Gönderen Konu: Polo Performans Yükseltme Teknikleri  (Okunma sayısı 49618 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Performans Yükseltme Teknikleri
« Yanıtla #28 : 20 Haziran 2008, 13:05:59 »
yola çıkma işi hikaye, getir dyno sonuçlarını tebrik edelim

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2008, 13:47:02 »
Bu kadar şey ekleniyor, güç 2 katına çıkıyor.. Arabada titreme hatta sarsıntı gibi bir şey olmuyormu?? Bu kadar işlemden sonra arabanın yürüyeninde hiç bir işlem yapılması gerekmiyor mu?

Çevrimdışı emrahisilti

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Haziran 2008, 13:55:47 »
sanayide ustaların 15 yaşında çırakları olur ya abi bugün şunu gördüm bunu yaptım bi beygir verdim bilmemne aynı onlardan.ama saf bu millet poloya 3-5 para harcayıp poloyu audi a3 yapıcağına gidiyo satıyo üstüne 20bin ekliyo alıyo a3 yine o performans yok :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Haziran 2008, 15:36:17 »
Hocam Diyorum ya Buyur Gel Yapalım.. Şu anda bir seat ibiza 1.4 8v Lık arabamızı 16valf yaptık 115 hp ye çıktı araba seat ibizada 6n le aynıdır bileniniz vardır mutlaka buyrun getirin 135 hp lık arabanız dahi gelsin yola çıktığımız zaman anlaşılır..

Yapmak İsteyen gelsin hocam yapalım ama ozmo büyük konuşuyorsun gel yapalım diyorum ama gelirken kendinle iyi para getir motora dereceli eksantrik takılcak iyi araştır hcam yapamıyacağın şey yok yeterki iste he bide bilinçli olmak lazım herşey forum olmuyor dışarı açılın yine diyorum inanmayan, arabamı yapmak istiyorum diyen buyursun gelsin hiç bir şekilde bi ücret talep etmimyorum kendime ustaya neyse o uygunda yaptırırım ama ozmo sen gel hocam msn im [email protected] ;) Daha da Yorum Yapmaya Gerek kalmadı sanırım Yine üstüne basa basa söylüyorum inanmak zorunda deilsiniz ama bu size inanmıyorsunuz diye dalga geçme hakkı vermez forum kuralları bu şekilde pek işe yaramıyor sanırım çıkın gelin bekliyorum..

kardeş sen 760 ytl'ye aracı hem 16v yapacan ham manifoldu değiştirecen hemde egsantiriği değiştireceksin tamam buna eyvallah diyelim bunları yaptırdığında bu arabanın 16v'ye uygun olarak debriyaj baskı balatası triger seti yağ pompası değişmeyecekmi 75 bg'e göre dizay edilmiş araçta bunları değiştirmezsen ilk gaza bastığında hem şanzımanı hem motoru eline alırsın senin dediğin olayı yapan arkadaşlar 1.6 8v'yi 16v ye çevirmek için binlerce dolar para harcıyorlar o kadar kolay olsa idi senin dediğin şekilde fabrikada yapar 1 milyar farkla aracı satardı arkadaşların dediği gibi dyno sonuçları görelim burda o paraya o işleri yaptıracak çok polo var eğer gerçek ise baya bir müşteri çıkar senin ustaya.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #32 : 20 Haziran 2008, 19:28:03 »
8v makinayı nasıl 16v yapıyorsun tam olarak söyler misin?
Onu yapıcam bunu yapıcam şeklinde ama, bir türlü anlaşılamayan mesajlarınla burdakileri inandırman zor.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2008, 19:31:07 Gönderen: G60 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı polo34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Haziran 2008, 01:14:17 »
neden dinamometre kağıdı yayınlamıyorsunuz anlamıyorum  :t

yaptığınız sadece laf kalabalığı, neye göre bu araç şu kadar beygir oldu diyorsunuz  :D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 21 Haziran 2008, 08:47:11 »
bir adet dereceli egzantirik ne kadar ? görsel olmadan inanmam....

kusura bakma ?

ilk sayfada yazdıgın bir sürü seye bide egzantrik ekledin daha neler çıkacak
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 24 Haziran 2008, 15:28:11 »
bir adet dereceli egzantirik ne kadar ? görsel olmadan inanmam....

kusura bakma ?

ilk sayfada yazdıgın bir sürü seye bide egzantrik ekledin daha neler çıkacak

özelden cevap geldi 245dolar egzantrik ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı polo34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Haziran 2008, 22:30:14 »
300 ytl ye egzantrik mili mi varmış , süper fiyat, benim polo 6n de kullandığım 280 dereceli colombo'ya 900 ytl vermiştim, bestservisden almıştım, 300 ytl olanın markası özellikleri nedir acaba? çok uygun bir şeymiş ...

Çevrimdışı emrahisilti

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 24 Haziran 2008, 22:36:32 »
bu arkadaşta herşey damping %150 daha ucuz zararına satış :)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 24 Haziran 2008, 23:17:40 »
yararlidir sanirim:)su buji ve fren sistemiyle ilgili olani denemek iterim

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 25 Haziran 2008, 12:51:39 »
o zaman diyorum benim GTI'a 20 valf manifoltu takalım,2'de chip atarız bi dereceli benzin pompasıyla enjektörleride vr6'ya çeviririm 2'de vwtr stickerı atarım 300 hp falan olur :D supercharger'a turbo'ya falan gerek yok  ;D bundan sonra  ben M3'lerle STI'lar la yürüyem bari :D

Çevrimdışı dedeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Haziran 2008, 22:52:31 »
106,206 veya 306 gti... Bendede polo var pug'cu değilim. Bu araçlar, senin bahsettiğin halde modlanmış(yada daha fazla) 75 hp'lik pololara sadece dikiz aynalarından nokta olarak bakarlar....
İdda ediyorum dersen, bu araçlara sahip arkadaşlarım var. Denemesi bedava...
Forumada videolarını koyarız ;)
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2008, 23:10:52 Gönderen: dedeman »

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Temmuz 2008, 17:17:59 »
Arkadaşlar, bazı şeyleri iddia ederken lütfen ayrıntı ve açıklama yazalım. Hangi motora hangi uygulama ile ne kadar güç kazanımı sağlandığını liste gibi yazın ki hepimiz faydalanalım. Ben aracımın performansını artırmak için 2 senedir araştırıyorum böyle değerler görmedim, duymadım. 1997 Model 16V AFH Polo Sportline için tek tek uygulamaları, fiyatlarını ve elde edilecek güç artışlarını yazarsanız hepimiz faydalanırız. Ben bunun için para harcamaya dünden razıyım, para duruyor, harcayacak yer yok yani inan bak gülelim diye bu şekilde espirili yazıyorum tabi ama gerçek bu, şu rakamları görelim, anında gelirim oraya, para hazır.  ;) Sevgiler.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.