Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo beyın arızası  (Okunma sayısı 21306 defa)

polo beyın arızası
« : 16 Kasım 2008, 10:53:14 »
arkadaslar bende aranıza yenı katıldım ve polo almayı duunuyorum ancak byenınde soprun olusursa buyuk malıyetlere patlayabılır denıldı.bu konuda fıkrınızı almak ıstıyorum ve ayrıca polo larda beyın arızası sık rastlanan bır olay mı ?
sımdıden tesekkur ederım hepınıze ıyı gunler

Ynt: polo beyın arızası
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2008, 18:10:43 »
arkadaslar bende aranıza yenı katıldım ve polo almayı duunuyorum ancak byenınde soprun olusursa buyuk malıyetlere patlayabılır denıldı.bu konuda fıkrınızı almak ıstıyorum ve ayrıca polo larda beyın arızası sık rastlanan bır olay mı ?
sımdıden tesekkur ederım hepınıze ıyı gunler
Bütün araçlarda beyin arıza yaparsa büyük maliyetlere yol açar. 
Ben o forum bu forum gezer okurum.  Hiç beyin arızası ile ilgili bir yazı okuduğumuda hatırlamıyorum. Yada bana hiç denk gelmedi.

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2009, 18:11:57 »
tamir ve çıkma piyasası çok gelişti,artık oto arıza işini bilirsen çok uygun ve kolay.araban varsa tamirci arkadaşın olacak.

« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 18:34:15 »
polonun kronıık arızası bogaz kelebegı cabuk kırlenır 15.000 km de bır temızletırsen tmmdır  20 tl ye yaparlar ama senın dedıgın beyın arızasını 2 senedır vw polo kullanıyorum yenı duydum seytan kulagına kursun hıc kımsedende duymadım mılletın atması kafadan bazen klıma sorun olabılır devırı dusurur stop eder yıne bogaz kelebegıne baglıdır yanı

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2009, 19:03:36 »
kronik arızası
*Lpg Boğaz kelebeği temizliği kendin yap çok basit bedava
*hararet müşiri adaptasyonu çok uzun süreçte 25+10tl. Brn iki senedir biniyorum bir daha istemedi
*Cam kriko plastiklerinin 2-5sene aralığında kırılması. türkü3, almanı 8,kırılmaya dayanıklı plastiğide 15tl

Diğerler şanssızlık sonucu her araçta yaşayabiliceğin sorunlar. Hiç bir araç sorunsuz değildir. bir kaç tane sabit arıza veren ve çabuk ve ucuz çözülebilen araçlar sorunsuz kabul edilir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2009, 17:54:46 »
bak arkadasim bende yeni polo alldimve okda memnunum benimde bir arizam vardi nereye gitsem atesleme bobinine baktilar distribütore baktilar olmadi beyin dediler ama alakasi yokmus ısı musuru ve benzin otomatigi rolesi dediler arkadaslarinda dedigi gibi araban varsa tamircin guveilir ve merakli hirsili biri olucak yoksa cok gezersen servis servis patlayan masraflarda cabasi yani gonul rahatligiyla all derim ben
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2009, 17:57:28 Gönderen: PoLoSs »

« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2011, 17:58:41 »

Öncelikle İyigünler 2000 Model Polo Clasik 1,6 Otomatik Vites Arbam Mevcuttur. Kendim Afyonda Oturuyorum.
Arabam Lpg İdi. Lpg Varken Arabamda Stop Etme 2 Veya 3 Marşta Çalışıyordu. Arabımı Burada Serviste Götürdüm .Bana Lamda Sensörü Bozuk Gaz Kelebegi Bozuk Dendi. Afyonda Özel Bir Ustaya Götürdüm
Bilgisaya Baglayamadı. Arabanın Sol Tarafındaki Silecek Altındaki Beyin Veya Kontrol Ünitesi Neyse Onu Söktü Oranın Oksitlendigini Gördük Oraya Balata Spreyi İle Temizledi  Arabanın Sesi Falan Düzelti
Yalnız Ertesi Gün Araba Hiç Çalışmadı.
Bende Aracı Eskişehirdeki Özel Servise Götürdüm.Bilgisayarda Aynı Arızayı Verdi. Yeni Gaz Kelebegi Taktılar Ben Oradaa İken Fakat Adapdasyon Yapmadı.Bana Arabamı Bırakmamı Söylediler.ARABAMI BIRAKTIM
Arabanın Lamda Sensörü Sigorta Kutusu Harartet Müşürü Termostat Müşürü Degişti.Fakat Arabadaki Tüpün Ayarı Bozdugu Yeniden Tüp Tesisatı Kurulması Gerektigi Söylendi.
Arabaya 1 Ve 2 Ay Lpg Bindim  Titremeye Başladı 1 0002 Ayda Benzinde Bindim Yine Titreme Sabahaları Çalışmama Var  En Son Olorak Şuan Tüpü Söktürdüm Tamamen.
Arabanın Çalışması Güzel Stop Etmiyor benzinda Fakat P Ve N Aldıgımda Devir 3000 Kadar Kendi Kendine Bazen Çıkıyor Bazende Çıkmıyor. Bu arada Bujileri Degiştirdim .Eskiden Km De Benzin 3 650 000 İken 600 000 İle 650 000 Arsı yakıyordu Bujiden Sonra  Benzini 4 000 000 Alıyorum Km De 400 000 İle 450 000 Arası Yakıyor benzede binerken

Şimdi Sorum Şu
Aracımın Kontrol Ünitesimi Arızalı Yoksa Gaz Kelebegimi
İkincisi Disbiritor Kapagında Çatlak Gördüm Bugun Oda Arıza Yaparmı
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim

« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2019, 20:30:49 »
Değerli arkadaşlar poloların kronik arızası beyin ve kelebek kirlenmesinden dolayı araç dururken stop ediyor çaresi ise beyin tamiri ve kelebek 🦋 temizliği başka çaresi yok 95 ile 2000 poloların kronik arızasıdır.🤔bu gün 1200 lira ödedim sorun çözüldü kolay gelsin
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..