Gönderen Konu: Polo göstergeleri  (Okunma sayısı 40586 defa)

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo göstergeleri
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2006, 09:17:34 »
sağolun arkadaşlar

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Mayıs 2006, 09:37:38 »
kırmızı ibre iyi gider bu göstergelere...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Mayıs 2006, 12:29:14 »
kırmızı ibre iyi gider bu göstergelere...
gerçekten doğru diyosun çok hoş olur kırmızı ibre ;)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı ARDAcan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Mayıs 2006, 12:58:11 »

alfa racingte bu sekilde yapmislar 156gta lara  ::)
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2006, 13:01:04 Gönderen: ARDAcan »

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Mayıs 2006, 10:05:41 »
arkadaşlar kırmızı ibre işini bende çok istiyordum ama bulamadım,sonrada vazgeçtim çünkü 1. olarak kırmızı ibrenin ledleride kırmızı bizde yeşil yani onlarında değişmesi lazım yoksa renk saçma olur 2. olarak bu göstergeleri takmak o kadar kolay değil hararet ve benzin ibrelerinin ayarı yok minimetrik bile kaydırabilirsiniz,yani ibrenin durduğu max min noktalar yok devir ve hızda bu noktalar var ibreyi söküp direkt bu noktalara takıyorsunuz,birde benim taktırdığım eleman 30senedir bu işlerle kafayı kırmıştı ve sakın takma dedi,çünkü bu ibrelerin merkezlerinde ağırlıklar varmış ki bende gördüm bunlar heraraçta farklı ağırlıktaymış yani ibrenin hızı bununla sağlanıyor,sen şimdi bunun yerine başka ibre takarsan ibreler daha yavaş veya hızlı hareket edebilir dedi ve sonuçtada yanlış gösterirmiş sen farketmesende....sonuç bende vazgeçtim,zaten bunları taktırırken ömrümden 1 yıl gitti,montajı basit değil dikkat etmezseniz göstergelerin ve lcd ekranın içine etmek kaçınılmaz

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Mayıs 2006, 13:39:14 »
o zaman boşver böyle kalsın ;)
gerek yok eziyet çekmeye
birde daha güzel olacak diye yanıltıcı işler yapmamak lazım
gayet mantıklı açıklamışsın sen güle güle kullan böyle
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Mayıs 2006, 18:27:27 »
Kırmızı ibre bulmak zor olmasa gerek çünkü baktığımız her yerde vardı, ama kadranlar sağlamsa sadece ibreyi vermiyorlar ama kırıksa parça parça istediğini veriyorlar, zaten artık takmışsın bundan sonra uğraşması zor olur, ama takılırken bi deniyebilirdin belki, çünkü ibreler birebir aynı ve 6N gti dada ibreler kırmızı zaten.

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Mayıs 2006, 11:31:25 »
Alihan bulmuş ama biraz zor olmuş herhalde,yurtdışı sitelerde çok var ama getirmesi tuzlu oluyor,ibreler aynıda ağırlıkları ağırlıkları nasıl bilmek lazım, ibrenin bittiği yerde bir çıkıntı varya merkezde işte onun altında,mesela sökerken birşeyi daha farkettik benim orjinal haldeyken 80-100 arası ibre hız göstergesine sürtüyormuş,dışarıdan belli olmuyordu,demek 0-100 yanlış ölçüyormuşum ;D daha hızlı olmalıymış,şaka biryana bu ibreleri kırmızı yaptıkta ledler yeşil birde onunla uğraşacaksın bir gösterge parası daha vereceksin çünkü bu işlerin işçiliği ucuz değil,mesela bizim elektronik göstergelerin tamiratı 150YTL,sıfırını almaya kalksanız düşünün artık ???
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2006, 11:38:16 Gönderen: POLO »

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #22 : 05 Mayıs 2006, 17:14:38 »
Aslında sök tak beceriyosanız yaparsınız led değiştirmeyi..En azından ben yapardım :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı yexplorer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Ağustos 2006, 14:42:26 »
merhaba arkadaşlar
4 motion topuz güzel olmuş bence körüğün alt kısmına kromlu çitalarla çevirme yapaılsa daha hoş görünür ben yaptım kaba bi işçilik olmasına ragmen güzel görünüyor. yakında kapı içine de yapacağım.
bende ki polonun 97 ışıklandırma sistemi yeşil üzerne ama sıkmaya başladı artık onları maviye nasıl çevirebilirim nelere dikkat etmem gerekiyor bilgsi olan var mı

Çevrimdışı METiN

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Ağustos 2006, 14:49:48 »
yexplorer arkadasım, yesil ledleri mavilerle degistirmen lazım ama sadece göstergelerdekileri deistirirsen kalorifer aydınlatması, far butonunun aydınlatması yesil kalırsa olmaz, bunlarıda deistirmen lasım, 6n.lerde bu is kolay oluyormus ama yine de dikkat etmeni öneririm, neticede elektirik tesisatıyla alakalı, bende yapacaktım ama üsendim acıkcası :)

Polo, arabanın ici cok güsel olmus, güle güle kullan, dısında neler var, sitede resmi varmı bilmiyorum, cok bakmadım ama yoksada bianönce koyda görelim :) bende de 97 var tek kapı şagal mavisi :) simdi almanyadan angel getirmeyi düsünüyorum, bakalım artık :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #25 : 07 Ağustos 2006, 15:42:38 »
Ledleri değiştirirken aynı parlaklıkta olmasına dikkat edin. Mümkünse paranıza kıyıp kaliteli ledlerden alın başınız ağrımasın.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı yexplorer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ağustos 2006, 17:45:36 »
çok teşekkürler kalofifer far camlar kolay oluyormuş baktım bende sadece lambalarla uygun ledleri değiştirmek yeterli ama göstegenin içini henüz açmadım bunun sebebide yukarıdaki yazılar beni korrkuttu cesaretim kırıldı açıp biyerlerde arıza çıkarmak istemedim ibreler filan biraz daha araştırıp  deneme yacağım gibi bu arada gösterge panelini söküp takan varsa bilgi alabiliriz

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 11 Ağustos 2006, 12:19:04 »
iyi bir elektrikçi bulursan gösterge ledlerinide değiştirebilirsin,göstergeleri sökmesi kolay eğer direksiyonu sökecek aparatın varsa gerisini kendin yapabilirsin,ibreleri sökeceksen benzin ve hararet göstergelerinin sabit durduğu konumları işaretle,hız ve devir göstergesinin en alt konumları belli onlarda sorun olmaz! gösterge zeminini sök ama dediğim gibi çok hassas bir iş 1mm bile yeri sapsa  ibren yanlış gösterecek mesela hararet 90da sabit dururken 95 de duruyor gibi görünecek!herneyse yapılmayacak şey değil kendin anlamıyorsan elektrik işinden ya da sökme takmadan işçiliği biraz pahalı tutabilir,bende şahsen komple kırmızı rengi çok seviyorum ama bir daha mı sökmek aman kalsın ben memnunum :) ama senin üstten aydınlatma olmalı onun ampul veya led hangisi varsa değiştirilmesi daha kolay olabilir.
benim polonun fotolarını yakında ilgili bölüme koyarım şuan var ama başka sitede ;)dış görünüşte ben sadeliği sevdiğimden fazla birşey yok 15jant+lastik,arka spoyler ve marşpiyel buda bana yetiyor,motorda da ufak tefek şeyler var tabi ne yapayım orjinalliği pek sevmiyorum,müzik sistemi ise ortalama...
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2006, 12:22:20 Gönderen: POLO »