Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO Alarm ve Cam modülü  (Okunma sayısı 20843 defa)

POLO Alarm ve Cam modülü
« : 07 Mayıs 2008, 15:59:42 »
Selam Arkadaşlar .Bu hafta sonu 2000 Model Comfortline POLOma alarm taktırdım. Alarm taktırmadan önce usta bu arabada cam modülü olduğunu bu nedenle cam modülü almama gerek olmadığını söyledi. Alarm takıldıktan sonra ise camların alarmla birlikte kapanmadığını fark ettim. Sorduğumda ise bu arabanın cam modülü (-) eksi ile çalışıyor alarm (+) ile çalışıyor gibi bir şeyler söyledi yani arabamdaki cam modülüm bir işe yaramadı.Ben de alarmın üzerine 30 lira daha verip cam modülü taktırdım. Bilmediğim bir konu... acaba doğru mu yoksa bana ekstradan cam modülü mü satıldı. Bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: POLO Alarm ve Cam modülü
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2008, 16:40:18 »
Cam kaldırma modülleri için ekstra ücret ödüyorsun..Alarmla birlikte olan bildiğim bir marka yok bütün markalarda bu böyle olması lazım.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2008, 16:55:42 »
bendede golf 4 var aracın orjinal cam kaldırma modülünü kendi uzaktan kumandasına bağlanamayacağını , bu iş için extra bir modül takmak gerektiğini söylemişlerdi.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2008, 17:02:04 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2008, 21:29:47 »
ben de inwells marka alarm taktırdım.  kitapçığında bu özellikten bahsediliyo ama uygulamada yok
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2008, 16:54:46 »
evet aynı marka sanırım o marka  - tetikleme ile çalışıyormuş bizim pololarda cam modülü + tetikleme ile çalışıyor o nedenle tekrar bir cam modülü takmak gerekiyormuş. anladığım kadarıyla

« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2008, 19:07:03 »
ben de inwells marka alarm taktırdım.  kitapçığında bu özellikten bahsediliyo ama uygulamada yok
merhaba serkan aynı marka alarm ben de de olduğunu söylemiştim bu aralar kumandanın uzaktan almama sorunu var sende de böyle sorun oldu mu kaç metreden alıyor alarmın kumandası

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2008, 22:16:12 »
arbanın cam modülünün frekansıyla alarmın kumandasının frekensı uymaz ondan ikiside takım olması lazım.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2008, 23:43:44 »
Taktırmışken camlar açıksa kapatan, alarmı açtığında kısaları yakan bi alarm taktırmak lazım.
:)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2008, 01:16:48 »
slm arkadaslar bendede 200 model 1.6 hb polo var sızlere sormak ıstediğim kumanda taktırmak ıstıyorum cam modullu nasıl bı yol ızlemelıyım arkadasım bı kumanda verdı ama daha acmadım ıncelemedım su cam modulu olayı bebnımaractada varmıdır acaba yardımcı olursanız sevıneceğim
dıkkat

« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2008, 23:49:44 »
evet senin arabanda da cam modülü var şöyle deneyip anlayabilirsin arabanın camları açık olarak in ve kapıları kitle kilidi biraz daha zorla ve açık camlarının kapanacağını göreceksin işte bu cam modülüdür. taktıracağın alarm eksi tetikleme ile camları kapatmaya programlı ise tekrar cam modülü taktırmıyorsun  artı tetikleme ise  30 40 lira fazla ödeyebilirsin. o nedenle taktıracağın alarmın - tetiklemesi olmasına dikkat et.
slm arkadaslar bendede 200 model 1.6 hb polo var sızlere sormak ıstediğim kumanda taktırmak ıstıyorum cam modullu nasıl bı yol ızlemelıyım arkadasım bı kumanda verdı ama daha acmadım ıncelemedım su cam modulu olayı bebnımaractada varmıdır acaba yardımcı olursanız sevıneceğim

« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2008, 16:18:53 »
9 n poloma uzaktan kumanda taktırdım sadece.taktırdığım usta araya bi kablo atarak camlarda otomatik kalkar dedi.ekstra ücrette ödemedim istersen yapayım dedi bende yap dedim:-) şu anda kapı kilitleme butonuna basınca camlarımda otomatik kalkıyor

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 29 Eylül 2008, 16:14:19 »
Selam Arkadaşlar .Bu hafta sonu 2000 Model Comfortline POLOma alarm taktırdım. Alarm taktırmadan önce usta bu arabada cam modülü olduğunu bu nedenle cam modülü almama gerek olmadığını söyledi. Alarm takıldıktan sonra ise camların alarmla birlikte kapanmadığını fark ettim. Sorduğumda ise bu arabanın cam modülü (-) eksi ile çalışıyor alarm (+) ile çalışıyor gibi bir şeyler söyledi yani arabamdaki cam modülüm bir işe yaramadı.Ben de alarmın üzerine 30 lira daha verip cam modülü taktırdım. Bilmediğim bir konu... acaba doğru mu yoksa bana ekstradan cam modülü mü satıldı. Bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim...

2000 model 6n2 polama 60 ytl lik açma kapama kumandası taktırdım. 10 ytl farklı idi diğer açma kapamalar 50 liraydı sadece modüle giden bir kablo vardı "ayrıca modüle gerek yok" onu direkt bağladılar cam kaldırma aktif oldu. Keşke taktırmadan sorsaydın. Vw modülü dayanıklı. Diğer modüllerden arkadaşım siena ya taktırdı 2 sene sonra bozuldu.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı shark_vdb

• Shark Style Polo
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2008, 12:20:58 »
99 AC HB poloma cam kaldırma modülünü dün taktırdım süper çalışıyo valla, taktırsammı taktırmasammı diye düşünen arkadaşlar varsa hiç düşünmesin bence. Büyük rahatlık.
Bir hani normalde yanması gereken ama çoğu poloda yanmayan konsoldaki klima vs... aydınlatması sorunu vardı ya o artık bende yok :tamamdir modülün takılması esnasında orta konsol sökülünce sağolsun usta onu da halletti 8) şimdi akşam arabanın içi daha bi güzel oldu 8)

« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2008, 19:49:39 »
arka camları otomatiğe çeviren yok mu :) cam kaldırma arka camları kapsıyor mu ?