Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 6N Uyarı Işıkları  (Okunma sayısı 179341 defa)

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
Ynt: Polo 6N İkaz Lambaları
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2008, 09:17:56 »
Polo 6n de 95-96-97 yılında eski tip gösterge paneli kullanıldı,bunlar üstten aydınlatmalı golf 3 göstergelerine benzer,98 den itibaren golf4 lerde kullanılan ortada uyarı ışıklarının bulunduğu alttan ışıklandırmalı gösterge paneli kullanıldı...Şimdi cevap;eski model göstergelerde benzin ışığı yoktur,yeni tiplerde ortada uyarı ışıklarının arasında,benim için çok önemli bir lambadır kendileri :)

« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2008, 16:43:21 »
arkadaşlar bende de 98 polo classic 100 hp araç var aft motor ve bende de benzin ışığı yoktu.yaklaşık 4-5 ay kadar önce oto elektrikçisine gösterge panelini söktürdüm panelde benzin ışığının yeri var fakat ampul bulunmamakta. eğer oraya dipsiz diye tabair edilen ampul alıp takarsanız benzin ışığınız olur. garip değil mi  ışığın yeri var ama ampul yok oysa ki bir ampul kaç para tutacak ki

« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2008, 16:48:34 »
arkadaşlar bende de 98 polo classic 100 hp araç var aft motor ve bende de benzin ışığı yoktu.yaklaşık 4-5 ay kadar önce oto elektrikçisine gösterge panelini söktürdüm panelde benzin ışığının yeri var fakat ampul bulunmamakta. eğer oraya dipsiz diye tabair edilen ampul alıp takarsanız benzin ışığınız olur. garip değil mi  ışığın yeri var ama ampul yok oysa ki bir ampul kaç para tutacak ki

Hımmm çok ilginç bir durum arkadaşlar, hayda ne iş bu volkswagenin tampon sıkıntısından sonra bide ampul sıkıntısımı çıktı şimdi...  :t

Sorunsuz çalışıyosa İlgili arkadaşlara duyurulur... Teşekkurler Paylaşım için.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #17 : 10 Ocak 2008, 20:15:02 »
Haftasonu sökeyim bakalım

« Yanıtla #18 : 10 Ocak 2008, 20:24:43 »
Haftasonu sökeyim bakalım

Sökmüşken bi çiftte farklı kadran zeminide uygularsın sen  :D :D :D

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #19 : 10 Ocak 2008, 20:26:12 »
yokya satılık arabanın zeminideğişmeye deymez >:D

« Yanıtla #20 : 10 Ocak 2008, 20:27:16 »
yokya satılık arabanın zeminideğişmeye deymez >:D

O zaman sökme bea...

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #21 : 11 Ocak 2008, 11:18:38 »
ampul takılsa da çalışacağını zannetmiyorum,bağlantısı yoktur!Benim panelde de abs,srs vs ışıkları var ama bunlar bende yok bunların yerine ampul taksam çalışmayacak aynı hesap yani

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #22 : 11 Ocak 2008, 12:17:04 »
Anıl doğru söylüyorsun galiba göstergede abs,e.kemeri vs. simgeleri var ama yanmıyor çünkü onlar için çekilmiş bir tesisat yok benzin ışığıda aynı şekilde ışık takılsada yanmaya bilir ama bi tesisat çekersek yapabiliriz tabi şamandırada çektiğimiz tesisatı bağlamak için biryer varsa olabilir bi ara çok uğraştım şamandırayı sökmeye ama başaramadım :-[

« Yanıtla #23 : 11 Ocak 2008, 12:22:33 »
ampul takılsa da çalışacağını zannetmiyorum,bağlantısı yoktur!Benim panelde de abs,srs vs ışıkları var ama bunlar bende yok bunların yerine ampul taksam çalışmayacak aynı hesap yani

Bencede koskoca firma bi ampulun lafını yapıcağını sanmıyorum, gerçi şamandıradan bi hat çekmenin lafını yapmış ama neyse  >:(

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #24 : 11 Ocak 2008, 12:24:46 »
Anıl doğru söylüyorsun galiba göstergede abs,e.kemeri vs. simgeleri var ama yanmıyor çünkü onlar için çekilmiş bir tesisat yok benzin ışığıda aynı şekilde ışık takılsada yanmaya bilir ama bi tesisat çekersek yapabiliriz tabi şamandırada çektiğimiz tesisatı bağlamak için biryer varsa olabilir bi ara çok uğraştım şamandırayı sökmeye ama başaramadım :-[

Hehe tecrübeliyim benzin pompasını falan komple sökmekte. El kuvvetiyle çevirip sökmek zor biraz.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #25 : 11 Ocak 2008, 12:50:44 »
Üzerindeki sac kapağı söktükten sonra altında büyük bidon kapağı gibi bir kapak var bende çok uğraştım el kuvvetiyle sökmeyi demekki bende güç yokmuş :p

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #26 : 11 Ocak 2008, 12:56:26 »
Onu açmak için metal bi zımbırtı var, üstüne koyuyosun direk çeviriyosun rahat oluyo. O yoksa tornavida ile çıkıntı kısımları ittirerek açabilirsin. Ama gerçekten zor öyle açması. :D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #27 : 11 Ocak 2008, 14:46:31 »
arkadaşlar aynı konu başka bir forum sayfasında tartışıldı ve bende ona istinaden söktürdüm gösterge panelini. hatta ben önce tanıdığım oto elektirikçisine söyledim oda  benzin deposuna baktı tesisat var mı diye "tesisat yok" yani üşendi sökmeyei bende urfada herhangi bir oto elektirikçisine sök dedim arkadaşlar ben polo classic için söylüyorum eğer ışık yoksa ampul takın çalışıyor ben aracı aldıktan 1,5 yıl sonra benzin ışığına kavuştum hala sorunsuzçalışıyor. ışık ibreye bağlı olarak çalışıyor depodaki şamandıraya değil.