Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO TRİGER KAYIŞI ATLAMASI  (Okunma sayısı 7656 defa)

POLO TRİGER KAYIŞI ATLAMASI
« : 26 Eylül 2008, 10:42:49 »
herkese merhaba,triger kayışı atlaması ve de bu arızanın giderilmesi için yapılacak ortalama masraf hakkında bilgi verebilir misiniz?

izmir de 1. ve 3. sanayide bir araştırma yaptım ama tatmin edici bir cevap alamadım.ustasına göre bir fiyat çıkarıyorlar.dolayısıyla bende kazıklanmak istemiyorum.doğuş ve gönen otolar ise felaket derece yüksek fiyat çıkarıyorlar. izmir'de hangi sanayide hangi ustayı tavsiye edersiniz bana? ve tahminen bana ne kadara patlar?(aracım 1999 model polo 1,6 120.000 km de)
Saygılarımla...

Taner

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
Ynt: POLO TRİGER KAYIŞI ATLAMASI
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2008, 10:58:11 »
triger atlattıysan yüksek meblayı bulur ;)

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2008, 13:01:22 »
Flash da bende becermiştim bunu, geçmiş olsun. Açılınca netleşir sanıyorum, subaplar büküldü mü, kapağa zarar verdi mi, hatta pistonlara zarar verdi mi? Maliyetini oldukça farkettirecektir. O yüzden güvenebileceğin bi ustaya açtır derim. Değiştirmediği parçaların parasını da değiştirdim diye almasın sizden. Sadece triger setini değiştirsen ve kapak açılıp kapansa bile 500-600 ü bulur sanırım masrafınız (minimum yani)

« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2008, 23:28:13 »
kayış atlaması deyip geçmemeli mühim bir konu bu. kubilay ında dediği gibi hasar vereceği parçalar duruma göre değişir. tanıdık  ya da tavsiye edilen birine git derim. geçmiş olsun.

« Yanıtla #4 : 20 Mart 2009, 23:21:04 »
geçmiş olsun doğuşa gitme derim hiç bişi yaptıkları yok ama para almayı biliolar arabayı bozdular sanzumanı indirdiler baskı balatayı bitirmişler hız dişlisini kırmışlar 250 ytl de para aldılar
senin masrafın süpapları kırdımı kırmadımı motor kitledimi kitlemedimi umarım bu dediklerim olmamıştır biraz pahalı olur tekrar geçmiş olsun kazasız belasız sürüşler dilerim 
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2009, 12:02:37 »
siz öncelikle sadece işçilik ve rektefiye ne tutar onu araştırın....bu tür durumlarda arızanızın giderilmesi için aldığınız fiyatlar tahminidir oyüzden  birbiri arasına uçurum olabilir...o da bazı parçaların değişip değişmeyeceği sökülmeden belli olmaz biri maksimum fiyat verir biri minumum fiyat verir...
  müsait olunca değişecek veya değişmesi muhtemel parçaların isterseniz listesini yaparım ...yapmanız gereken rektefiye ve  tamir işçililini en uygun ve kalitelisini araştırmak olacak gerisi parçalara kalmış onuda liste ile siz tedarik edebilirsiniz...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2009, 01:39:30 »
Çok geçmiş olsun.
Fokusta başımıza geldi 2000 masraf çıkardılar biz700tlye hallettik. Çift egzantrik te çıkma tertemiz olarak toplam 200-250 tlye alındı, usta iyi olup olmadığını biliyor ölçülebiliyor. Sübab conta orjinal bunlar çıkma alınamıyor. Usta kabul etmesede biz onun triger değiştirme sırasında olduğunu inatla söyledik(ki öyle olmalı çünkü sorun yoktu) işçilik 50-60tl aldı üst kapak taşlanmasına filen verilecekmiş.700tl ye bitirdik. Triger kayış ve bilyalarına birşey olmuyor aynen geri takılıyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di