Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo cam motoru sorunu  (Okunma sayısı 26235 defa)

Çevrimdışı san

polo cam motoru sorunu
« : 25 Nisan 2007, 20:02:49 »
sol ön cam motoru çalışmıyor, servise gittim değişmesi gerekir dediler fakat yaklaşık 400 ytl, dışarıda tamir imkanı yok mu
varsa ne kadardır?

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
Ynt: polo cam motoru sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2007, 21:15:36 »
Hoşgeldin

Tamiri hakkında bi fikrim yok fakar oto hurdacılarından çıkmasını bulabilirsin. Onarım Modu linkine bakabilirsin. İstanbuldaysan işin daha kolay olur.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2007, 09:48:22 »
o motorun tamiri oluyor.iyi bir elektrik-elektronik ten anlayan usta bul.o  halleder.ama birazda tanıdık olsun.
servisler hemen herseye değişmesi gerekli diyor..mezarcı coğu bunların.hiç tamir edebilirmiyiz diyen yok.

« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2007, 23:01:11 »
POLO 6N lerde sol ön cam motoru takılması kronik bir hastalık olsa gerek kendi aracımdada bu sorunu yaşadım,bir kaç kez camın kapanma sorunu yaşadığını gördüm, fakat yinede tamirlik bi durum yasamadım,cam kapanmasa bile 5-10 dakika sonra eski haline geliyo,diğer polo kullanıcılarındanda boyle bir rahatsızlıktan dolayı şikayet duymuştum. Neyse Kazasız belasız Günler yinede bnm polom bana göre  mükemmel.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2007, 00:20:28 »
Alıntı
İsim: hüsyin sabah
Telefon: 02583714675
Mail:
Konu: Öneri
Mesaj: bn denizlide cam krikosu tamir ediyorum. yarın beni ararsanız size yardım edebilirim.

Gönderilme saati: 2007-05-13 18:46:18

iletişim kısmından böyle bi mesaj geldi. Sanırım bu konuya mesaj atmak isteyen bi arkadaş, bilgi yetersizliğinden dolayı bize gönderdi.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2007, 17:08:45 »
farklı bişey yazıcam,

polo da genelde camlar düşüyor,

2 tane plastik parça tutuyor camları ve bunlar kırılınca camlar düşüyor,

yerinde daha sağlamları da satılıyor onlar ile değiştirirseniz daha iyi olur tabi,

kapıları japonlara benzemiyor ağır,  kapılara daha nazik davranmakta fayda var.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2008, 01:33:06 »
Konuyu hortlatalım..
benim sağ camım felçliydi geçen gün kapatırken kitlendi kaldı indirdim biraz elle flm kaldırdım fakat kaldırırkende çat diye bi ses geldi kırdık bişeyler..Korkuyorum şimdi açmaya düşecek diye!!

Erhan,

bahsettiğin daha sağlamları dediğin braketler nerde satılıyor? Standart bişeymi yani diğer otomatik camlardada olan bir parçamı yani nerden bulabiliriz kısacası?
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2008, 02:47:25 »
Oğuz bu parçalar cam krikosu tamiriyle uğraşan hemen her yerde var(genelde kiltçiler yapıyor).Geçen sene adapazarında benim sol cam düştü sanayide hiç tanımadığım bi dükkana girdim adam çat diye daha sağlamında çıkartıp taktı.Bu arada aynen bende senin gibi çatırdılar duydum daha sonra cam tamamen hareketsiz kaldı :( Bu arada o camla hiç oynamamanı tavsiye ederim ben nolduğunu anlayana kadar aşağı yukarı bayaa kurcaladım ve plastik kırıldığı için motor boşa sarmış halat birbirine dolanmıştı...

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2008, 21:22:50 »
arkadaslar  motrun yanma olayı benim de basıma gelecek yakında sanırım çünkü sağ ön camım kapanırken çok zorlanıyo tam üst kısımlara gelirken. motru yanacak diye çok korkuyorum acaba biyerde kirlenme falan mı var orayamı sıkısıyo nası bişey yapabilirim bi düşüncesi olan?

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2008, 00:07:27 »
Oğuz, bende pek hatırlamıyorum cam söküldüğü zaman her ne hasar gördü ise ki genelde plastik tutucular var onlar oluyor daha kaliteli üretimlileri ve kalitesizleri vardı.

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2008, 10:36:33 »
arkadaşlar bıraz marka dısından olacak ama servis zihniyetinden bir örnek vereyım istdm.
yetkili renault servisene arkadasımla aracını götürdüm.araç renault modüs sol ön cam inmiyor şikayeti ile gittik  düğmelere bastılar cam krikosunun değişecegını söylrdiler tamirininde mümkün olmdıgını soyledıler.fiyat?
işçilik dahil 730 ytl yi bulur dediler :bekleriz:

« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2008, 19:41:55 »
 :D :D  ne bu ya sat arabayı al başka model  :D :D

« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2008, 22:21:42 »
Aranıza yeni katıldım. 96 model bir polom  var. 1.6 HB geçen haziran sonunda sağ ön cam bi indi bidaha kalkmadı. Kalkmak bi kenara kapının içine düştü. Kaporta ustam sağolsun 2 plastik parçayla hallediverdi. O parçalar kkırılınca çelik kablo da dolaşıvermiş. Şimdi canavar gibi çalışıyor.  Kazasız günler

« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2008, 23:09:52 »
aynenn benim sag cam da açılmıyoo...sanırmm motor nakavt...yaptırcaz...inşallah 50 ,60 ytl ye yaptırızz...