Gönderen Konu: polo motor ısınınca stop ediyor  (Okunma sayısı 8215 defa)

Çevrimdışı emreemre

•  
    • Profili Görüntüle
polo motor ısınınca stop ediyor
« : 08 Haziran 2008, 11:23:22 »
arkadaslar merhaba, 1.6 hb 98 model polo aracim bir suredir, motor sicak iken calisma sorunu yapiyor.

sogukken herhangi bir sorun yok iken, motor isindiktan sonra bir yerde durup tekrar arabayi calistiramiyorum.

gitmis oldugum usta hafizada enjektor 1-2-3-4 kisa devre diye bir sinyal okudu

beyindeki lehimlerde sorun olabilir dedi, bunun temizlenmesi gerekir dedi.

sizin fikriniz nedir

Çevrimdışı dr_polo

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo motor ısınınca stop ediyor
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2009, 08:35:44 »
aynı sorunla bende karşılaştım.gittiğim ilk usta boğaz kelebeği temizlenecek dedi.bu 98 poloların hastalığıymış.ama temizlik sorunun giderilmesinde yeterli olmadı.bir diğer usta oksijen sensörü değişecek dedi.ona hiç itimat etmedim.en son götürdüğü usta bilgisayara taktı ve hararet müşürü değişecek dedi.sorun ondan kaynaklanıyor dedi.mantıklı buldum ve değiştir dedim.daha sonrada lpg ayarlarını yeniden yaptırdım.problem halloldu.umarım senin probleminde hallolur

Çevrimdışı simyaci1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2010, 22:50:46 »
Evet ben de de motor sıcakken çalışmama sorunu vardı bir kaç aydır. Marşa bastıktan sonra 10 sn kadar gaz vermezsem stop ediyordu. Şimdi dakika başı stop ediyor. Hararet müşürü mü buna neden olan. Halbuki 3 ay önce değiştirdim müşürüü. Ben benzin pompasıyla ilgili bir sorun var diye düşünmüştüm marşı alıp da hemen stop edince benzin yetmiyor diye düşünmüştüm. O kadar basitse iyi.
Bu konuda bilginiz var mı?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2010, 11:37:11 »
aynı sorunla bende karşılaştım.gittiğim ilk usta boğaz kelebeği temizlenecek dedi.bu 98 poloların hastalığıymış.ama temizlik sorunun giderilmesinde yeterli olmadı.bir diğer usta oksijen sensörü değişecek dedi.ona hiç itimat etmedim.en son götürdüğü usta bilgisayara taktı ve hararet müşürü değişecek dedi.sorun ondan kaynaklanıyor dedi.mantıklı buldum ve değiştir dedim.daha sonrada lpg ayarlarını yeniden yaptırdım.problem halloldu.umarım senin probleminde hallolur

:tamamdir aynı polo da  şey banada oldu hararet müşiri
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di