Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 6n'e kat iptali yerine düz boru çektiren var mı ?  (Okunma sayısı 9774 defa)

polo 6n'e kat iptali yerine düz boru çektiren var mı ? ya da orta susturucu yerine düz boru? ya da her ikisi birden ?

öğrenmek istediğim ses artışı aşırı yüksek mi? performans artışı sözkonusu mu ? alt devirler üst devirler nasıl etkileniyor ? yaptırmaya değer mi? aynı çapta paslanmaz boru ilgili parçaların yerine düşünüyorum...

çapı artırırsak kaç olmalı ?

Ynt: polo 6n'e kat iptali yerine düz boru çektiren var mı ?
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2006, 00:29:04 »
hafif meyilli bir yolda mesela 1.köprüden çıkışta 4. viteste yüksek olmayan bir devirde 120 ye geliyorum, 5 e atsam iyi bayılacak, araç o eğimli yolda gaz yemiyormuş gibi geliyor, sakin kullanımda 120 yi geçmiyor, düzlüğe gelince hızlanıyor, o meyil için aracı daha düşük devirlerde yüksek devir çevirterek hazırlamıyorum ama basınca da gitsin bayılmasın istiyorum
yarın katalitiği tekrar takacağım, belki alt devirlerde güç kaybediyorum, deneyip görücem artık...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2006, 01:17:01 »
Anlaşılan alt devir birhayli önemli senin için :) .Tüm polocularımızda tatilde cevap veren yok :) .
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2006, 15:09:10 »
ben daha önceden orta yerine düz boru denedim,ses tabikide arttı uzun yolda rahatsız eder seni,birde alt devirler biraz törpülendi üstler iyileşti ama en sinir olduğum şey 2800devirde çıkan metalik ses oldu,egzos gazının hızından dolayı çıktığını biliyorum bu sesin gerçekten rahatsız edici,sonra komple egzoso söktük arka remus son susturucunun çıkışı 48mm idi bizde buna uygun 52 mm komple boru yaptık,orta orjinal takıldı(zaten o da düz boru geçiyor içinden yani kıvrım filan yok),kat yerine küçük susturucu taktık,ses arttı ama hoş bir ses ayrıca rahatsız etmiyor!yanlız benim son susturucu modele özel orjinaldede sesi çok azdı şimdi iyi ses yapıyor,üniversal susturucuya sahipsen bu uygulamada rahatsız edebilir.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2006, 15:37:23 »
ben hiç egzosla uğraşmadığım için bişi diyemeyeceğim
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2006, 20:44:37 »
bugün katalitiği yerine taktım, alt devirler biraz daha canlandı, fark ettim, arkadaki son susturucu sebring'in adeta sesi soluğu kesildi, ss header dan gelen ses de azaldı, birazda böyle tecrübe edicem
yardımcı olan herkese teşekkürler

« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2006, 17:22:01 »
kat yerine susturucu vardı bende şuan düz boru var, tek farkı çok hafif zırıltı yapıyor.

« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2006, 19:37:00 »
bende kat iptali var geçen aracımın altından bi vuruntu geliodu dedim nedir acaba egzoscuma gittim spiral özelliğini yitirmiş civatlar düşmüş bu arada kardes dedi orta susturucu da coriklemiş napalım valla düz boru yapalım dedim o da birincisi yakıtın ve gürültün artar zaten egzos var başını ağrıtır bi de alt devirlerde çok süründürür falan dedi ha bi de böyle bi uygulamada dedi son susturucuna da yazık olur şahin gibi tırıl tırıl gezersin ortada dedi ama denemedim tabii

« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2006, 20:05:58 »
iyi yapmışın denememekte..

Çevrimdışı polo_1.6HB

• 1996 Polo 1.6 HB AEE 6N
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2009, 23:09:20 »
selam arkadaşlar. bugün ben kat iptalini yaptım. gerçekten de bi vites kazandım gibi.sestebisorunum yok. yalnız ben düz boru değil katalizörün yerine takılan susturuculu REAL marka yazan  ve üzerinde ASLAN Resmi olan parça takıldı.200binde  aracım ve orjinali idi.tıkanma vardı.60TL verdim.detayları yazacağım yine.

« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2009, 00:09:02 »
alt devirlerde tork kaybı hissetmiyorsan uygun bir parça takılmıştır, bu arada 3 sene sonra konu tekrar hortladı sayende :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2009, 14:42:38 »
selam arkadaşlar. bugün ben kat iptalini yaptım. gerçekten de bi vites kazandım gibi.sestebisorunum yok. yalnız ben düz boru değil katalizörün yerine takılan susturuculu REAL marka yazan  ve üzerinde ASLAN Resmi olan parça takıldı.200binde  aracım ve orjinali idi.tıkanma vardı.60TL verdim.detayları yazacağım yine.

Detay ve resimleme yapabilirsen iyi olur gibi
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı polo_1.6HB

• 1996 Polo 1.6 HB AEE 6N
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2009, 20:40:52 »
alt devirlerde tork kaybı hissetmiyorsan uygun bir parça takılmıştır, bu arada 3 sene sonra konu tekrar hortladı sayende 

yapacak bişi yok arkadaşım. iptaline mecbur kaldım yansanayi kata 300 tl dedi arkadaş,bende bunu taktırdım.resmleri çektim.en kısa sürede ekleyeceğim. vites kolu konsol civarı aşırı ısınıyordu.biraz km yapıca. tıkantıda olduğuna emindim çünkü arabam 200binde ve orj tüm egzos kısmı.iptal edince bi vites kazandım,hararet düştü.alçak devir problemi pek hissetmedim ama c.tesiye kadar detay veririm yine.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2009, 15:45:55 »
alt devirlerde tork kaybı hissetmiyorsan uygun bir parça takılmıştır, bu arada 3 sene sonra konu tekrar hortladı sayende 

yapacak bişi yok arkadaşım. iptaline mecbur kaldım yansanayi kata 300 tl dedi arkadaş,bende bunu taktırdım.resmleri çektim.en kısa sürede ekleyeceğim. vites kolu konsol civarı aşırı ısınıyordu.biraz km yapıca. tıkantıda olduğuna emindim çünkü arabam 200binde ve orj tüm egzos kısmı.iptal edince bi vites kazandım,hararet düştü.alçak devir problemi pek hissetmedim ama c.tesiye kadar detay veririm yine.

Sorunsuz bir sürüş keyfi dilerim,detaylar faydalı olur
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır