Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 29 MARTTA MUAYENEYE GİRİCEM (eksik listesi )  (Okunma sayısı 1961 defa)

29 MARTTA MUAYENEYE GİRİCEM (eksik listesi )
« : 20 Mart 2012, 18:48:21 »
Değerli arkadaşlar arabayı alalı 3 ay oldu muayenesi geldi ilk araba ve ilk muayenem.benim kendi gördügüm eksiklikler var mesela emniyet kemerim çalışıyor fakat geri sarmıyor sonra arka cam sileceğinin süpürgelerini almışlar bunlar hangi derece kusur sayılır acaba birde araba arada bir zıplamaya başladı yine usta eliyle disbiritörü  saat yönüne kaydırıp sabitlemişti alyanla geçenlerde orta konsolun oradaki petekten su kaçırırıyormuş  araba 3 gün serviste yattı ön konsolu komple söktüler değiştiler arabayı aldım usta benzinde değil ama gaza geçince yine silkelemeye başladı acaba biryerlerinimi karıştırdı valla benim kafam karıştı napacam bilmiyorum.birde araç lpg li muayeneye gitmeden sızdırmazlık alıyomuyuz onu bilmiyorum ama benim lpg ruhsata işli onu belirteyim.SON OLARAK SEVGİLİ ARKADAŞLAR GİTMEDEN NELER YAPAYIM ?

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
Ynt: 29 MARTTA MUAYENEYE GİRİCEM (eksik listesi )
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2012, 10:19:41 »
kardeş silecekler ağır kusur mutlaka tamamı çalışır durumda olması lazım , yürüyen aksamda bi sıkıntı olmayacak(lastikler frenler alt düzen vs.) katalitik konvertör varsa bazı istasyonlar kontrol ediyor kat iptali yaptırıldı ise muayeneden geçmeyebilir, ilk yardım seti yangın tüpü farlar stoplar sinyaller çalışır durumda olacak ve camlarında kırık çatlak veya aşırı solma olmayacak, motor no ve şase no ruhsatla tutacak, eğer tüp işli ise sızdırmazlık almana gerek yok hafif kusur yazılıyormuş ama egzoz muayeneyi yaptırman gerekiyor, sigortan mutlaka olacak trafik ceza kgs ogs borcu olmayacak, emniyet kemerinin geri sarıp sarmamasını bazı istasyonlar inceliyor bazısıda incelemiyor ama yinede mekanizmaya wd40 sıkıp çaılışır hale getirebirsin, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2012, 10:26:30 »
cumartesi arkadasın arabası park lambasından agır kusur olarak kaldı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2012, 10:54:07 »
yaklaşık bir hafta önce arakadaşın aracıda koltukların sırt yaslama yerleri ileri geri sallandığı için kalmış