Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 573107 defa)

Çevrimdışı corrado

• amca
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #42 : 16 Ocak 2007, 11:48:34 »
Atıf abi babam araştırdı yapanlar var diyodu ama şimdi ona vereceği paraya yakın olacak diye yenisini alırız daha iyi dedi bir daha sorun yaşamakta istemiyor kökten çözüm olarak gördü. Bakalım inşallah bu parçada ileri ki vakitlerde bir sıkıntı olmaz.

En mantıklısı  tabiki o
inşallah bir problem çıkmaz.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #43 : 16 Ocak 2007, 11:50:58 »
wolksvagenin gözünü seveyim, zamanında bir 205 1.9 gti.ya bindim, onda da devirlerde sorun vardı, kücük bir kutucuk vardı ama bizim bogaz kelebegi gibi bir parca degildi, o kutunun ici acılıp tamir olmuyordu, araba 2-3 milyarken o parca 1 milyara yakındı, sırf o yüzden arabamı satmıstım :) wosvagende actır temizlet 20 ytl :) sorada bas gitsin, parca degisecek bile olsa 300 ytl, aman diom dikkat beyler, fransıza güen olmuooo :)

205 lerin o parçası meşhurdur. çözümü de yok.çok iyi ayar yapılsada rölanti düzensiz oluyor.
mecbur değişeceksin

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #44 : 16 Ocak 2007, 13:05:36 »
az önce babamla konuştum parça takılmış adaptasyon yapılmış araba kendine geldi diyor :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #45 : 16 Ocak 2007, 14:55:22 »
Atıfcıgım bende öle yaptım valla direk arabayı deistirdim poloya gectim :) hehehe :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #46 : 16 Ocak 2007, 16:48:13 »
seni işini bilirsin metin abi

« Yanıtla #47 : 16 Ocak 2007, 20:11:52 »
Hayırlı olsun yeni kelebek, sorunlar geçmiştir umarım.

« Yanıtla #48 : 17 Ocak 2007, 17:04:50 »
Selam foruma
bende aynı sorundanım. Boğaz yada gaz kelebeği tam bela bir parça. Ama benimkini servis bozdu ama kabullenmiyorlar içine sprey sıktılar çalıştırdılar bir pis koku çıktı ama ne koku şimdi araba stop ediyor gaz verince etmiyor ama iş park etmeye gelince stop. Kendim bu parçayı alıp benzini güzelce yıkayıp temizleyim diyorum ya adaptasyon olayı var. Sonuçta servis boğaz kelebeği arızalı dedi hafta sonu gidip adamlara kükreyeceğim. Bir daha size tavsiyem sprey sıktırmayın söküp temizlesin adaptasyon yapsınlar hele bu parçanın adı geçerse arabanızın yanında ayrılmayın diyorum.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #49 : 17 Ocak 2007, 17:13:05 »
selam arkadaşım aramıza hoşgeldin :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #50 : 17 Ocak 2007, 17:38:44 »
sade bu parça için değilde arabanın başından hiç ayrılmayın, yetkili serviste bile büyük hatalar yapıyorlar aracı hor kullanıyorlar vs bunları gördüm..

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #51 : 20 Ocak 2007, 12:30:28 »
sade bu parça için değilde arabanın başından hiç ayrılmayın, yetkili serviste bile büyük hatalar yapıyorlar aracı hor kullanıyorlar vs bunları gördüm..
  Kesinlikle doğru... >:(
03.06.2005

« Yanıtla #52 : 20 Ocak 2007, 16:10:39 »

yetkili servise gitmiyorum, özel servisde aracın başında duruyorum...

« Yanıtla #53 : 26 Ocak 2007, 19:51:39 »
sanayi ustalarından sasmıyorum bir abim var ne sorunum olsa ondan yardım alıyorum, Allah razı olsun valla, her derdime care buluyor :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #54 : 31 Ocak 2007, 11:40:29 »
Merhaba;

Ben foruma bugün katıldım. Bende 2000 model polo 1.4 comfort var ve ben de zamanında çok çektim bu boğaz kelebeğinden. İlk önce rölanti oynuyordu, temizleyelim dediler. Sorun çözüldü. Daha sonra bir gün sabah motor çalışmadı. Direkt değiştirdiler, çok da pahalı yaptılar (500 civarı - bi daha orjinal servisine götürmedim zaten). Şu anda o işlemin üzerinden 15000 km falan geçti yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir problem var.

Özellikle motor soğukken çok olmak üzere hızlanırken motor 1900 devir civarında zınk diye bi hızlanmadan düşüyor sonra tekrar hızlanmaya devam ediyor (Bazen sabahları o devir civarında iken gazı köklememe rağmen 3-4 sn tıkanıp kalıyor). Arabamı çok seviyorum fakat bu tip problemler bezdirdi. İçim acıyor, zırt pırt servise gidiyorum bu yüzden. Neden olabilir ki? Yine bu kelebekten bi şey olmasın?

Tecrübesi veya önerisi olan arkadaş var ise çok sevinirim. Çünkü şu anki ustam bile bulamadı. Bujileri, buji kablolarını falan değiştirdi düzelmedi sorun.

Kolaylar gelsin!!

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #55 : 25 Mart 2007, 20:34:08 »
bende bugün yeşil ördeğin boğazını temizledim :D Pis hali; Temizlenmiş hali;
« Son Düzenleme: 17 Mart 2008, 22:43:48 Gönderen: sortie34 »