Gönderen Konu: polo 6n1 1.6 hb için gereklı bılgıler  (Okunma sayısı 7440 defa)

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
polo 6n1 1.6 hb için gereklı bılgıler
« : 08 Nisan 2009, 13:21:27 »
arkadaslar bılmıyorum ne kadar dogru ne kadar yanlıs bıldıklerımı gorduklerımı sızınle paylasmak ıstedım

ben aracımı halamın oglundan yanı akrabadan aldım alalı 1 sene oldu oldukca sade bır sekıldeydı

oncelıkle arka stopları boyamakla basladım hrıka bır goruntu oldu (mat sıyah tozlu)

sonra egzosla basladım katı ıptalı ve son susturucu performans egzos arka tamponu bozmadan cekı demırını kestık  sagolsun ustamız mukemmel bır ıscılıkle monte ettı gusel bır goruntu oldu resım eklemeyı bılmedıgım ıcın gosteremıyorum ozur dılerım
egzosta tamamlandı sıra geldı aracın hava fıltresını acıkca soylım ben motor sesını almak ıcın bırasda ugrastım he bu arada katı ıptalı oldugu ıcın arkadamda ara sıra yuksek dewırde ates atıyor buda gusel bı goruntu

he nerde kaldık hava fıltre oncelık kartala gıttım mınık kardeslere hanı bu efsane lagunanın yapımcıları 34 mnk 84 plakalı aracı yapanlar soyledım bole bole bana dedılerkı 8v oldugu ıcın alamssın dedıler ses ben tabıkı hayal kırıklıgına ugradım neyse tam wazgecerken bostancıda bı agbımız aklımı celdı ozel bı boru yaptırdım egzos borusundan ve fıltreyı alırkende 1600 motor ıcın olanları almamı soledı ne bılım ılk aldıgım 2000 motor ıcınmıs bırasda ondan ıstedıgım sesı alamadım sonra fıltreyı deıstırdım bıras ses arttı ama gene ıstedıgıms es yok alla alla dedım sonra o abıye gıttık dedıkı fıltren dolmadan catırdamaz 1-2 ay bekledım bı sabah marsa bastım ses bı garıp geldı sankı rally arabası gıbı bı an korktum bıan hosuma gıttı sonra  aklıma geldı he dedım doldu fıltre sewındım tabı heyecanla arabaya bınmek ıstedımcaddeye akayım dedım tabı muzık tesısatını yazmayı unuttum onu ılk once kurmustum profesyonel bı sekılde kurulu neyse caddeye ınecez cebte 5 kurus yok arkadasları arayıp sole bole benzın parasını ayarladık caddeye bı ınıs olmas bole bıse arkadasların bıle agzı acık kaldı bu kadar hıkaye yeter ALIMIYUM BORU KULLANIN BIDE 1600 LUK OLMASINA DIKKAT EDIN 1 AY BEKLEYIN :)

SONRA FAR KASLARI ZENON  FAR VE SISLAMBASI SIS LAMBASI YOKTU KENDIM YAPTIM KAPALI KAPAKLARIN KENARLARINI BICAGI ISITIP OYDUM SONRA ONA UYGUN BIR  SIS LAMBASI ALDIM OWAL KENARLI DEYINCE HERKES BILIR ONUDA GUSEL BI SEKILDE MONTE  OLDU CILLOP SIS LAMBASINIDA PHILIPS 5000K CUNKU ZEON KOYAMAM CATLATIYORSAGLAM SISLAMBASI OLMASI LAGZIM CAMININ

SIRA GELDI LASTIK JANT BOSS MARKA 15,INC 195-45-15 INCE YANAK SURAT LASTIGI VE SPOR YAY MUTLAKA SPOR YAY ALIN ARACIN GORUNUSU ACAYIP DEISIYOR

AMA BENCE BU ARABALARDA BI EKSIK KARTER MUHAVAZA KOYMAMISLAR BENCE YAPTIRTMAK GEREK

SIMDI MOTOR YAPTIRILIYOR BEKLIYORUM 3 HAFTA YOK ARABA HE BIDE ARABAYI YAPTIRTMADAN ONCE BASTAN SONA CIZDILER SEREFSIZLER KASKO SAYESINDE KOMPLE BOYA OLCAK YANI ALLAHIN IZNI ILE YAZA HAZIR BOMBA SEKILDE GIRMEK ISTIYORUM BIR POLOCU OLARAK

MOTOR YAPTIRILMADAN ONCE YAG EKSILTIYOR BASKI BALATA GIDIKTI CEKI DUSUKTU COK YAKIYORDU SIMDI HERHALDE BUNLAR OLMAYACAK

HEPINIZE SAYGILARLA CEZASIZ KAZASIZ SURUSLER
poloya asıgım

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo 6n1 1.6 hb için gereklı bılgıler
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2009, 16:01:11 »
Kapı kolları ve şeritler siyahsa onlarıda boyat aracın rengine oda güzel durur  arkadaki P0L0 yazısını çıkart arka daha geniş görünür biraz daha oturaklı durur Hatta vaktin ve paran warsa plakayı cıkart o bölümü doldurt plakayı tampona yapıştır :) msn vereyim sana aracının resimlerini bana msnden yolla istersen tartışırız bu konuda :) fikir alışverişi olur ...  www.aydin@msn.com Saygılar :)

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2009, 16:36:13 »
güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım

Çevrimdışı onuralbut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2009, 00:48:18 »
Allah kazalardan belalardan korusun.Güle güle kullan.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2009, 01:17:33 »
kazasız belasız güle güle kullan. yanlız aklıma bir şey takıldı aracın muayene zamanı muayenden nasıl geçecek bu kadar değişiklikten sonra?

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2009, 00:50:28 »
TUV den sonra herkesin merak konusu bu oldu. benmde muayeneden geçme ihtimalim eksilerde. benim yorumum şudur: muayenemi 2008 de yaptırdım. 2010 temmuzda bitiyor. ozamana kadar ufak tefek rüşvetler işlemeye başlar bilemediniz muameleciler yardımıyla falan ite kaka geçirebiliriz muayeneden. ama tabiki bu bir varsayım. umarım dilediğim gibide olur.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2009, 16:06:09 »
valla geçen kayınbiraderin 94 pejo 205'i geçirdik baktıkları fren hortumları ve fren sağlam olacak farlar ayarlı olacak sol cam çalışacak silecekler ve su püskürtmesi çalışacak vede direksiyon sisteminde problem olmayacak o kadar lastikleride unutmayalım 4 üde aynı marka ve diş derinliği 4 mm den fazla olacak diğerleri hafif kusur sayılıyor.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2009, 17:57:00 »
geçen sene arkadaş sağ farın ayaklarından yalnızca 1 tanesi çatlak diye geçememişti. adama sormuş oluru yokmu diye. adam "var gidip yenisini al" demiş. alfa romeo, yeniside 400 liramıymış neymiş. sonra sanayiden bi usta far ayağını japonla yapıştırmış üstünede siyah sprey boya. öyle geçmiş.
uzaktan bir akrabamızda 2 ay önce sol farında buhar var diye geçememişti.
geçen sanayide gördüm ön camının ustunde güneşlik misali siyah film var diyede adamı geçirmemişler.
hafif kusurmu ağır kusurmu bilmiyorum ama geçirmediklerini biliyorum.

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2010, 13:33:50 »
bakalım kısme
poloya asıgım

Çevrimdışı effendhy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2010, 01:10:56 »
Kazasız-belasız sürüşler.Hayırlı olsun  :saygılar