Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği Temizliği Adım Adım Resimli Anlatım  (Okunma sayısı 329477 defa)

Ynt: Polo Boğaz Kelebeği Temizliği Adım Adım Resimli Anlatım
« Yanıtla #28 : 31 Mart 2008, 13:32:09 »
 :tamamdir :tamamdir
eline sağlık çok güzel olmuş, Bende hafta sonu merakımdan açıp bakmıştım bu boğaz kelebeğine, temiz gözükmüştü gözüme. bir şey yapmayım o zaman demiştim. Biraz da korkmuştum açıkcası, söküyorum ama zararı olurmu diye.. o yuzden hava filtesini sokup bakmıştım sadece.. Bu çalışmadan sonra açıkcası korkum kalmadı.
Yanlız benim ki temiz gözüküyordu.. temizlemek gerekirmi yinede.. nasıl anlarım temizlik ihtiyacı olduğunu??

Çevrimdışı alen29

• Polo 6n1 1997 101hp 16v 1.4 tek kapı
« Yanıtla #29 : 31 Mart 2008, 19:52:11 »
üstten temiz gözükebilir ama mühim olan kısmı kelebeğin hareket alanı.altı yanlar vs.vs..  birde oralara bakmak lazım.saygılar.

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #30 : 01 Nisan 2008, 01:21:14 »
s.a hey ozmo kardes bu parca delırtecek benı ya :)soğuttu arabadan kelebeği değiştirdim araba su sıralarda boşa attığımda devır bırdendüşüp çıkıyo ama 600le 1300 arası ateşleme sorunu olabılırmı avans felan kafama takıldı yahu dıken gıbı batıyor bırınız lutfen bana yardımcı olsun
dıkkat

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #31 : 01 Nisan 2008, 11:07:20 »
kelebeği değiştirmene rağmen devam ediyorsa hararet müşürini ve distiribütörünü bir kontrol ettir onlardanda olabilme ihtimali var.

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #32 : 01 Nisan 2008, 14:39:02 »
teskler kardesım bunlara ılk fırsatta baktıracağım allah razı olsun
dıkkat

« Yanıtla #33 : 01 Nisan 2008, 17:24:44 »
Arkadaşlar bende aranıza 2005 1.4 Polo Basicline ile katılmış bulunmaktayım. Bende aracı boğaz kelebeği problemi için dün servise verdim. Aracım daha 33.000 Km'de fakat daha aracı aldığım gün başıma bakın ne geldi; yaklaşık 30-40 km hızla giderken aracın rolentisi 1000'e indi ve gaz almıyor, stopta etmedi hemen sağa çekip motoru durdurup yeniden çalıştırdım problem düzeldi. Yine de VW Diyaloğu aradım. Benzin değişikliği veya kirli benzin dediler. Ertesi gün yine aynı problem ve bende dün servise götürdüm. Bugün aracım çıkmış. Boğaz kelebeğini temizlemişler, 40 YTL. Tamam da biz bu kelebekten hangi sıklıkta şikayet edeceğiz böyle. Bunun kesin çözümü yokmudur ki? OZMO arakadaşımın eline koluna aklına sağlık. Çok düşünceli bir olgu. Tamam temizleyelim ama bizimkin de gaz teli yokmuş, elektronikmiş. Böyle oluncada pek cesaret edemiyorum açıkçası. Kalın sağlıcakla...

« Yanıtla #34 : 01 Nisan 2008, 20:08:23 »
6N lerde karter havalandırmasının filtre içinden hava almasını engellersek ayrı ufak filtrelerle havalandırma yapmamız biraz olsun boğaz kelebeğinin temizliğine faydalı olucaktır diye düşünüyorum, geriside filtrenin işi zaten, hortumun takıldıgı deliğide tıkamak gerek ama  ;)

« Yanıtla #35 : 04 Nisan 2008, 00:24:32 »
çok açık anlatmıssın saol ozmo

« Yanıtla #36 : 22 Mayıs 2008, 20:25:10 »
Böyle faydalı bi anlatım kaybolup gidecek neredeyse. Bende de stop sorunu başlayınca Ozmo nun bu çalışması aklıma geldi ama zor buldum. En üstte biyerlere mi yerleştirsek konuyu?

« Yanıtla #37 : 23 Mayıs 2008, 15:41:17 »
bence konu sabitlenmeli
1998 POLO 1.6 HB AC

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #38 : 23 Mayıs 2008, 15:51:47 »
sabit  ;)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #39 : 24 Mayıs 2008, 14:12:07 »
evet bencede konu sabitlenmeli :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #40 : 24 Mayıs 2008, 14:17:38 »
Arkadaşlar bende aranıza 2005 1.4 Polo Basicline ile katılmış bulunmaktayım. Bende aracı boğaz kelebeği problemi için dün servise verdim. Aracım daha 33.000 Km'de fakat daha aracı aldığım gün başıma bakın ne geldi; yaklaşık 30-40 km hızla giderken aracın rolentisi 1000'e indi ve gaz almıyor, stopta etmedi hemen sağa çekip motoru durdurup yeniden çalıştırdım problem düzeldi. Yine de VW Diyaloğu aradım. Benzin değişikliği veya kirli benzin dediler. Ertesi gün yine aynı problem ve bende dün servise götürdüm. Bugün aracım çıkmış. Boğaz kelebeğini temizlemişler, 40 YTL. Tamam da biz bu kelebekten hangi sıklıkta şikayet edeceğiz böyle. Bunun kesin çözümü yokmudur ki? OZMO arakadaşımın eline koluna aklına sağlık. Çok düşünceli bir olgu. Tamam temizleyelim ama bizimkin de gaz teli yokmuş, elektronikmiş. Böyle oluncada pek cesaret edemiyorum açıkçası. Kalın sağlıcakla...

evet aranıza yeni katıldım ve aynı gün gittim ne tuhaflık ya
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #41 : 11 Haziran 2008, 16:10:19 »
Az önce fırsat buldum ve kelebeği temizledim ne zamandır temizleyemiyordum bu arada kabloyuda test etmiş oldum.Vag-com 3.12 programı ile kelebeğin adaptasyonun tıkır tıkır yapmasını gözümle gördüm açıkcası baya keyif aldım adaptasyon olayından, kablodan almanızı tavsiye ederim 25 ytl'ye adaptasyonu kendiniz yapıyorsunuz vakit bulduğumda onuda buraya ekleyeceğim boşu boşuna paranızı kaptırmayın derim.

Eğer yapamam korkuyorum diyorsanız ümraniye tarafında iseniz bana uğrarsanız adaptasyon ve kelebek temizliğinde yardımcı olurum merak etmeyin para istemem sadece 1 kutu würth spreyi getirmeniz birde özelden mesaj atmanız yeter.