Gönderen Konu: Polo Performans Yükseltme Teknikleri  (Okunma sayısı 49604 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Polo Performans Yükseltme Teknikleri
« Yanıtla #42 : 01 Temmuz 2008, 17:20:36 »
Arkadaş zaten bu kadar yorumdan sonra uğramaz oldu.
10 gündür cevap yazmıyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Temmuz 2008, 17:29:29 »
Arkadaşlar, bazı şeyleri iddia ederken lütfen ayrıntı ve açıklama yazalım. Hangi motora hangi uygulama ile ne kadar güç kazanımı sağlandığını liste gibi yazın ki hepimiz faydalanalım. Ben aracımın performansını artırmak için 2 senedir araştırıyorum böyle değerler görmedim, duymadım. 1997 Model 16V AFH Polo Sportline için tek tek uygulamaları, fiyatlarını ve elde edilecek güç artışlarını yazarsanız hepimiz faydalanırız. Ben bunun için para harcamaya dünden razıyım, para duruyor, harcayacak yer yok yani inan bak gülelim diye bu şekilde espirili yazıyorum tabi ama gerçek bu, şu rakamları görelim, anında gelirim oraya, para hazır.  ;) Sevgiler.

erdem abi nerelerdesin sen ya ? bitmedi mi okul işleri hala
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 01 Temmuz 2008, 17:58:37 »
 :) Sağolasın, bitmiş görünüyor değil mi abicim  :) İşle beraber o kadar zor ki MBA yapmak anlatamam. 1 Yıldır ot gibi yaşıyorum, bu sene iki dönem de 4'er ders alınca fena zorladım kendimi. Görüşürüz artık buralardayım ;)
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 01 Temmuz 2008, 23:57:32 »
:) Sağolasın, bitmiş görünüyor değil mi abicim  :) İşle beraber o kadar zor ki MBA yapmak anlatamam. 1 Yıldır ot gibi yaşıyorum, bu sene iki dönem de 4'er ders alınca fena zorladım kendimi. Görüşürüz artık buralardayım ;)

ne güzel bu arada offliner ( koray ) karsılıklı iş merkezinde çalısıyormussunuz ? buluşma fotolarından çıkardı seni ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #46 : 01 Temmuz 2008, 23:58:39 »
Yalnız Erdem tebrik ediyorum.
Sağlam bilgi varmış sende :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #47 : 04 Temmuz 2008, 02:32:50 »
Burda benden çok daha iyi bilenler var onlar varken laf bana düşmez ama yine de şöyle açıklıyım;

Polo hastası olduğumda küçücüktüm. Ve 2 seneden beridir Polo'yla kafayı yedim nerdeyse ama böyle bir şey duymadım. Hele 8v 16v yapmak:S:S Mümkünse bende getiriyim dicem ama pek inanasım gelmiyor...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı motorin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 28 Ekim 2008, 18:19:10 »
arkadaşlar hiç uğraşmayın direk turbo maliyeti kulanılan parçalara göre 1500 ila 4000 ytl güçmü 0.8 bar basınçta artı 80bg 1.5 bar  basınçta +130bg ondan sonra caddelerde gti avlayın birde blow of vites değiştirdikçe cuf la dur zamanında gençken çoook uğraştık bu performans işleriyle artık çoluğa çocuğa karıştık bıraktık bu işleri gençlere 1.6 8v 75 bg+turbo uygulama=205bg uçak uçaaaaaakkkkkk

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Ekim 2008, 10:11:47 »
hızlı yaşamışın abi :D
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Ekim 2008, 12:48:24 »
Arkadaşlar, önyargılı davranılıyo gibi geldi,

olabilir bu sonuçlar alınmış olabilir, ama bu sonucları alan da belge ibraz etmesi gerekir,

Ben arabayı ucretsiz olcmeyi teklif ediyorum, buyursun gelsin VWTECH e ölçelim

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Ekim 2008, 18:03:33 »
Bende bi dyno'ya çıkacam ama Ankara'da Erkaya'danbaşka ölçen yer varmı? Erkaya'nın ölçümleri nasıl bilen varmı?

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Ekim 2008, 19:37:35 »
şimdi benim arabayı bilen arkadaslarımız bilio 1,4 TDI 80 hp ben chip taktırsam +45 hp mi alıcam yani arkadasın dedigine göre olucak benim arac  125 hp olurmu abilerim siz ne düşünüosunuz ozaman ben yaptırım bi chip bi blow of benim arac 130 hp yeter heralde bana  abi manyak bişi yaaa 1,4 motordan 130 hp cıkarsa bu iki cihaz dan  :D

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 29 Ekim 2008, 23:37:20 »
benim arabayda uyum sağlarmı  1.4 16V 100hp(9N)
desenize benim araba polo gti olacak 150hp falan heyyytttt :D

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #54 : 12 Şubat 2010, 20:50:20 »
Hocam Diyorum ya Buyur Gel Yapalım.. Şu anda bir seat ibiza 1.4 8v Lık arabamızı 16valf yaptık 115 hp ye çıktı araba seat ibizada 6n le aynıdır bileniniz vardır mutlaka buyrun getirin 135 hp lık arabanız dahi gelsin yola çıktığımız zaman anlaşılır..

Yapmak İsteyen gelsin hocam yapalım ama ozmo büyük konuşuyorsun gel yapalım diyorum ama gelirken kendinle iyi para getir motora dereceli eksantrik takılcak iyi araştır hcam yapamıyacağın şey yok yeterki iste he bide bilinçli olmak lazım herşey forum olmuyor dışarı açılın yine diyorum inanmayan, arabamı yapmak istiyorum diyen buyursun gelsin hiç bir şekilde bi ücret talep etmimyorum kendime ustaya neyse o uygunda yaptırırım ama ozmo sen gel hocam msn im [email protected] ;) Daha da Yorum Yapmaya Gerek kalmadı sanırım Yine üstüne basa basa söylüyorum inanmak zorunda deilsiniz ama bu size inanmıyorsunuz diye dalga geçme hakkı vermez forum kuralları bu şekilde pek işe yaramıyor sanırım çıkın gelin bekliyorum..

Adamı yıldırmışsınız ya. seat ibiza 1.4 8v diyor. 75Hp diyor ben bu seçenek sadece Tdi da var diye biliyorum hani 3silindirli olan. Eğer öyleyse doğrudur. VWturk zibil gibi Turbolu araçları hep chipliyorlar. Ve maliyet 650-700tl. 140hp liği arkadaşın biri Dyno da chiple 210 a ulaştırmış, kullanıyor videosu mevcut. 1.4Tdi 70 i sadece Chiple 100yaptılar daha yeni.

Ama Atmosferik motorlarda alınamıyor o doğru en fazla yazılımla %8-10kazanç oda değmez tabi.Biri  Passat 122lik aldı yeni daha chiple 160ı zorlayacak. İsterseniz takip edebilirsininz hemen her hafta biri yapıyor. Hele TSİ ler uçtu bu işte sürekli yarıştalar.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #55 : 12 Şubat 2010, 20:53:50 »
benim arabayda uyum sağlarmı  1.4 16V 100hp(9N)
desenize benim araba polo gti olacak 150hp falan heyyytttt :D
olmaz atmosferikte fazla alınamıyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di