Gönderen Konu: Bagaj kapısı kapanmıyor  (Okunma sayısı 15782 defa)

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
Bagaj kapısı kapanmıyor
« : 27 Aralık 2009, 17:40:21 »
Arkadaşlar aracımın bagaj kapısı kapanmıyor.Kilit mekanizmasında bir problem yok gibi ama karşılığındaki metal kısmı kapmıyor.Haftasonu olduğu için gösterecek yer de bulamadım nedendir acaba bilen veya başına gelen var mı? arkası duvara dayalı duruyor allaha emanet:)
Das auto.

Çevrimdışı Pessimist

• Profili Görüntüle
Ynt: Bagaj kapısı kapanmıyor
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2010, 08:01:14 »
bagaj kapısını açınca kilit olan yerde
iki tane dil vardır benimde halen o sorun var gress yağı sürdüm geçti ama geri pislendi yeniden sürücem artık

gress yağı sür geçecektir sorunun
ama dilleri kontrol et eğer oynuyorsa yerinden yani problem yoksa bi kilitciye git muhtemelen mekanik bir arızadır

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2010, 08:04:12 »
eyvallah deneyelim bakalım.Aslında kışın arabanın tüm kapılarda kilitlerde bir sıkıntı oluyor idare edicez artık yaza kadar.Gresi bi sürelim bakalım.
Das auto.

Çevrimdışı bypolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2010, 11:24:34 »
Öncelikle bagaj açıkken bir tornavidayle kilit mekanizmasının (kilit karşılığının karşısı) tornavidayı yere paralel gelecek şekilde bastırın kilit kademelerinin çalışır olduğunu kontrol ediniz eğer çalışmıyorsa bagaj kilitini değiştirin...

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2010, 16:12:44 »
Problemimi bugün kendim hallettim.Başınıza gelirse bilginiz olsun.Arka kapıyı açma kolunun kilit mekanizmasıyla olan bağlantısı çıkmış yerinden o yüzden kapanmıyormuş.Döşemeyi söktüm orada görünüyor zaten hallettim sonra biraz da WD40 sıktım oralara eskisinden sağlam oldu:)
Das auto.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2010, 19:49:18 »
Soğuk havalarda bu gibi olaylar normal heleki kapıların donmasına önlem için vazelin sürün gresten çok daha fazla etkili olacaktır  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???