011, 21:44:38 »
Palio nun parçaları ucuz değildir.senin yapman gereken ne alırsan al göstermeden alma
Mk3 gti

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2011, 21:50:57 »
Aracımla kaza yapınca 2006 palio 1.2 ye bindim 4 gün çekişi çok iyi değil ancak çok ta kötü değil. çukura flan girince ses çok az geliyordu ama kmde benzinde 35 kuruş yaktı.

« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2011, 21:34:30 »
palionun çekisi zayıftır. yol tutumu zayıftır. basınca gitmez, hele ki dizel devirlenmesi lazım, bir TDI gibi olamaz. ancak multijet az yakan bir motordur. yakıtı seni üzmez. bence 2 senede kesene biraz bırakır. iki sene sonra da satar başka alırsın.

palionun parçaları polodan ucuzdur, ama ömürleri kısadır.  arkadaşın dediği gibi bakmadan alma. galerici adma pis olur, karı yoksa vermez öyle kafa kafaya. senin aracı allar pular üstüne 2000-3000 lira koyar satar. palio şirket aracı olabilir işkillendim
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2011, 21:41:11 »
evet palio da kafa kafa demesi benide işkillendirdi. arabayı bi kaç yere göstermeyi düşünüyorum bende.

fikirleriniz ve görüşleriniz için milyonlarca kez teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun eksik olmayın :D

« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2011, 01:32:53 »
1.3 multıjet motor palioda nasıl vwlrmz tdı ise onlarında multı sistem multı turbo sıstemını kullanıyor 1.2 falan gıtmıyorda 1.3 multıjetler ucak gıbı ama yol tutuşu falanda cok ıyı degıldır yanı yakıtı baya uygun parçasını bılmıyorum ama poloyla aynı klasmanda bir araba polonunda öyle ahım şahım bir yol tutuşu yok hani galerici sana senin o kdr bakımsız arabana palio takas veriyorsa %85 şirket arabasıdır ama önyargılı davranmamak lazım göster bir ustaya arkadaslarında dediği gibi servis araştırması yaptır motoruna iyi baktır dizeldır turbo falan cok ugrasırsın sonra eğer icine sinerse arac guzelse hıc dusunme derim

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2011, 08:29:44 »
O işte bir gariplik var arkadaşım. Sen olsan 97 Polo ile 2005 Palio'yu kafa kafaya verirmisin? O araç ya çekme belgelidir ya kendi bedeli kadar masrafı vardır yada motor şase numaraları kopyalanmıştır...Yerinde olsam o aracın yedi sülalesini araştırırım almadan önce.Yinede hiç birşey çıkmazsa (ki inşallah çıkmaz) o zaman süper teklif kaçırma derim.Sonuçta arabanın seninle beraber mezara gidecek hali yok.Satarsın başka bişey alırsın.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2011, 08:32:15 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2011, 21:16:09 »
evet bende öyle düşünüyrum. iyice bi araştırıp daha sonra karar vereceğim. motorunda yürüründe bi sıkıntı yoksa ki umarım yoktur değiştirmeyi düşünüyorum.

« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2011, 00:46:22 »
evet bende öyle düşünüyrum. iyice bi araştırıp daha sonra karar vereceğim. motorunda yürüründe bi sıkıntı yoksa ki umarım yoktur değiştirmeyi düşünüyorum.

dizel ustası bul göster 1.3 turbosuna enjektorlerıne ıyı baksınlar pompasına falan sorun cıkarmasın servisden sorgulat bı aracı

« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2011, 20:29:41 »
turbosuna ve enjektörlerine...peki bunlar önemli
özllikle nelere dikkat edeyim başka fikriniz var mı

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2011, 21:08:02 »
2 sene 2005 model Palio 1.2 16v 80hp olanını kullandım ucuz değil denmiş ama tahminen hiç palio ya binmemişler herşeyi ucuzdur 16valf olanı çok seridir kalkışta geçtiğim arabaları yazsam olay çıkar forumda (örn.1.9 Tdi 105 Caddy kısa uzun ) :) 16 Valf olanı 1.3 multijetide rahat geçiyor ayrıca... 1.2 8valf ler ise 60 hp ve yavaştır ayrıca daha çok yakar.33 litre gaz ile full şehir içi ve sert kullanmak suretiyle 350km yapardı uzunda 33 litre gaz ile 450km yapıyordu müthiş ekonomikti.235bin km de sattım saat gibiydi.

1.3 multijet motorlarda düzgün kullanılmış ise hem çok az yakar hemde sorunsuzdur bunla beraber en masrafsız dizel motordur.Temizse kesinlikle alınır.Karoser olarak Frenleri fena değildir Abs siz bi araba için yol tutuşu zayıftır sert kullanıyosan bi yay ister yay takarsanda yol tutuşuda görüntüsüde on numara oluyor.

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2011, 21:10:55 Gönderen: rene »