Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 6n Yedek Parça Fiyatları ve İşçilik Ücretleri  (Okunma sayısı 12103 defa)

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
Ynt: Polo 6n Yedek Parça Fiyatları ve İşçilik Ücretleri
« Yanıtla #28 : 22 Mayıs 2015, 10:32:52 »
5. vites dişli grubu değişti. Dişliler 300 TL İşçilik 350 TL...

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #29 : 24 Mayıs 2015, 02:30:25 »
Magneti marelli tip distributorumun milindeki bosluklari tornacida duzelttirdim milin on ve arka burclari degisti arti kecesi 100 lira , ozellikle 2. Vites bayir asagi silkeleme sorunlarindan kurtuldum siddetle tavsiye ederim

bunları izmirde nerde yaptırdınız bende yaptırmak istiyorrum ama yapan ustayı bir türlü bulamıyorum aliağada oturugum için sadece cumartesi günleri izmire gelebiliyorum yardım ederseniz sevinirim

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #30 : 25 Mayıs 2015, 09:38:41 »
Gokhan kardesim 1. Sanayide ege teknik zavoli bayi var onun arka sokaginda sarilar mi sarikaya mi tam net hatirlamiyorum tornaci var , tabelasi 2. Ktta hatta orda yaptirdim sana tavsiyem elin yatkinsa kendin isaretle sok ( sert bir cisim ile motorla dis. Birlestigi yeri ciz gitsin metali takarken cizik butun olucak cok basit ) distributoru aliagadasin metro ile halkapinara gel oraya yakin zaten zaten kime elinde distributorle sorsan ona yonelndiriyor ondan baska yapabilen yok cunku bunu
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #31 : 25 Mayıs 2015, 09:40:26 »
Peki senn milde bosluk var mi?
I Love PoLo

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #32 : 25 Mayıs 2015, 21:12:34 »
söküp bakmadım ama özellikle 2. vitesde ayagı gazdan cekince araba ileri geri sallanmaya başlıyor.Söküp bakçam ama benim tahminim boşluk var bilği içinde teşekkür ederim ilk fırsatta gitcem
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 21:20:20 Gönderen: gkhan35 »

« Yanıtla #33 : 26 Mayıs 2015, 09:40:33 »
Bende de yapıyordu. Sıfır orj. distributor taktım sanki yarı yarıya azaldı. Ama benzinde değilde lpg de daha çok yapıyor şuan. Aklımda kalmasın diye gittim bir de 50 tl alman şanzıman kulağı aldım. onu da taktıracağım bugün yarın. Bekliyorum bakalım nasıl bir değişiklik olacak. Buraya da yazarım sonucunu.

« Yanıtla #34 : 28 Mayıs 2015, 20:55:36 »
Şanzıman kulağını aldım ama takdırmadım. Çünkü bendeki gaza basınca geriye atması çekince yığılma sorunu şimdilik düzeldi.
Nasıl çözüldüğüne gelirsek benzinde yapmadığını farkettim(Çünkü eskiden yapıyordu geçen hafta sıfır distribütör takınca düzelmişti) ama LPG de hala devam ediyordu.

Dün lpg nin rölanti vidasini hafif çevirdim hem rolanti düzeldi(rölantide çok sarsıntılı çalışıyordu) hem de bu yığılma sarsma gitti. Sanırım o çok kısıktı. Çünkü araç giderken sorun yok ama rölantiye girince yığıyordu, bastığımda geri atıyordu. Sonra rahat durmadım biraz daha kurcaladım bu sefer ayarı bozdum. Orta yolu bulamadım. Gittim LPG'cide ayar yaptırdım.

Şuan eskisi kadar ne yığılma var ne de geriye atma. Tıkır tıkır çalışıyor. Rölanti hafif 1000'in üstünde ama lpg ci ayarı normal yaptım kısarsam olmaz dedi. Biraz kullanacağım belki düşer çünkü benzinde de hafif yüksekte. Aldığım şanzıman kulağı da duruyor. Böyle giderse geri vereceğim.

İşin özü sanırım benim sorun distribütörden kaynaklanıyordu değiştirince çözüldü.