Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Kullanma İpuçları. Nelere Dikkat Etmek Gerekir?  (Okunma sayısı 9158 defa)

Arkadaşlar birkaç başlıkta da belirttiğim gibi 99 Model bir Polo aldık. Ancak ben acemiyim. Şöförlük öğrenmek için maalesef Polo yu zayi edeceğiz ama ne yapalım.

Sizden birkaç tavsiye istiyorum? kullanırken nelere dikkat etmek lazımdır. Kaç km de bir bakım yaptırmak gerekir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mesela geçen biri dedi ki kontağı yarım çevir ekrandaki göstergeler yansın bir süre bekle , söndükten sonra kontağı tam çevir dediler.  bu doğru mudur mesela?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Polo Kullanma İpuçları. Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2009, 17:44:21 »
Öyle yapman daha faydalı olacaktır. Sonuçta onlar arıza testleridir ve bi arıza varsa arabanı çalıştırmaman daha iyi olacaktır.

Polo'da en çok dikkat etmen gereken şey tahliye kanallarıdır. Ön kapıların iç tarafında ve kaputun açıldığı yerlerde bulunan bu kanallar tıkanırsa yağmurlu bi gün sonrası arabanın içini Van Gölü gibi bulabilirsin ;D

Bunun dışında plastik aksamları kırmamaya dikkat et çünkü çok pahalılar. Ortadaki kalorifer ızgarasının 70 tl olduğunu duymuştum...

Senelik bakımlarını kesinlikle ihmal etme. Zaten gitmen gerektiğinde ilgili bi uyarı gösterge panelinde belirecektir.

Polo taş gibi arabadır çok sert kullanmazsan zayi olmaz. Bende Polo ile öğrendim araba kullanmayı. Çok kötü kullanmadığın sürece en fazla bitmiş bi debriyaj bi de bi kaç çizikle atlatırsın...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2009, 19:03:55 »
Termostat ve Boğaz kelebeğini temiz tutmak lazım :)
Vw Polo 6N

« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2009, 20:04:59 »
bende acemiliğimden biliyorum, yokuşta filan araba stop etsin hemen kontağı çevirip çalıştırmaya çalışırsan marş hemen almıyor, bu sürede sanırım dinamo zarar görüyor...aracın kullanma klavuzunu okursan oradada aynı şeyi söylüyor, kontağı aç ışıkların kapanmasını bekle sonra çalıştır yoksa zararlı tam açıklamasını unuttum...

arabanın ara ara motor suyuna, cam sileceklerin suyuna birde bakarsam motor yağına bakıyorum...boğaz kelebeğini hiç temizletme gereği duymadım, neden temizletmeliyim onuda bilmiyorum, 30.000km bakımı gelio belki orada temizliyorlardır

plastik parçaları gerçekten pahalı sol yan aynam kırıldı 100 ytl masraf...

taş gibi araba şimdilik hiçbir yanlışını görmedim  :)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2009, 22:03:00 »
ufak tefek arızalar çıksada güven veren bir araç. sileceklerini her bindiğinde çalıştırmanda fayda varmış bende geçen gün öğrendim sadece lazım olduğunda çalıştırdığımızda bi yerden sonra hareketsiz bulabilirmişsin. ben artık her binişimde bir su püskürtürtüp çalıştırıyorum...

Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2009, 22:36:43 »
Bende 1 ay önce 1995 model 1.6 tek kapı aldım. Bu öneriler teşekkürler.

« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2009, 02:03:34 »
ufak tefek arızalar çıksada güven veren bir araç. sileceklerini her bindiğinde çalıştırmanda fayda varmış bende geçen gün öğrendim sadece lazım olduğunda çalıştırdığımızda bi yerden sonra hareketsiz bulabilirmişsin. ben artık her binişimde bir su püskürtürtüp çalıştırıyorum...

Bugün başıma geldi! Yaklaşık 2 haftadır silecek kullanmıyordum, bu sabah çalıştırayım dedim, 1 kez çalıştı silecekler ve durdu, tekrar çalışmadı. Akşam eve dönerkense kendiliğinden çalışmaya başladılar. Bundan sonra her gün çalıştıracağım, bilgi için teşekkürler Serkov. :tamamdir

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2009, 21:26:04 »
Bugün başıma geldi! Yaklaşık 2 haftadır silecek kullanmıyordum, bu sabah çalıştırayım dedim, 1 kez çalıştı silecekler ve durdu, tekrar çalışmadı. Akşam eve dönerkense kendiliğinden çalışmaya başladılar. Bundan sonra her gün çalıştıracağım, bilgi için teşekkürler Serkov. :tamamdir

ben teşekkür ederim.. bende bilmiyorum ama bilmeden hergün çalıştırıyordum.. meğerse doğru bir hareketmiş.. haa bunun bize olan zararı nedir :) sürekli cam suyunu doldurmak.. babam artık soruyo oğlum napıyosun bu kadar cam suyunu diye :)
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2009, 05:43:17 »
2006 polonun bagaj kapağı anahtarla nasıl açılıyor? sağa çeviriyorum sola çeviriyorum açılmıyor

şöför kapısından anahtarla merkezi kiliti açınca bagaj açılıyor, ama merkezi kilit kapalıysa direk bagajı açamıyorum

nasıl açılıo bu bagaj:)

« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2009, 14:21:45 »
bagaj açmayı bilen yok mu, daha önce anahtar kırmıştım biraz daha zorlarsam anahtarda gidecek  :(

« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2009, 14:42:52 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.Aracını devirli kullanmaya özen göster.Yani düşük devirde 2000-3000 devirlerde.Hem az yakar hemde acemiliğini atana kadar dahaemniyetli olur.Polo dan anlayan iyi bir usta edin kendine.Camiaya hoşgeldin......