Gönderen Konu: polo ateşleme bobini  (Okunma sayısı 26533 defa)

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
polo ateşleme bobini
« : 07 Nisan 2009, 18:52:28 »
98 polo 6n sahibiyim.3yıldır aracımı severek kullanıyorum.fakat her ilkbaharda bobin yeniledim şu an üzerindeki 3.bobin.bu bobin yüzünden iki kez yolda kaldım 100 er lirada verdiğim cabası.servisim bu araçların bobinlerinin sürekli arıza çıkardığını bu modellerin hastalığının bu olduğunu söylüyor(kış şartlarında nemden etkileniyormuş).bu araçtan kullanan arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyor mu?lütfen bana yardım eder misiniz? çok sinir bozucu bir durum bobin fabrikam var sanki :p saygılar. :-[
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2009, 19:02:07 Gönderen: çağdaşefe »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo ateşleme bobini
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2009, 19:07:15 »
sürekli bobin yakma olayı biraz garip tamam hastalıkta benim araç 13 yaşında 1 kere değişti bence iyi bir usta bularak aracınızı kontrol ettiriniz distirübütörünüze baktırınız herkesin aracı kışı geçiriyor ve nemli ortamdan çıkıyor sizinkininde farklı olabileceğini sanmıyorum

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2009, 19:12:17 »
teşekkür ederim bende buyüzden sizlere coraym dedim.birde arka silecek sigortası devamlı atıyor.acaba benim araçta bir elektirik sorunu mu var bobinleri yakan da bu mudur bi bakıtayım

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2009, 19:18:37 »
arka silecek sigortasının amperi düşük olabilir kitapçığından bakarak doğru amperli sigorta ile deneyin eğer devam ederse tesisatınızı kontrol ettirin.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2009, 19:31:03 »
98 polo 6n sahibiyim.3yıldır aracımı severek kullanıyorum.fakat her ilkbaharda bobin yeniledim şu an üzerindeki 3.bobin.bu bobin yüzünden iki kez yolda kaldım 100 er lirada verdiğim cabası.servisim bu araçların bobinlerinin sürekli arıza çıkardığını bu modellerin hastalığının bu olduğunu söylüyor(kış şartlarında nemden etkileniyormuş).bu araçtan kullanan arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyor mu?lütfen bana yardım eder misiniz? çok sinir bozucu bir durum bobin fabrikam var sanki :p saygılar. :-[

Bence Bobini değilde Ustanı değiştir sen   >:(
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2009, 06:43:00 »

Bence Bobini değilde Ustanı değiştir sen   >:(
tamam anladım sanırım bukadar sık arızalanması normal değil.ben birde başka bir servise gideyim.

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2009, 12:48:34 »
orjınal aldıgına emınsın demı
poloya asıgım

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2009, 16:26:50 »
orjinal dedi servis ama bugün yanlarına gittim garanti istedim.bana bir yıl içinde tekrar bobin bozulursa biz hallederiz abii dediler.bir belge vermediler sadece servisin parça değişimi için yazdığı kağiıt var elimde.Ayrıca diğer arkadaşların böyle bir sorunu olmadığını söyleyince bişe diyemedi.ısrarla yağmur suyundan olduğunu söyledi.en çok iki sene gider bu sana dedi. bilemiyorum.Antalyadan arkadaşlar siz nereye baktırıyorsunuz pololarınızı bir yardım eder misiniz? :t

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2009, 16:29:52 »
arka silecek sigortasının amperi düşük olabilir kitapçığından bakarak doğru amperli sigorta ile deneyin eğer devam ederse tesisatınızı kontrol ettirin.
arka silecek için ise motorun sıkışık çalıştığını bu yüzden zorlanıp sigortayı yaktığını söylediler.bana hiç inandırıcı gelmedi.bence çözemeyip benim böyle idare etmem için uydurdu gibime geldi.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2009, 21:31:49 »
arkadaşlar bobinin yılda bir bozulması ile ustasının ne alakası var......

orjinal bobin alınmıyor ise ustasının ne suçu var  ??????

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2009, 11:27:15 »
vallahi pıyasada 70-80 nede orjınal dıye bobınler var hogo muydu neydı benım aldıgım ondan sasma bende sorun yok suan
poloya asıgım

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2009, 16:23:19 »
vallahi pıyasada 70-80 nede orjınal dıye bobınler var hogo muydu neydı benım aldıgım ondan sasma bende sorun yok suan
bilemiyorum vw arması var üstünde orjinal olanının adını tam verebilirseniz bidahaki sefere ondan taktırayım

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2009, 17:06:32 »
bilemiyorum vw arması var üstünde orjinal olanının adını tam verebilirseniz bidahaki sefere ondan taktırayım
doğuş'un yetkili servisinde taktırıyorsun parçayı değil mi?

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2009, 18:22:54 »
doğuş'un yetkili servisinde taktırıyorsun parçayı değil mi?
vw özel servis burada doğuşun servisi başan var sadece ben en iyisi bidahakine ona gideyim fiyatlar biraz pahalı dediler gözümü korkuttular.ama en güvenilir orası yine galiba antalyadan arkadaşlar varsa fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim