Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo teyp  (Okunma sayısı 14868 defa)

polo teyp
« : 22 Mayıs 2008, 11:24:43 »
selamlar aracımın üzerinde hala blaunkpukt orjinal teybi duruyor. ama kaset çaları çalışmıyor.
birde sağ kapı içindeki hoparlör ile sağ göğüs bölmesinde küçük haporlör sürekli parazit yapıyor.
haparlörlerin patlak olduğunu düşümdüm. bunu test etmek için sağlam hoparlörle değiştirdim. ama gene aynı parazıt devam etti. tıpkı haporlör
patlak gibi ses geliyor. bu yüzden bu iki hoparlörden ses çıkmasın diye sesi sadece sol tarafa verdim. o zamanda dinlediğin müzikten bişey anlamıyorsun
 hoparlör sağlam olduğuna göre teyp bozuktur diye düşünüyorum. zaten kaset çalarıda çalışmıyor. Teybi yenilemek lazım sanırım.
ha birde radyo frekanslarıda hep cızırtılı sanırım bu da teyple alakalı.. pienoor 5050 modelinde bir teyp beğendim 240 YTL acaba değişsem mi ne dersiniz
1998 POLO 1.6 HB AC

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: polo teyp
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2008, 11:32:59 »
olabilir bu senin müzük zevkinle alakalı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2008, 13:16:18 »
tamir ettirmeye kalksan teybi gecer sen bak kesene göre 200-300 ytl arası sony de düşün

« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2008, 13:46:12 »
sağ ön çıkış arızalanmıştır, sağ arka çıkışa girebilirsin kolonu elinden geliyorsa... kompe sağ kanal bozuksa ugrasma... teybini yenile, kaset bulmak zorlaştı zaten artık..  >:D

Kolay gelsin...

« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2008, 14:15:31 »
sağ ön çıkış arızalanmıştır, sağ arka çıkışa girebilirsin kolonu elinden geliyorsa... kompe sağ kanal bozuksa ugrasma... teybini yenile, kaset bulmak zorlaştı zaten artık..  >:D

Kolay gelsin...
teşekkür ederim sağ ön çıkış arka çıkış olayından bişey anlamadım.. elimi vurmayayım en iyisi.. dediğin gibi kaset çalanmı kaldı...mp3 çalan bir ürün alımm diyorum. pionerr 5050 kodlu usb girişli bir oto teybi ver 235 ytl onu alayım en iyisi dimi
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2008, 14:18:37 »
Hayırlısı olsun...  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2008, 14:20:40 »
Kullandıgınız teyp 4 kanal cıkışlı oldugu için arka sağ kanaldan bahsettim, sadece sağ ön kanal cıkısında arıza olabilir,boştaki 2 çıkıştan birinide kullanabilirsiniz, sadece girişteki kabloların yerini değiştirip audio menuden  fader ve balance ayarını ayarlamanız gerekir...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2008, 14:21:37 »
Kullandıgınız teyp 4 kanal cıkışlı oldugu için arka sağ kanaldan bahsettim, sadece sağ ön kanal cıkısında arıza olabilir,boştaki 2 çıkıştan birinide kullanabilirsiniz, sadece girişteki kabloların yerini değiştirip audio menuden  fader ve balance ayarını ayarlamanız gerekir...

pardon beyfendi siz orman mühendisi mi yoksam eletronik mühendisi misiniz  :p
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2008, 14:24:36 »

Kolay gelsin...
teşekkür ederim sağ ön çıkış arka çıkış olayından bişey anlamadım.. elimi vurmayayım en iyisi.. dediğin gibi kaset çalanmı kaldı...mp3 çalan bir ürün alımm diyorum. pionerr 5050 kodlu usb girişli bir oto teybi ver 235 ytl onu alayım en iyisi dimi
söylediğiniz ayarı yapmayı bir deneyeyim.. ama genede bir kez niyetlenmişken teybi yenileyelim ..yardımın için sağol
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2008, 14:25:18 »
pardon beyfendi siz orman mühendisi mi yoksam eletronik mühendisi misiniz  :p

Dıttt yanlış cevap, Ne Elektronik, ne Orman Muhendisiyim...

Orman Endüstri Mühendisiyim  ;)

Aynı zamanda elektronik hobim var :) Bi sakıncası mı var Nizam Bey   :saygılar

« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2008, 14:27:17 »
onu alayım en iyisi dimisöylediğiniz ayarı yapmayı bir deneyeyim.. ama genede bir kez niyetlenmişken teybi yenileyelim ..yardımın için sağol

Dostum arkadaki soketteki kabloların yerini değiştirmeden ayarla oynaman şu an için bişey ifade etmez...

Rica Ederim, Pioneer, Alpine, Blaupunkt hoş makinalar...

« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2008, 14:32:36 »
Dostum arkadaki soketteki kabloların yerini değiştirmeden ayarla oynaman şu an için bişey ifade etmez...

Rica Ederim, Pioneer, Alpine, Blaupunkt hoş makinalar...
evet anladım çıkıştaki kabloların yerini değiştirdikten sonra fader ve balance ayarını yapıcam..c bakalım sonuç nasıl olacak ..teşekkürler
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2008, 14:33:59 »

B sırasında sağ kolon çıkışınız 3 numara (+) 4 numara (-) olarak bağlıdır orjinalinde, en geçiçi çözum sağ kanalın arka çıkışlarıdır, burdaki bağlantıları 1 (+) ve 2 numaralı (-) ye bağlayıp yer değiştirirseniz sorununuz çözulebilir...

Sadece bilgi olsun diye yazmak istedim...

« Yanıtla #13 : 22 Mayıs 2008, 14:35:27 »
evet anladım çıkıştaki kabloların yerini değiştirdikten sonra fader ve balance ayarını yapıcam..c bakalım sonuç nasıl olacak ..teşekkürler

İnşallah sorununuz çözülür, mekanik sorun için teybi elden geçirmek lazım, yardımcı olabildiysek ne mutlu...