Gönderen Konu: POLO - kendiliğinden stop sorunu  (Okunma sayısı 50047 defa)

Çevrimdışı METiN

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: POLO - kendiliğinden stop sorunu
« Yanıtla #28 : 15 Kasım 2007, 17:09:40 »
Deniz kardes, stop etmenin sebeplerinden biride bogaz kelebegi, arac ne olursa olsun gazdan ayagını cektiginde stop ediyorsa bence ilk yapman gereken sey isin ehli bir ustaya kelebegi söktürerek temizletmen, ayrıca bilmen gerekliki polo araban dogan sahin motoru gibi karbüratörlü olmadıgı icin calıstırırken hicbir sekilde gaza basmamalısın, ayrıca arkadasların dedigi gibi bujiler ve filtrelerinide degistirdiginde eminim aracın eskisi kadar keyifli olacaktır, Allah daha büyük dertler vermesin...
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Kasım 2007, 20:31:35 »
Arkadaşlar bugun işten gelince arabayı çalıştırdım çok az hareket ettirdim, oldugu yerde çalıştırdım felan motoru ısıttım epey bi çalıştırdım, hatta arabanın durdugu yer guzel değildi, başka bi yere park ettim, hatta motor tam anlamıyla ısınmıstı,bekledim devir düşsün stop etsin diye etmedi  :t
anlamıyorum ben bu arabayı yani illa yola cıkıncamı stop etmesi gerekiyor,  :bekleriz:

Metin kardes evet çalıştırma konusunda haklısın, ben marsa basıom motor cok az bi çalışıyo  marsı bırakıom gaza basıyorum yani araba çook düşük devirlerde gaza sonuna kadar basa basa tekleye tekleye calısıyor yani onu demek istedim,

İnş. arkadaşlar zamanla hersey düzelicek
buna inanıyorum  :p
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2007, 20:33:15 Gönderen: espirtlotus »

Çevrimdışı METiN

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 16 Kasım 2007, 10:22:45 »
kardesim senin sorunun bogaz kelebegi, dedigim gibi yap, iyi bir ustaya bogaz kelebegini tamamen söktürt ve dısarıda temizlet, taktıktan sornada adaptasyonunu yaptırt, göreceksin araban yeni gibi olacak, bende bu bogaz kelebeginden cok cektim zamanında, motor ısındıgında her frene basıp gazdan ayagımı cektıgımde arabam stop ediyordu, ist.da yolların kapalı oldugu birgün böyle bir sıkıntıyla karsılastım, trafik felc ve ben birde arabamla ugrasıyorum, gazdan ceker cekmez stop ediyor, arabayı yakasım gelmisti ama temizletince hicbirsey kalmadı, umarım sende bir temizlik isiyle sorununu cözersin...

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Kasım 2007, 14:41:00 »
inş. arkadaşlar yarın ustaya götürüyorum aracı, inş. hersey düzelir  :(
yoksa yakacam arabayı metin abi  :D
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2007, 16:39:18 Gönderen: espirtlotus »

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Kasım 2007, 16:39:04 »
Tamamdır arkadaşlar sorun çözülmüştür. :tamamdir

:sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı METiN

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Kasım 2007, 19:07:33 »
bogaz kelebegi mi ?? :)

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Kasım 2007, 19:20:28 »
Yok arkadaşlar boğaz kelebeği değilmiş,
Bu kaputun içinde orda sileceklerin az altınta kibrit kutusunun 2 katı buyuklugunde bi kutu var, o değişti. Soun morun kalmadı, motor ısınınca stop etmesinin sebebi oymuş,içindeki bobin ısınıyormuş zaten parca dağılmış, wallahi maslağa kadar  hiç boşa almadan gittim ama sanayide tam 1.kısımdan girdim köşeyi dönünce hop kaldı araba orda  >:D, sonra ite kaka  cektik kıyıya  :bekleriz:

ne kötü bişeymiş şu yolda kalmak ya, dün de evin önünde eve 3 sokak kala iett otobüsünün önünde kaldım, kornalar felan , :-[ :t
aman wallahi birdaha olmaz inş.

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 19 Kasım 2007, 10:15:14 »
endüksiyon bobinimi o dediğin parça?

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 19 Kasım 2007, 10:21:03 »
ne kötü bişeymiş şu yolda kalmak ya, dün de evin önünde eve 3 sokak kala iett otobüsünün önünde kaldım, kornalar felan , :-[ :t

Ben çok yolda kalmıştım zamanında. Hoş birşey değil, bilirim. Bende bir kere İ.E.T.T. otobüsünün önünde kalmıştım, otobüsteki yolcuları indirip, aracı ittirmiştik  ;D

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Kasım 2007, 10:52:00 »
endüksiyon bobinimi o dediğin parça?
bilmem olabilir herhalde tam olarak bilemicem  ???

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 19 Kasım 2007, 11:00:34 »
sormadınızmı arıza neden yapmış, hangi parçadan kaynaklanmış? her yolda kalma ve arıza tecrübe olur size. mekanik anlamda bir sürü şey öğrenirsiniz

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 19 Kasım 2007, 11:16:39 »
evet sordum ama nasıl tarif etsem bilemiyorum, yerını size söyledim o parca bozulmuş , sebebide kısaca şöyle parca dağıldıgı için motor ısındıgında parcanın içindeki parcalar eriyomuş dolayısıyla stop ediyor arac,birdahada calısmıyor ??? ??? ???

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Ocak 2009, 14:21:41 »
Yok arkadaşlar boğaz kelebeği değilmiş,
Bu kaputun içinde orda sileceklerin az altınta kibrit kutusunun 2 katı buyuklugunde bi kutu var, o değişti. Soun morun kalmadı, motor ısınınca stop etmesinin sebebi oymuş,içindeki bobin ısınıyormuş zaten parca dağılmış.

Arkadaşlar bu parçanın ne oldugunu bilen varsa lütfen adını yazabilirmi? "espirtlotus" nickli arkadaşımızada ayıp etmek istemiyorum fakat keşke biraz daha düşünceli davranıp bizede yardımcı olabilmek adına parçanın ismini ve fiyatını öğrenebilseydi...Hepimiz bir zamanlar, bir çoğumuz ise halen stop etme sorunu maduru...!!!

Çevrimdışı jepak

• 1997 polo hb
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2009, 23:03:23 »
evet espirtlotus arkadaşımızın yaşadığını ben de yaşadım ve ustadan ödünç distribütör alıp denedim düzeldi. yenisini aldım. indiksiyon bobini de yapabilir demişlerdi. arkadaş ondan bahsediyor sanırım.