Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 6n yardımınıza ihtiyacım var :)  (Okunma sayısı 23928 defa)

polo 6n yardımınıza ihtiyacım var :)
« : 03 Nisan 2007, 23:23:07 »
Arkadaşlar, elimde 4 adet orjin polo 6n jantım var, ben bu jantları genisleterek arabama takmak istiyorum, eskiden sahin arabaların jantlarını ters cevirtip ofset sekle getirtip takıyorlardı, hatırladıgım kadarıylada tabanını genisletip deseni icten veriyorlardı, böyle bir islemi ist.da nerede yaptırabilirim ?? yaptırdıgımda arabamda 4 cm yay var, suanda da 185*55*14 kullanıyorum,

jantları genisletip 215*50*13 lastik koyarsam sizce alamancı usulü olur mu ?? lastikler dısarıda kalsın istiyorum :)
215lerle 4 cm. yaylar sürtme yaparmı acaba, bana lütfen bu konuda fikir verin, simdiden yardımlarınız icin tesekkürler :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: polo 6n yardımınıza ihtiyacım var :)
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2007, 23:34:26 »
Jant geniş, lastik dar olduğunda alamancı usülü olmuyor mu?
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2007, 00:17:04 »
Jant geniş, lastik dar olduğunda alamancı usülü olmuyor mu?

ya aslında öyle oluyor ama ben cok kısa yanak lastik kullanmak istemiyorum, dolayısıyla 50 yanak ideal, birde lastiklerin dısarda gözükmesi yeterli gibime geliyor, düsüncem bu, ama pekte bilgi sahibi degilim bu konuda, 215*50*13 gayet genis bir lastik ölcüsü, dısarı tasacagından eminim ama önemli olan sürtme yapıp yapmayacagı, birde jantları ters cevirtip tabanı genisletirsem nası bi randıman alırım, saglıklı olurmu, en cok bunlar beni düsündürüyor ...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2007, 01:17:17 »
jantın iç kısmında kalan yanak çıkıntısının aynısını(yada biraz daha darını) dış kısmına yaptırıp takarsan ciddi anlamda sağlam bi görüntü yakalarsın...yalnız o işlemi istanbulda sağlıklı kim yapar bilemiyorum..burda olsaydın çok sağlam ustam var ciddi anlamda deli bi abimiz...yaptığı işlemleri görsen anlarsın ndn deli dediğimi...bnm jantlarıda bu kişi yaptı..paramparça bi jantı sıfır gibi yapabiliyor...düşünce güzel yalnız ortalama 250 ytl ye mal olur tahminim..ama gerçekten güzelde olur...lastikte var hazır satılık 8)

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2007, 01:20:08 »
göbeği döndürüp olduğu gibi takarsan olmaz yalnız dar kısmıda genişletmen sart aracın iç kısmına gelen kısmın dıs kısmından daha uzun olması en kötü ihtimalle aynı olması lazım aksi taktirde hem jantla hemde bilya ile her ay uğraşman gerekir...ağırlık çapraz bineceğinden göbeğe...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2007, 01:22:40 »
|| Antalya Sanayileri Akdeniz Eski Yesil Sanayi Antalya Sanayi Hakkında Hersey bu linkte firmanın bilgileri ve görüntüsü mevcut istersen ara bi danış mevlüt abiye...beni sölersen mutlaka yardımcı olur...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2007, 08:55:01 »
abi senin yapmak istediğini anladık ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum bir daha düşün sen (coştun yine sen :) )

birde örnek resim koyalımki daha anlaşılır olsun

anladığım kadarıyla
ön 7.5/arka 8.5 -  ön 175/50/13 arka 195/45/13(Dunlop SP) kullanmış bu adam

zaten aşağıdaki resimde arka taraf daha dışarıda olduğu görünüyor

http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2007, 10:59:20 »
Aynen bu olay abi iste, helal olsun valla Tunc sana :) Tunc bu islemi nerde yaptırabiliriz benim jantlara ?? sanayide sağlam isciligi olan var mı bu islemler icin ?? birde neden önler farklı arkalar farklı, jantları aynı ölcüde genisletip 215*50*13.leri caksak üstüne sık olmaz mı ??

« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2007, 11:01:59 »
jantın iç kısmında kalan yanak çıkıntısının aynısını(yada biraz daha darını) dış kısmına yaptırıp takarsan ciddi anlamda sağlam bi görüntü yakalarsın...yalnız o işlemi istanbulda sağlıklı kim yapar bilemiyorum..burda olsaydın çok sağlam ustam var ciddi anlamda deli bi abimiz...yaptığı işlemleri görsen anlarsın ndn deli dediğimi...bnm jantlarıda bu kişi yaptı..paramparça bi jantı sıfır gibi yapabiliyor...düşünce güzel yalnız ortalama 250 ytl ye mal olur tahminim..ama gerçekten güzelde olur...lastikte var hazır satılık 8)

yardımların icin cok saol, zaten senin lastiklerin ilanını ve ölcüsünü gördükten sora aklıma takıldı bu fikir :) biraz daha arastırıp bakalım ne olcak :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2007, 11:14:50 »
Bir ilki yapıcaksın herhalde Metin abi.
Yalnız hatırlatayım, bu yaptığın işlem ile Sonar stoplar biraz ters kaçar. Hella lazım. :)
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2007, 11:22:06 »
Bir ilki yapıcaksın herhalde Metin abi.
Yalnız hatırlatayım, bu yaptığın işlem ile Sonar stoplar biraz ters kaçar. Hella lazım. :)

Abim onuda düsündüm, bu sekle sokarsam 6n2 stop sekli 10 numara olur
dur bakalım ist.da bu islemi yaptıracak yer bulabilecekmiyiz ?? bulsak kaca malolcak ?? astarı yüzünden pahalıya malolacaksa maalesef bi cacık yapamadan eski jantlarla yürümeye devam etces, hayırlısı Allah'tan, arastırmalara baslıyorum ben simdiden :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2007, 11:24:47 »
Uygun, sağlam yapar biyer bulabilirsin inşallah. Bizimde gözlerimiz şenlenir. :) :)

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2007, 11:26:03 »
http://www.teknikjant.com/tr/20.ASP?

bugün bir forklif dergisini kariştirirken denk geldi.
bir görüş istersen .büyük ihtimal hallederler.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2007, 12:01:10 »
Uygun, sağlam yapar biyer bulabilirsin inşallah. Bizimde gözlerimiz şenlenir. :) :)

inşallah, inşallah :) Atıf'ın buldugu yerle bi görüsücem, bakalım ne olcak, ikitelli cok uzak deil bana :)