Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Ön Hoparlörler  (Okunma sayısı 34512 defa)

Çevrimdışı r76

Polo Ön Hoparlörler
« : 11 Ekim 2007, 23:37:42 »
Merhaba arkadaslar
aracıma SONY GT 414 U   marka bi teyip aldım taktım,
ancajk şöyle bir sorunum var
eski teyiptede oluyordu  bu , ama ben teyipn kalitesizliğine bağlıyordum olayı,
şöyleki
ses sanki sağ hoparlörden daha cok ve canlı geliyor, soldakilerden cok az geliyor bunu  sag sol balans ayarları yaparak iyice anladım, bazen sol hoparlörlerden o kadar az ses geliyor ki sanki teyp  mono  çalıyor gibi bir hisse kapılıyor insan, sonra  teybin kafasını çıkartıp bidaha takınca sanki ses daha bi düzeliyor, bu aracıma taktıgım 3 teyiptede yaşanıyor, neden acaba ,
bence sol taraftaki hoparlörde bir sorun var,
şimdi   aracın önünde 4 tane hoparlör var
ben bunlardan sadece kapı içlerindekileri değiştirmek istiyorum, en azından biraz daha kaliteli birşey alırım ve yeni olur en azından 10 yıllık hoparlör olmaz,
bunlar kaç cm liktir, ve ne tavsiye edersınız.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Polo Ön Hoparlörler
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2007, 01:16:30 »
17 cm ön kapılar. 16,5 cm lik olarak sony nin hoperlör takımı var 80 ytl civarında Hepsiburada.com : Akıllı AlışveriÅŸ : bilgisayar, elektronik, cep telefonu ve daha binlerce ürün Türkiye'nin en büyük online alışveriÅŸ merkezi Hepsiburada.com'da buraya bakabilirsin...ön torpido üstündekiler tweeter dır ayrıca.
biraz daha prof bii dersen component takım al derim 150 ytl civarında bende var jbl marka ama onlarıda anfi ile beslemen lazımki verim alabilesin yoksa normal kolonlardan fazla bi farkı olmaz

hadi kolay gele deniz kardeş :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2007, 01:20:11 »
Eralp olsaydı şimdi, hemen gerekli bilgiyi verirdi sana  :tamamdir

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2007, 01:21:51 »
ayrıca hiç uğraşma baktın olmadı komple kablo tesisatını değiştir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2007, 09:05:56 »
şimdi önlere  o zaman şu  sony nin 16,5 cm lik 2 tane hoparlöründen alayım takayım,  olmazsa kabloları değiştiririz,  peki bu 80 liralık sony hoparlörler orjınal hoparlörden iyi midir,  ben iyi olsun istiyorumki
sonradan bide arkaya  bu bagaj bölmesinin üstündeki yere 2 tanede guzel bi hoparlör almak takmak istiyorum,
amfi  vs.   vallahi şimdi biraz ayrıntı oluyor bana, once şöyle temiz bi ses alıyımda kesmesse amfi de alırız olmadı  ;D

kablo tesisatını değiştirmez zormudur ya bide, kaça mal olur  ona göre birşeyler aklımda şekillensin yoksa istanbulda kazık yemeyek :D

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2007, 10:21:58 »
bu hepsiburada linki
Hepsiburada.com

buda morfare
Sony XS-HA1727 Oto Hoparlör Sony Center Sony Satış noktası

bana sorarsan istanbuldan flm aramaya fazla uğraşma.Çnkü ben son 1 senedir herşeyi internet üzerinden araştırıp alıyorum hem zahmeti olmuyo hem daha ucuza geliyor bazı ürünler. zaten alacağımız malın tmm internette olurda dışarıda 10 ytl ucuzunu bulsan değecekmi o zahmete :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2007, 10:23:32 »
aynı sorun bendede vardı sağdaki hopörlerden az ses geliyordu sebebi tweter bozukmuş 2 tane kaliteli tweter alıp değiştir problemin kalmaz çünkü kapıdaki hopörlörler baya kaliteli ses çıkarıyor.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2007, 10:25:23 »
maksat sony bütünlüğünü bozmamak çünkü yeni seri olan bu xplodlar gerçekten takım olarak kullanıldınmı çok iyi sonuç veriyor.
ben yaklaşık 4 ay sony xplod cdxs2050 ve xmsd14x anfiyi jbl le kullandım sonuç gerçekten çok tatminkardı tabe sonradan ana üniteyi değiştirdim alpine aldım :)

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2007, 10:26:16 »
benim ön kapılardan nerdeyse hiç ses gelmiyo desem peki :) yahu çok boğuk ve derin geliyo ses o önündeki kapak çok az delikli sanırım

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2007, 11:58:56 »
bende genelde cogu zaman hepsiburda.com dan almışımdır ürünleri

o zaman 
ön kapı içleri için
Hepsiburada.com
bunları alsam tatminkar olur sanırım, en azından yeni hoparlörler ve sanırım bunlar orjınallerinden daha iyi:)
birde bunların yanındaki ufak zamazingoları nereye takcaz,
on konsoldaki  tivitır  dediğiniz şeyler bunlarmı yoksa, ama on konsoldakiler sanki daha buyuk onlar cıkıyomu cıkıyorsa onlarıda değiştireyim,

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2007, 01:07:06 »
Bakın ne yaptım bugün :)

ufak bidüz tornavida ile üstten azcık zorlamadan kanırtarak alabiliriz malı.

çıkan bu dalganın önü garip bi süngerimsi tabaka ve component takımlarda çok kötü etkiliyor ana kolonu ve bende onları delmeye karar verdim :)

işiniz yoksa uğraş dur.dumur oldum 5000 tane delik tek tek turboya bağladım artık  :t

gerçekten uğraşamadım ve sadece ortadaki seriyi delmeye karar verdim

çıkarmışken fırça ile bi güzel sabunladım 10 yıldır kolonların güvenliğini sağlayan elemanı leş gibi kir aktı tiksindim ::)

kuruması çok zor oldu 1 saat güneşte kurumadı fön makinasından yardım aldık ve sonuç olarak ses inanılmaz değişti..Deneyin pişman olmassınız

öylesine bi yaratimm dedim böylede birşey belki işine yarar denizcim :)

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #11 : 13 Ekim 2007, 10:49:21 »
ooo süper yapmışsın aslında cok guzel fikir
belki pislilikten tıkanmıstır hoparlör ondan az ses cıkıyodur :P  :D :D

bunu bende deniyecegim   bende resım eklerim en kısa zamanda bakalım sonuc ne olucak
teşekkürler oğuz  :tamamdir

« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2007, 00:24:52 »
Oguz sana inanamiyorum, mukemmelsin kardesim :) harbi gordugum yerde bu ugrasindan dolayi seni alnindan opecegim :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2007, 00:31:43 »
Aynen Oğuz gibi bende kapağı sökmüştüm birzamanlar ve deliklerin kapalı olduğunu gördüm aklımdan iğnelle delikleri açsammı diye bir düşünce geçti sonra birkaç saniye sonra bunun iyi bir fikir olmadığını düşünüp hemen eit olduğu yere taktım kapağı tebrikler zor iş valla :tamamdir