Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo, Baskı Balata Bilye  (Okunma sayısı 219317 defa)

Ynt: Polo, Baskı Balata Bilye
« Yanıtla #42 : 10 Aralık 2008, 21:34:13 »
arklar debriyajım ilk haline göre baya sertleşti.ayagımı debriyajdan cekerken pedaldan gacırtı sesi geliyo.debriyajda bide bosluk olustu.aracım 99 polo 6n 80 bin km de.baskı balata mı deişcek acaba  :-\

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #43 : 10 Aralık 2008, 23:18:32 »
Polo da ortalama Baskı-Balata ömrü nedir???
benim arabam da vites geçişleri çok zor olmaya başladı Baskı balatadan mıdır? 1.4 16v polo
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #44 : 13 Aralık 2008, 13:14:08 »
arklar debriyajım ilk haline göre baya sertleşti.ayagımı debriyajdan cekerken pedaldan gacırtı sesi geliyo.debriyajda bide bosluk olustu.aracım 99 polo 6n 80 bin km de.baskı balata mı deişcek acaba 

« Yanıtla #45 : 10 Ocak 2009, 22:11:48 »
Merhaba;
Bugün itibari ile gidemeyecek hale gelen 6n2 polomu servise götürdüm ve debriyaj baskı balatasını değiştirttim.
Ne dertli işmiş o öyle, şanzuman iniyor falan... 3,5 saat sürdü tüm işlemler.
Değişim öncesinde çok yukarıda kavrayan hatta köprü trafiğinde sol bacağınızın taş gibi olmasına neden olabilecek debriyajım değişim sonrasında pamuk gibi oldu çekiş canavar gibi oldu. Kavrama yapamadığı için araba baygın gidiyordu malum. LUK marka taktılar, üstünden çıkanda LUK marka idi. Ustanın dediğine göre 100.000 km yapar dedi ve ekledi bayanlarda bu zaman çok daha kısa oluyor dedi :tavkiss: Ustamın yalancısıyım :melek::)
Bana maliyeti 350tl oldu.
Keyifli sürüşler herkese.

« Yanıtla #46 : 27 Ocak 2009, 20:10:28 »
Arkadaşlar bende de benzer bir problem var. aracım 98 model polo 1.4 Sportline. Debriyajı inanılmaz derecede sert ve yukarıda kavrıyor. Son 2-3 haftalık zaman zarfındada arabanın çekişinde büyük bi düşüş oldu. araba hızlanmadığı halde boşuna bağırıyor. Baskı balatadan olabileceğini düşünüyorum. Bunun maliyeti işçilikle ne kadardır. Ve diğer pololarla baskı balata setinin fiyatı birmidir.

« Yanıtla #47 : 27 Ocak 2009, 23:22:46 »
iki gün önce değiştirdim luk marka 170 lira+100 lira işcilik ücreti ödedim.
Debriyaj inanılmaz yumuşadı 1.viteste kalkıştaki titreme sorunu ortadan kalktı tavsiye ederim

« Yanıtla #48 : 28 Ocak 2009, 06:43:32 »
Arkadaşlar bende de benzer bir problem var. aracım 98 model polo 1.4 Sportline. Debriyajı inanılmaz derecede sert ve yukarıda kavrıyor. Son 2-3 haftalık zaman zarfındada arabanın çekişinde büyük bi düşüş oldu. araba hızlanmadığı halde boşuna bağırıyor. Baskı balatadan olabileceğini düşünüyorum. Bunun maliyeti işçilikle ne kadardır. Ve diğer pololarla baskı balata setinin fiyatı birmidir.

