Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo önsol teker den şıkırtı sesi gelmesi  (Okunma sayısı 5807 defa)

polo önsol teker den şıkırtı sesi gelmesi
« : 29 Haziran 2007, 10:42:49 »
 8) ardaşlar pololarda ön  aks bilyası sorunlarında uğultumu geliyor. yoksa şakırtı mı yapıyor. bende sanki biri ön sol tekerde tesbih çeviriyor gibi ses geliyor. ben daha önceki arabamda aks bilsası değiştirdim ama o uğultu yapıyordu. acaba balata lardan mı gelir. kestiremedim varmı bu tarzda bir olay yaşayan.

Çevrimdışı UuR

Ynt: polo önsol teker den şıkırtı sesi gelmesi
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2007, 00:11:12 »
şarj dinamosunun gergi bilyasıda şakırtı yapar.yada sarj dinamosunun kayısı gevsek ise oda baya sakırtı yaptırıyor.

« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2007, 00:40:40 »
dostum daha yeni boyle bir sorunum vardı, benimde sağ önden şıkırtı geliyordu en ufak bozuk yolda pencere açıkken duyabiliyordum, benimki fren balatası yüzünden  yerine iyi oturmadığı için ses yapıyormuş tırnaklarını düzeltip tekrrar taktılar sorun kalmadı.

seninkinin bu olup olmadığını anlamak için aracı bir duvar kenarından sesi duyabilecek yakınlıktan sürerken frene bas ses kesiliyorsa sorun balata , çünkü frene bastığın anda balatalar serbest hareket edemiyor ve ses kesiliyor, umarım sorun balatadır cunku cok kolay ve maliyetsiz bir onarım

« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2007, 21:55:35 »
arkadaşlar arabayı dün servise götürdüm kapıdan girinceye kadar devam eden sesten eser kalmadı. test sürüşü yaptık yok bana mısın demedi. frenleri kontrol ettim. dediğini çok önceden yaptım .bakalım nezaman gelecek.inşallah gelmezde.

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2007, 21:58:43 »
vites kutusu bilyalarıda ses yapar ama kesildiyse bundan değildir.