Evet senin sorun debriyaj...butun 6n pololarin ayni... Sachs ve Luk olarak bulursun... ;)

« Yanıtla #49 : 28 Ocak 2009, 13:41:23 »
aranıza yeni katıldım dostlar 2006 model plo tdi sahibiyim.aracımı yeni aldım.53 binde aldım su an 56 binde.yalnız debiriyaj cok yukarıda kavrıyor.balata bitmiş gibi geldi bana.kalkıslarda bi sıkıntım yok.korkum yolda kalmak.birden beni yolda bırakırmı ne dersiniz.değiştirmek istemiyorum zira yaza satacagım.şimdi değiştirmeye kalkarsam 1000 lira gider sanırım

« Yanıtla #50 : 28 Ocak 2009, 13:56:24 »
aranıza yeni katıldım dostlar 2006 model plo tdi sahibiyim.aracımı yeni aldım.53 binde aldım su an 56 binde.yalnız debiriyaj cok yukarıda kavrıyor.balata bitmiş gibi geldi bana.kalkıslarda bi sıkıntım yok.korkum yolda kalmak.birden beni yolda bırakırmı ne dersiniz.değiştirmek istemiyorum zira yaza satacagım.şimdi değiştirmeye kalkarsam 1000 lira gider sanırım
Merhabalar;
Yolda bırakacağını sanmıyorum. Ben neredeyse son raddede değiştirdim. Araba gazı geç yemeğe başlıyor ataklık tamamen kayboluyor ve eğimli yollar kabusun olmaya başlıyor.
Bu belirtiler bariz bir şekilde yoksa yaza kadar idare edersin diye tahmin ediyorum.
Bu arada benimde debriyajı değiştireli 18 gün oldu ve ilk günlerdeki pamuk gibi debriyaj yerini sertliğe bırakmaya doğru ilerliyor. İlkgünki yumuşaklığı bir başkaydı:) Şuan tam olarak idaal noktada sanırım yorucu değil ve çok iyi kavrıyor. 

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #51 : 02 Şubat 2009, 22:08:10 »
debriyajım sert ve yukarıda karıyor.
balata zamanı gelmeye başladığında, bildiğim kadarıyla(tamirci arkadaşım ve 2senelik motor dersi bilgimle);
*debriyaj yukarıda kavrar
*daha sonra sertleşir.
*daha sonra özellikle kalkarken 1.viteste sıyırır
*çok yakmaya başlar ve çekişten düşürür

Bende ilk ikisi var aracımın ilk sahibi bayan, araç 103000de 6n2. Çok yakma yok, Sıyırmada yok. Bençok yakana ve sıyırana kadar zorlamak istiyorum, gerçi vw kalitesine artık güvendik ama sizce Volan a zarar verirmiyim. Deneyenden özellikle yardım istiyorum. Babamın skoda felicia sı vw debriyaj takımlı 143000de yeni sıyırmaya başladı . Babam çok debriyaj kullanır(hatta gaz vermeden kaldırır küçük yokuşlarda) 150.000 hedefliyorum sizce???
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2009, 22:10:09 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #52 : 05 Şubat 2009, 14:06:45 »
mazdek arkadasım nerede değiştirdin ögrenebilirmiyim ... Ben ankarada serviste sordum 400 lira sadece parça fiyatı cıkardılar ... aracım 97 polo hb.1.6

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2009, 23:06:31 »
arkadaşlar ne yapıyorsunuz ne bronzu :))
  neler oluyor  birileri aracını 250 beygiremi çıkardı ne yaptı... luk veya sacks  al  gönül rahatlığıyla tak  doğuş oto bayisinde yıllarca çalıştım..ailemden hala çalışan var doğuşun imalata geçmiş biz duymamışız:)

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #54 : 02 Nisan 2009, 21:53:43 »
Selam Arkadaşlar sonunda bende aracımın baskı balata setini değiştirdim ''LUK'' 600 tl ye :S ama kıbrıs fiyatları nereye sorduysam bu civardaydı trden parça getirmeyede üşenince 600 tl yi toslamak şart oldu içim acıdı valla ama olan oldu artık .. Bu arada aracın orjinal seti Valeo deilmi ? içinden Luk çıktıda :S

BUDA İÇİNDEN CIKAN PARÇA ..

« Yanıtla #55 : 02 Nisan 2009, 22:30:58 »
debriyajım sert ve yukarıda karıyor.
*debriyaj yukarıda kavrar
*daha sonra sertleşir.
ilk 2 madde bendede mevcut fakat 3. maddenden emin değilim 1. viteste sıyırma nasıl oluyor?
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control